Obnavljanje poljoprivrednog gazdinstva - 2014 godina

Jesu listovi nepokretnosti obavezni , iako nema nikakve promene u fondu parcela ?

Nisu.List nepokretnosti trebas priloziti samo kod upisa nove parcele na gazdinstvo.
Ako ti je isteko ugovor o zakupu i pravis novi ugovor(produzavas zakup) ni onda ne trebas novi katastarski izvod.Naravno ako se nije promenio vlasnik.

I ja sam dobio kovertu za obnovu.Katastrofa!!!!Postali smo prijatelji sa ministrom.Pocinje sa: "Postovani prijatelji".
Treci list dodje opet slican, onaj prvi list iz proteklih godina.Listovi spojeni 2 u 1 kao nescafe, bez veze utrpano u kovertu.Bruka i sramota kako izgleda.

Obratite dobro paznju na izvod o parcelama! Sve parcele su izostavljene(zaboravljene) na kojima je isteko ugovor o zakupu 31.12.2013. Do sada su i one parcele bile u listi, sa napomenom da je isteko ugovor(bio upisan datum kad je isteko ugovor).
Mislili oni, bice pametni: glupi seljak ce pogledati list, ni jedan mu ugovor nije isteklo, ne treba nista dopuniti, potpisace i predace.Ko ne primeti ostace bez nekih parcela za ovu godinu.I naravno bez "socijalne pomoci".
 
I meni na dve parcele istekao ugovor 31 12 2013 i odma ih izbacili ja sa vlasnicima ponovo napravio ugovor i upisao parcele u obrazac 3. Posedovani listovi nisu potrebni novi.
 
Ovo je samo predlog i to nije usvojeno, ako se to obistini, kada predas robu oni ti odbiju sta je njihovo a tebi sta ostane, lopovska drzava, PROPADAMO BRZE NEGO STO SMO SVESNI.
 
Nije predlog, to važi od nove godine. Pre neki dan čovek prodao pšenicu sa lagera ...oderali ga ... ima gazdinstvo ,nije vlasnik zemlje (majka je), zaposlen.
 
Ja sam prodao nesto kukuruza pre par dana i nisu mi nista trazili ni skinuli, ja placam zdravstveno a neplacam penziono, nisu mi trazili i ja se ne nudim, gazdinstvo je na mene 2 godine, nisam zaposlen nigde samo radim poljoprivredu.
 
Da li moze kada se obnjavlja novo ugovor za zemlju da se obnova ugovora obavi u mesnoj zajednici a ne u sudu?Dosada sam preko suda ugovor potpisivao to je bilo pre 5 godina.
 
Ja sam prosle godine pre obnove registracije gazdinstva overio ugovor u mesnoj zajednici i nije bilo problema.
 
Slažem se, i pre smo stavljali x dali smo komercijalno ili nekomercijalno gazd. Ali nismo u formi IZJAVE kao u policiji ili sudu. Šta to ustvari znači? Ja mislim ovako:

KOMERCIJALNO GAZDINSTVO znači imaš pravo da kupiš subvencije po njihovim uslovima i da te oni posle jašu po volji pošto si priznao da si profitabilan

NEKOMERCIJALNO GAZDINSTVO znači da nemaš profit, odričeš se svih subvencija u nadi da te neće jahati...

Ima li ko bolje objašnjenje?
 
Da li moze kada se obnjavlja novo ugovor za zemlju da se obnova ugovora obavi u mesnoj zajednici a ne u sudu?Dosada sam preko suda ugovor potpisivao to je bilo pre 5 godina.[/QUOTE
Overa ugovora o zakupu zemljista moze u mesnoj zajednici,ja sam bio u upavi za trezor i rekli su overen ugovor u mesnoj zajednici ili sudu!!
 
Stigli i meni papiri za preregistraciju!!!!!!!!!!!! Sto je crnje i gore trebaju mi novi posedovni listovi imam nove parcele!!!!! BAs da poludi covek sa ovime!!! ::jako_besan::
 
geeee.jpg

ovo ce biti jako interessantno,vecina jos ni nezna o ovome nista a kad budu saznali bice veselja. Interesuje me gde se moze naci ovaj problem jer u tabeli nisu postavili sve situacije
 
Kod mene je bolje,još nismo prijatelji nego samo poštovani domaćine to je verovatno gora varijanta na kasi ali šta je tu je.
Da pitam da li je neko pravio ugovor o ustupanju zemljišta na korišćenje jer vidim da postoji i ta opcija.
Pitam zbog potencijalnog poreza za zakup.
Da li je i taj ugovor moguće uraditi u Mesnoj Zajednici?
 
Kakva je procedura za gasenje gazdinstva(tj brisanje ) koje je otvoreno prosle godine i radilo samo zemlju u zakupu. U onoj koverti ne pise za taj slucaj, da li se nesto popunjava, ili se odnese sve prazno?
 
Ako imate u gazdinstvu ugovore o zakupu koji još važe prvo morate te parcele izbrisati iz gazdinstva.Ako se nevaram ima obrazac u trezoru koji se popunjava prilikom gašenja.
 

:cool:...zaključak grupe pravnika (tri tužioca, profesor privrednog i jedan advokat) i grupe ekonomista (revizor i profesor bankarstva) : ovo je apsolutno neustavno!!! ....

...niko od nas nije siguran ni da li je uopšte u skladu sa zakonskim ili kakvim podzakonskim aktom, ali smo svi saglasni, ovo je neustavno...

...popiješ pivo u kafani, a konobar ti naplati i kafu koju nisi pio kući uz obrazloženje da će novac za kafu uplatiti na tvoj kućni račun....:haha:.....

....ukoliko je ovo tačno, logika nalogodavca je brutalna pljačka....:cool:
 
Nazad
Vrh