Malina - berba i cena 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

sasa77

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Jan 2014
Poruka
5
Lokacija
ratkovo
Pozdrav,
Ja sam Sasa malinar iz Ratkova, gajim malinu vec 4 godine, imam zasad POLANE na 2ha i pratim vas forum vec duze vreme, pa rekoh da se i Ja malo prikljucim:osmeh:
Mislim da je pravo vreme da se udruzimo, razmenimo misljenja i kreiramo zajednicki cenu maline u ovogodisnjem rodu. Sto vise informacija budemo medjusobno razmenili to ce mo biti u boljoj poziciji da spremni izadjemo na trziste koje godinama ubira sav trud i plod napacenog domacina.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Ja sam Sasa malinar iz Ratkova, gajim malinu vec 4 godine, imam zasad POLANE na 2ha i pratim vas forum vec duze vreme, pa rekoh da se i Ja malo prikljucim:osmeh:
Mislim da je pravo vreme da se udruzimo, razmenimo misljenja i kreiramo zajednicki cenu maline u ovogodisnjem rodu. Sto vise informacija budemo medjusobno razmenili to ce mo biti u boljoj poziciji da spremni izadjemo na trziste koje godinama ubira sav trud i plod napacenog domacina.

cao Sasa ja bih hteo da se prikljucim diskusiji posto bih sad kretao u pripremu zemljista za podizanje na 1 ha...koju sortu preporucujes?????ja sam planirao vilamet
 
Pozdrav "vockica"
ako sad kreces u pripremu zemljista pretpostavljam da bi sadio na jesen a sortu koju bi ti preporucio da sadis je naravno POLANA
razloga ima puno a predlazem da procitas temu "radovi u malinjaku" i izvuci pouku iz komentara drugih malinara i njihovih muka oko ostalih sorti
zamolio bih te i da ovde komentarisemo cenu i plasman maline a za podizanje malinjaka imas posebnu temu
recimo za pocetak da sam ja vec dobijao ponudu od 2,3e po kilogramu sveze maline u pakovanju po 0,5kg, pa me interesuju misljenja kolega malinara i kakva oni saznanja imaju o ceni za narednu sezonu branja i plasmana naseg crvenog zlata
 
Malina,berba i cena 2014

Evo teme za ovu godinu,o ceni se malo prica a berba je blizu.Molim sve stare i nove clanove da se ukljuce u razmenu informacija o predstojecoj berbi.
 
Postovanje malinari.Za desetak do petnaest dane krenuce berba.Sa cenom u Bajinoj Basti za sada niko ne izlazi mi smo sada u prici o poplavama i klizistima koja su nas zadesila.Sta ce biti sa ovogodisnjim rodom maline ,kupine i drugih vocarskih kultura za sada se ne zna. Kako je krenulo molimo boga da nas grad ne potuce samo bi nam jos to falilo pored svega sto nas je snaslo.Ako neko zna sta vise neka napise ako saznam neku informaciju podelicu sa Vama.Pozdrav.
 
U nasem kraju je rod prepolovljen,a ovi drugari sto drze hladnjace kazu da ce sigurno biti iznad 2 eura,koliko ce to tacno bii videcemo uskoro.
 
Zadnje tri godine rod je prepolovljen,prvo je bila susa 2012,pa posledice suse 2013,sada je opet rod prepolovljen zbog snega,poplava,klizista...Nije lako biti malinar,krvav je to posao za vece malinjake,a svake godine te nesto novo lose snadje.Mnogo malinjaka koje sam gledao po mom kraju je osuseno,vezano za prvu zicu,ninasta ne lici,a ljudi su je radilii obradjivali po ps.Treba biti uporan i valjda ce se taj rad i isplatiti,mozda i ove godine.Potrbna je i malinarima dobra godina da bi imali novca investirati u obnavljanje malinjaka.
 
Pozdrav svima od jednog od prvih clanova-malinara na ovom sajtu.
Sto se tice mog stava oko cene ove godine, ja mislim da bi ove godine trebala da bude neka normalna cena s obzirom na sveobuhvatno stradanja malinjaka i nedovoljne kolicine voca da bi se napunile sve hladnjace. Ocekujem borbu izmedju konkurencije za svaki kilogram maline- pa sto da ne i neka cena od 3e.....
To bi bilo sasvim ok.
 
Sad su javili na tv da je grad pobio malinjake u dragacevsko ivanjickim selima (Donja Kravarica i Lisa).Ima li ko iz ovih krajeva da kaze kakva je situacija na terenu.Sta nas sve nece snaci!
 
Evo i ja da se ukljucim,cuo sam da ce navodno da se krene sa 250,ali da ce verovtno brzo otici na 300.Neki svercer nudi 220 da uzima ove prve maline ,posto je Vilamet kod nas polako poceo da zri,ali da mu se bira.Odjebali ga svi.Kupio 2 gajbice ne biranih
 
Danas oko 14 kod nas opet padao grad. U gradu velicine graska a kazu na Bukovici i jos par mesta unistilo sve, bio velicine lesnika. Ovo kako je pocelo sneg, poplave, grad... nece od maline ostati nista. Pa nek probaju da daju manje od 3e.
 
Draga braco po muci i struci, prosecna cena maline prosle godine u Osecini je bila 145 dinara a jedan od kreatora cene u nasem kraju saopsti cenu od 150 pocetnu ove berbe. Sta reci mahom ste imali prosek prosle godine oko 190 dim. koliko sam shvatio . ovde treba da se desi vece cudo od ovioh poplava pa da dobijemo cenu od 3e.
 
Daj boze da tako bude kako vi pricate, ali znajuci ove hostaplere hladnjacare koji uvek imaju pricu cisto sumnjam.Bice te kvalitet, te bilo kise, drzi nedaj.....Videcemo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh