Obnavljanje poljoprivrednog gazdinstva - 2014 godina

Stigli mi papiri za obnovu gazdinstva,sta se desava ako ne obnovim gazdinstvo,da li se automatski gasi ili moram ici u trezor.pozz
 
Ja zavrsio sa preregistracijom za ovu 2014 godinu... U sredu sam predao papire i sad mi ostaje samo da cekam... :osmeh:
 
Stigli mi papiri za obnovu gazdinstva,sta se desava ako ne obnovim gazdinstvo,da li se automatski gasi ili moram ici u trezor.pozz
Mislim da ne brisu odmah prve godine ako ne obnovis, vec prelazi u pasivan status (nekomercijalno), ali nisam siguran. Ako hoces da obrises gazdinstvo moras ici u Trezor i podneti zahtev.
 
Ako se ne obnovi gazdinstvo prelazi se u pasivan status, a to ne znaci nekomercionalno gazdinstvo, vec "pasivan status" sto znaci da nemas prava na nikakve podsticaje te godine. U tom slucaju gazdinstvo nece biti ukinuto vec miruje do daljnjeg. Nekomercijano gazdinstvo ima prava na neke podsticaje ako se odredjuju konkursom,uredbom ili zakonom.

Porodično poljoprivredno gazdinstvo može biti:


1) komercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo;
2) nekomercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo.


Komercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo jeste ono poljoprivredno
gazdinstvo koje je tržišno usmereno i koje može pod uslovima utvrđenim ovim
zakonom ostvariti pravo na podsticaje.


Nekomercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo jeste ono poljoprivredno
gazdinstvo koje nije tržišno usmereno.
Svojstvo nekomercijalnog porodičnog poljoprivrednog gazdinstva utvrđuje se
prilikom registracije, odnosno obnove registracije u Registru.


Ministar bliže propisuje vrste podsticaja koje ostvaruju nekomercijalna
porodična poljoprivredna gazdinstva, u skladu sa ovim zakonom. :ppozdrav:
 
Stigli mi papiri za obnovu gazdinstva,sta se desava ako ne obnovim gazdinstvo,da li se automatski gasi ili moram ici u trezor.pozz

ovde je bio slucaj da su mu oni sami produzili registraciju ! kad sam pitao a sto nas ostale zaj.bavaju jer drezdimo za produzivanje registracije kod njih a oni sami produzavaju,nisu mi nista odgovorili
 
Pitanje za upucenije kolege. Gazdinstvo se vodi na mene i ja sam jedini clan. Imam roditelje penzionere i ne znam da li da i njih prijavim. Ima li kakve razlike, neki plus ili minus?
 
Korist je trenutno jedino ako ćale ima preko 65godina i staviš ga za nosioca gazdinstva.Pa onda da zemlju u zakup(fiktivan naravno)nekome i da dobije od APV 10000rsd/ha.Drugu korist ne vidim,a šteta uvek može da se pojavi sa svakom novom uredbom.
 
Aj ga znaj kad jos uvek nema uredbi. Prosle godine je pokrajina davala neke pare preko konkursa, pa je bilo bodovanje i mislim da je svaki clan nosio neke bodove
 
Ako sam dobro shvatio,ko nema nikakvih promena,samo menja kulturu na svojim povrsinama ne popunjava se Prilog 3,vec u onom izvodu iz Registra koji su poslali u kolonama cini mi se 9,10,11,itd pise sta ce sejati ove godine?!A samo ako ima nekih promena ,brisanje parcela,itd...popunjava se prilog 3?!
 
Brisanje parcela se upisuje u izvodu iz registra koje ste dobili od njih. Ne treba upisivati u prilogu 3. U prilog 3, samo ako dodajes jos koju parcelu.
 
Da bi se gazdistvo registrovalo , da li je potrebno da nosioc ima na svom imenu zemlju ? Nekad je bilo 0.5ha .
 
Nisu nam stigli još ugovori za zakup državne zemlje . Neko mi reče da to može da se naknadno preda i da se za to dobiju subvencije . Zna li neko nešto o tome .
 
Nazad
Vrh