Malina - berba i cena 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nenade spusti tenziju pusti tu otrcanu pricu o hladnacarima kao protivnicama i onim drugima na ovom forumu .... za gucu neznam ali od ivanjice preko arilja pa do pozege (to svi znaju) video sam svojim ocima sta se sve svicuje i dosta zaista dosta o tome .... sada dolazi bolje vreme prestace da se svicuje (ili teldoruje) jer i jedani i drugi preparat sluze za istu stvar.... pisao sam vec o tome.... a kvalitet ubrane maline je tu pa ce i cena biti mnogo mnogo bolja....sigurno mnogo bolja ....za tvoju informaciju ja sam na ovom forumu od 2011 i stalno pisem na istom "kao ponosan sto sam srpski malinar" ....takodje i teldor je opasan kao i svic ako se koristi u toku berbe.... otrovan je za ljude i okolinu...
 
Poslednja izmena:
A na koji se dan bere malina?

Od malinara 50% nema pojma kad i sta se prska,bitno je samo prskati.U toku branja cak i prehranjuju preko lista,
 
Svi Vi koji branite hladnjacare.... spustite tenziju ..... imao bi dosta toga da kazem..o njima ali bolje i precutatiii..
Dovoljno je reci ako oni placaju malinu POGACU sa po 3.5 kg + u gajbi po istoj ceni kao i kad im neko donese u gajbama po 2.3 kg/gajbi ......I ako 1.500.000 predate robe u zadnjih nekoliko dana ne isplacene , da bih se toboze podelile plate svojim radnicima. To dovoljno govori koliko oni postuju MALINAREEE. ,kvalitet,kvantitet,kontinuitet.????????
 
xsale, teldor je kontaknti fungicit, prska se nakon branja i u toku kisa. Ja svoje ne berem naredna 3 dana i 4 berem, jer po kisi ionaka ne bi brao. Nisam ga koristio ove godine, jer sam odradio odlican posao u prskanjima pre branja tako da nije bilo budjave...


@pole svaka cast! Zasto nema klasiranja? Jer im se ne isplati. Nego ce da prave presek i isplacuju po datumima!!! Secam se kako je gospodin supermen is faketica obecavao da sresi stanje u srpskom malinarstvu. E bas zato treba svi na ulice da izadjemo!!!!

- - - - - - - - - -

I neka testiraju svu malinu, svakom proizvodjacu pojedinacno, na preparate, procenat secera itd... Ja samo zelim da se kvalitet plati.
 
Evo raspamecujem (dvoumim) se da tonu maline prospem na centru i da pozovem seljane da nose i hrane zivotinje....????
 
ko ce da se zabrine za to,jedino da niko ne bere 7 dana,a od toga nista i pisi propala godina,nema resenja kad se udruze mogu sta hoce,briga njih znaju da ce da je kupe i na ovu cenu,a kvalitet treba da se plati ali od toga nema nista,kad ti daju 10din vise da beres 2kg nece ljudi,lakse mu 4kg jer strpa to u kola i vozi,mislim da je za ovu god ispricana i izlizana tema osim ako neko ima da kaze promenu cene slucajno ako se desi,rasina 160 zakucali i to ti je
 
ok je prskamo sa svime i svacim,sto i ne treba.DALI DOBIJETE CISTU AMBALAZU IZ HLADNJACE ILI NAKUPACA? i tu dolazi do promene kvaliteta robe sto znaci nije samo malinar kriv za kvalitet,mislim da bi nekim zakonom trebalo da se resi kad se prska i sa cime u slucaju da se nadje neispravno sledi kazna pojedincu,sto se tice hladnjace ambalaza 100% cista i ista a ne sarene da ne moze da se ufalca pa dolazi do preturanja i mrljenja robe,pa posle ko prepuni preko 2kg 2 klasa,ko bere neuredno isto a ko izda prljavu ambalazu da se nadoknadi poljoprivredniku da je opere ili da se zabrane prljave i izlomljene ambalaze to za pocetak
 
mora da stavljamo list od maline da krpimo rupe,posle im kriv djavo kad neko stavi crep da zakrpi rupu,kao nasli crep,pa cime da zatvoris precnik rupe 10cm nego sa crep ili kamen

- - - - - - - - - -

Jedan od retko dorih postova,bravo Slavisa
ma ne stvarno zezali smo se oko cene,u redu je i ova cena ali ajde 1,5e da se napravi na 5god,kao sto oni zauzmu fotelju pa kako koja vlast tako nek odredi minimalnu cenu 1-2-3 klase,ja razumem da malina nije svuda istog kvaliteta tako i cena varira pogotovu sabac-kopaonik.ali neka u sabcu bude 2e kod nas 1,5 i da vidimo dali da radimo ili da vadimo,evo visnja nula,kupina nadam se prosloj god,ili ajde barem 1e da je neka zagarantovana cena i da neko strucan iz vlade prima zalbe kad nam stave u 2 klasu da dodje i pogleda dali je stvarno za 2 klasu mislim ne 1 covek vec neka agencija i onako ih ima kuse i repate

- - - - - - - - - -

arilje najbolje maline a cena najbednija,gde je kontrola da uporedi arilje,sabac,valjevo,rasinsku oblast... pa da po tome neka dugorocna cena se odredi,svi znamo da arilje ima najkvalitetniju malinu ili je to nahvaljeno da bi ljudi sadili pa sad daj da ih pocepamo ima dosta ko ih sisa,
 
Kako si ti to odredio da je najkvalitetnija malina tvoja?Sto jel to ima vise toplih dana kod vas,ili imate vise vode,ili je bolja zemlja,nego u Macvi?

Niste imali cestit suncan dan ove godine.

Sto se tice sastanka bice kao i na forumu,kuknjava psovanje i blokada puta.Jedan dan na branje,drugi dan na blokadu,pa na smenu.

Nasa usrana drzava,tj. lopovi koji je vode treba da puste svakog ko hoce da trguje,a ima bankarsku garanciju da ne moze da zajebe proizvodjaca,a ne da uzima mito za lupanje kojekakvih pecata kao sto su oni na mesu koje je izvezeno za Rusiju.Onda ovi koji im daju pare vade stetu na nama,a i mogu da rade sta hoce i da se dogovaraju,platili su da rade sta hoce.

Ko bude hteo da ide da blokira Vucicu ,Dacicu,Nikolicu stan ili prilaz kuci nek se javi,a blokiranje gradjana koji nisu nista krivi je glupo
 
prosle godine razlika cene u arilju , pozegi i mom kraju bila u korist njih nekih 25- 27 dinara ove godine kontra , te razlike nije bilo do prosle godine sad je to malo uzelo maha i veliki problem se pojavi
 
Ovako stoje svari.... Malinjak ste videliiii U pitanju je Miker prosek gajbi danas 2.2 kg 450 kom=990 kg 1. kl ...
KOME da je dam..???
HLADNJACI br 1 ...??? vec 980,000 ne isplaceno a isporucena roba nude mi 200-220 din... kako da im vise dajem...????

Hladnjaci br 2 ...??? po 230 din Ali i oni umesto (CVRSTO)obecanih 630.000 kojih duguju da ce juce da puste oni pustili samo 120.000....???...GDE VISE I U NJIH DA IMAM POVERENJA..?

Hladnjaca br 3 ..iz ARILJA davao sam i njima ...Oni imaju kes al po 150 odnosno eto za menee po 180 din ...?? miker 1. kl...??

Hladnjaca br 4 SKUPLJEN dao i njima 1 t isplatili al posto sam sutradan ...(pre par dana) odneo u hladnjacu br 2 na vecu cenu ...ovi se zestoko naljutise pa danas mi nece ni po 100 din ..i kako rekose ni djabaaaa da im dam....??? ocemu li se tu radi ..?? dali je diskriminacija ....ili ko zna sta ...??

Hladnjace br. 5 i 6 .prestali sa otkupom....???

Hladnjaca br 7 TAMISKA danas placa 240 prvu klasu a 200 drugu ...opet su ponaj bolji...Al posto su mi prosle god zagorcali zivot sa ISPLATAMA i gajbicama .... i AROGANCIJOM ..I ne isplacenih 134,000 od prosle god . NEMAM SNAGE ni VOLJE da im dam. ovu tonu...??

ISKRENO voleo bih da je grad obrao i da bih je sad NAJ RADIJE PROSUOOOO....???:zli:::jako_besan::::samo bes::::spreman na sve:: ..

Inace u nasem kraju masovna je pojava (duzi niz god) da nekom se placa 150 din a nekom 240 din ne bitan je kvalitet...vazno je nesto drugo ...AL ja NEZNAM sta je to drugo...? To je naj uocljivije kod dve hladnjace...br 3i br 4.
 
Poslednja izmena:
pole resenje je ili da napravis mini hladnjacu (ili se udruzis sa jos nekim proizvodjacem pa je zajedno izgradite) pa sam izvozis svoju robu (ili je prodas kao zamrznutu) ili vernost u toku berbe hladnaci broj 4 dao si im 1 tonu oni ti isplatili a ti sutra "iza krivine" odneo u hladnacu broj 2 koja nudi "veliku cenu" ali ne isplacuje pare vec "uzima pa kad plati ili uopste plati" to je ta lakovernost nas malinara da iza brda ima neka "svetlost" od velike cene ........ cenu maline odredjuje ponuda i potraznja (o tome sam vec pisao) a sve "sto sija nije zlato" tamo neka nerealno visoka cena je "znak za uzbunu" da li ce malina uopste biti placena.... zato budi veran postenim hladnacama (kojih ima po srbiji) .... odnosno pare unapred od onih hladjaca sa "visokim cenama"....jer u protivnom nasa narodna ti ne-gine ..."ko hoce vece izgubi iz vrece.....ocito da si odlican proizvodjac a slab prodavac....ali i to se uci.....nije ovo susna 2012 i posle susna 2013 godina kada su se hladnace takmicile kako da dodju do proizvodjaca i maline a malina "sama" prodavala..... ove 2014 maline ima (dobre i lose) pa se kao na svakoj "robnoj pijaci" roba mora svideti kupcu... (jer "kupac je kralj"-pogotovu onaj koji placa dogovorenu cenu) i nesme se izneveriti to je prva lekcija dobre i sigurne prodaje...
 
Poslednja izmena:
Mi nemamo problema sa novcima , kod nas kesiraju na na vagi a PDV placaju svakih sedam dana na racun. Samo jedna hladnjaca kupuje na dodjem ti ali oni imaju svoje verne proizvodjace nesto im daju sada nesto do nove godine ali daju 5 dinara preko cene na poverenje. 185 dinara je sadasnja cena.Kvalitet je i dalje saren ima odlicne robe a kako vidim na stanici ima i pogaca, ali Austrijancima je bitno da nema trule jer oni je samo podhladjuju sipaju u cisterne i voze.
 
Xsale
Sto se tice sastanka bice kao i na forumu,kuknjava psovanje i blokada puta.Jedan dan na branje,drugi dan na blokadu,pa na smenu.

Nasa usrana drzava,tj. lopovi koji je vode treba da puste svakog ko hoce da trguje,a ima bankarsku garanciju da ne moze da zajebe proizvodjaca,a ne da uzima mito za lupanje kojekakvih pecata kao sto su oni na mesu koje je izvezeno za Rusiju.Onda ovi koji im daju pare vade stetu na nama,a i mogu da rade sta hoce i da se dogovaraju,platili su da rade sta hoce.

Ko bude hteo da ide da blokira Vucicu ,Dacicu,Nikolicu stan ili prilaz kuci nek se javi,a blokiranje gradjana koji nisu nista krivi je glupo

Da napomenem zadnju blokadu puteva u Arilju nisu preduzeli proizvodjači već policija.

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...JB_2TpAne6UsOkp5bDrz_UA&bvm=bv.70138588,d.bGE
 
Obecavali su oni i lek od raka,samo da dodju u situaciju da i oni malo drpaju.Opasniji su od crnih skakavaca
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh