Obnavljanje poljoprivrednog gazdinstva - 2014 godina

Kod nas u trezoru svega po nekoliko ljudi dnevno odradi obnovu, nema guzve uopste. Obnova tece dosta brzo i uradi se za 3 min. Vecina valjda ceka zadnje dane po obicaju i nasem mentalitetu, jer ljudi valjda vole guzvu :osmeh:
 
Kolege ako moze mala pomoc?
Zemlja je vlasnistvo mog oca i gazdinstvo se vodi na njega.Na jesen planiramo da zemlju prepisemo na mene i da se gazdinstvo vodi na mene. Posto sam trenutno nezaposlen,da li bi meni pocele u tom slucaju da stizu uplatnice za PIO?Ako da,moze li se to nekako izbeci?
Ako ne moze,da li je moguce da sva zemlja bude na mom imenu,a otac nosilac gazdinstva bez zemlje,ili mora imati bar 0,5 Ha na svom imenu?
 
Da li je otac u pio. Ako jeste ostace i dalje bez obzira sto prepise zemlju na tebe, a ti neces morati da uplacujes Pio sem ako se sam ne prijavis. Ako otac nije u Pio nikom nista, niko nece uplacivati.Bez zemlje on ne moze biti nosilac. Mora imati minimum 0.5ha u svojini ili u zakupu.
 
Otac nije u Pio.
Znaci u tom slucaju sva zemlja moze biti na mom imenu,a on da bude nosilac gazdinstva?
Procitao sam vec negde na forumu da su neki clanovi imali slican problem,a to je da su nezaposleni,nosioci gazdinstva,nisu placali Pio i da su poceli da im salju nalog za uplatu Pio-a,pa me to brine,ako moze neko od njih da potvrdi.
 
Otac nije u Pio.
Znaci u tom slucaju sva zemlja moze biti na mom imenu,a on da bude nosilac gazdinstva?
Procitao sam vec negde na forumu da su neki clanovi imali slican problem,a to je da su nezaposleni,nosioci gazdinstva,nisu placali Pio i da su poceli da im salju nalog za uplatu Pio-a,pa me to brine,ako moze neko od njih da potvrdi.
U PIO stupas dobrovoljno i nemogu te oni na silu to naterati jedino sto ces morati po novome Zdravstvo preko zemlje da uplacujes jer ko ima zemlju nemoze vise preko biroa da se osigurava kao nezaposlen!

- - - - - - - - - -

Otac nije u Pio.
Znaci u tom slucaju sva zemlja moze biti na mom imenu,a on da bude nosilac gazdinstva?
Procitao sam vec negde na forumu da su neki clanovi imali slican problem,a to je da su nezaposleni,nosioci gazdinstva,nisu placali Pio i da su poceli da im salju nalog za uplatu Pio-a,pa me to brine,ako moze neko od njih da potvrdi.
U PIO stupas dobrovoljno i nemogu te oni na silu to naterati jedino sto ces morati po novome Zdravstvo preko zemlje da uplacujes jer ko ima zemlju nemoze vise preko biroa da se osigurava kao nezaposlen!
 
Jel to znaci da ako sam nezaposlen ja MORAM po tom NOVOM zakonu da uplacujem zdravstveno osiguranje ako sam vlasnik zemlje,a otac je nosilac gazdinstva?
 
Jel to znaci da ako sam nezaposlen ja MORAM po tom NOVOM zakonu da uplacujem zdravstveno osiguranje ako sam vlasnik zemlje,a otac je nosilac gazdinstva?
Bas to cim imas zemlje na sebi moras placati zdravstvo imao ili nemao gazdinstvo na svoje ime,a i gubis pravo na deciji dodatak ako imas dece!
 
Nazad
Vrh