Malina - berba i cena 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
0.5 eur per kg on average from start to finish harvest.I to harvest cost is 0.50 EUR. Means the production cost is 1 euro +? ... Polk 0.70 eur. vintage +? to vintage

How is it with you ...?

- - - - - - - - - -




Dali si siguran da jee 15 eu day....??? Preracunaj se boljeeeee....???? 1800 + PREVOZ+KAFA+sokovi + ponekad i sladoled, sto dolikuje svakom dobrnamernom domacinu da nebi beraci ukleli plantazu....+ na kraju berbe NAMIRENICA ..peceno prase ili jagnje....pa to sve budeee oko 2050 din ....Tako moj kompo gresiiii...a sto neznaaam.:ppozdrav:

Dobrog beraca treba platiti i 30 evrica per day a to mislim one koji beru 80-100 kg a one moje tutumise ne vredi platiti ni 10... kad ja sam naberem kao dva radnika i vise od toga a nisam neki berac,verujte mi.
 
posto me neki prozivaju,preporucio bim da procitaju ovaj clanak o ceni kupine
https://sr-rs.facebook.com/poljoprivreda.ba/posts/817539174945868
izvinjvam se modelatorima ali slicno je I sa malinom I koliko znam malina je bila krenula sa dva evra I logicno je bilo ko sto je tokom svake sezone cena Isla navise tokom branja bude nako ko sto sam pisao na kraju
mada svako neka misli kako hoce,I lud sam sto se bilo kome Pravdam i objasnjavam
 
postovani malinari oni koji su zamrzavali svoju malinu u orginalu imate li neku informaciju o ceni maline, ono sto ja trazim za moj osrednji orginal vilameta je 200 dinara a niko me ne zove niti mi se javlja, prosle dve godine ja sam birao kupce a ove kupaca ni traga, sta se desava na trzistu orginala.... ocito da je poljska krenula (kazu otkupna cena oko 1.10 eura za 1 kg za svezu) ako je to tacno osta nasa malina neprodata....... ima li ko informaciju.....
 
postovani malinari oni koji su zamrzavali svoju malinu u orginalu imate li neku informaciju o ceni maline, ono sto ja trazim za moj osrednji orginal vilameta je 200 dinara a niko me ne zove niti mi se javlja, prosle dve godine ja sam birao kupce a ove kupaca ni traga, sta se desava na trzistu orginala.... ocito da je poljska krenula (kazu otkupna cena oko 1.10 eura za 1 kg za svezu) ako je to tacno osta nasa malina neprodata....... ima li ko informaciju.....
vilamet 180-200 miker 210-240. nece da plati niko nesto bolje.imam vilamet malo trazim 2e i ne zuri mi se neka ga ceka zimu
 
postovani malinari oni koji su zamrzavali svoju malinu u orginalu imate li neku informaciju o ceni maline, ono sto ja trazim za moj osrednji orginal vilameta je 200 dinara a niko me ne zove niti mi se javlja, prosle dve godine ja sam birao kupce a ove kupaca ni traga, sta se desava na trzistu orginala.... ocito da je poljska krenula (kazu otkupna cena oko 1.10 eura za 1 kg za svezu) ako je to tacno osta nasa malina neprodata....... ima li ko informaciju.....
mi prebacujemo proslogodisnji rod za oko 20% , a poljaci ostaju na istom mislim nama nije tesko prebaciti rod 20% kad smo bili pukli skroz, a vec za sledecu godinu se planira da na ovih 20% prebacimo jos najmanje 20 %, pa videcemo koliko ce se cena skliznuti ubuduce, ove godine je nasa malina ispacena po prosecnim otkupnim cenama u svetu ( cile,polska) tako da nece biti problema sa prodajom
 
postovani slavisa ako je cena 180 dinara za orginal uzimajuci u obzir da zamrzavanje kosta + kalo (6%) + prerucivanje + ambalaza karton plus kesa (minimalno 30 dinara) onda znaci da je mojoj malini otkupna cena za svezu 150 dinara a niko je nece , ovo je godina cudna i ponavljam bilo je dobro predavati - prodavati svezu za 170 dinara, nego je zamrzavati i praviti orginal za 150 dinara, (sto je ispod svake cene) kazu ovde da su hladjnace pune da niko ne kupuje orginal (i da cena moze jos vise da padne) ....ima li neko ko moze da kupi moj orginal i za 195 dinara sa pdv (posaljite pp ako je neko zainteresovan) moj problem je sto sam ubedio i dvojicu komsija da zamrzavaju (jer je tako bilo bolje u prethodne 2 godine) pa sad oni traze zive pare za sveze predatu malinu....
 
Mislim da je neko slagao da malina kada se ledi kalira 6 % , to je izum novi jer koliko se secam magacionera iz drustvenih hladnjaca kod njih je bilo viska 8 %.
 
Ove godine je moguc kal od 5-6%,u normalnim godinama koje nisu kisne kal je od 1.5-3%,a sve u zavisnosti od kvaliteta maline i tehnologije zamrzavanja.
 
postovani slavisa ako je cena 180 dinara za orginal uzimajuci u obzir da zamrzavanje kosta + kalo (6%) + prerucivanje + ambalaza karton plus kesa (minimalno 30 dinara) onda znaci da je mojoj malini otkupna cena za svezu 150 dinara a niko je nece , ovo je godina cudna i ponavljam bilo je dobro predavati - prodavati svezu za 170 dinara, nego je zamrzavati i praviti orginal za 150 dinara, (sto je ispod svake cene) kazu ovde da su hladjnace pune da niko ne kupuje orginal (i da cena moze jos vise da padne) ....ima li neko ko moze da kupi moj orginal i za 195 dinara sa pdv (posaljite pp ako je neko zainteresovan) moj problem je sto sam ubedio i dvojicu komsija da zamrzavaju (jer je tako bilo bolje u prethodne 2 godine) pa sad oni traze zive pare za sveze predatu malinu....
kutija 37din zaklopaca kv.kesa 2,5 din traka 60 din. tebi dize cenu ako pakujes na 10 kg 4din po kg a to ti puno kaliralo,meni 1,5-3%, jeste bilo bolje da si davao svezu.ja sam te kontaktirao na pp rekao si mi da si prebrao robu i ostao blok,griz,bruh.

- - - - - - - - - -

prosek maline da si dao svezu ti je oko 170din a pakovanje ti penje cenu 5 din bez kala,i ajde na 3%kalo to ti je kalo 5,1 sto ispada 180din bez rada i struje...ne znam koliko ti vuce struju dali imas samo lager ili komplet hladnjacu sa tunelom.ako samo lager a tu i mrznes struja ti nije izvukla puno zavisi kolicina robe ti znas po racunu.

- - - - - - - - - -

ako ti je losa roba i samo iz kisnog perioda oslobadjaj se na 180 i da zamolis nekog,ako nisi nista dirao onda mozes da izvuces 195.zovi mondi,menex

- - - - - - - - - -

Mislim da je neko slagao da malina kada se ledi kalira 6 % , to je izum novi jer koliko se secam magacionera iz drustvenih hladnjaca kod njih je bilo viska 8 %.
zbog viska su i propali,ne moze da se ubaci voda pa da dobijes visak,vuce na isparivace nije kao zamrzivac
 
postovani slavisa ako je cena 180 dinara za orginal uzimajuci u obzir da zamrzavanje kosta + kalo (6%) + prerucivanje + ambalaza karton plus kesa (minimalno 30 dinara) onda znaci da je mojoj malini otkupna cena za svezu 150 dinara a niko je nece , ovo je godina cudna i ponavljam bilo je dobro predavati - prodavati svezu za 170 dinara, nego je zamrzavati i praviti orginal za 150 dinara, (sto je ispod svake cene) kazu ovde da su hladjnace pune da niko ne kupuje orginal (i da cena moze jos vise da padne) ....ima li neko ko moze da kupi moj orginal i za 195 dinara sa pdv (posaljite pp ako je neko zainteresovan) moj problem je sto sam ubedio i dvojicu komsija da zamrzavaju (jer je tako bilo bolje u prethodne 2 godine) pa sad oni traze zive pare za sveze predatu malinu....

Poslao sam ti pp.ali nemas vise prostora da ti stigne,obrisi neke poruke iz sanduceta
 
nemogu da verujem sta se sve pise,koliko sam cuo pre 20 dana cena ce biti 177.al...s
slavisa ne znam kud se zuris,jabi ti poslo par kupaca ali necu vise da budem crna ovca,zavrsim ljudima posao I ispadnem budala.daj oglas na vise mesta,doceti kupac
 
A kad ce da bude ta cena 177? sledece godine? Ne verujem. Sledece ce biti 80: :D Sva ona uka i buka oko cene i sad cute ti isti ljudi,nema ih ni u najavi... A ovde u Arilju nema ni jedna jedina rec u vezi cene. Meni Nektar isplatio sve po 150 otprilike.. dal ce tu sta jos biti ili nece ne znaju i oni. Lakijevci samo nesto malo dali u toku berbe i to je to. Zasad kod njih promene nema,samo akontna cena... Sve nesto mislim da je u pitanju to da nemaju da isplate.....
 
nemogu da verujem sta se sve pise,koliko sam cuo pre 20 dana cena ce biti 177.al...s
slavisa ne znam kud se zuris,jabi ti poslo par kupaca ali necu vise da budem crna ovca,zavrsim ljudima posao I ispadnem budala.daj oglas na vise mesta,doceti kupac
bili.gledali ok je roba ali 190-200,ne dam je jos jer radim malo kupinu sad i bolje mi punija hladnjaca
 
ja zato stalno pisem o prodatoj malini (za pare 150 ili 170 ili 200 za berbu iz suncanog perioda ) ali ne o predatoj "fiktivnoj ceni" gde se nezna kraj... a o ispati da ne pricam mozda ce biti u septembru oktobru ili u nekom mesecu do sledece berbe... ipak sve je bilo bolje ove godine uraditi (za pare predati svezu) nego sto sam ja zamrzavao orginal (koji je "cudo" od kvaliteta - loseg kvaliteta ....) ove godine niko zaista niko ga nece .... videcemo posle poljskog naleta ... tamo je berba sada....sve mi se cini da ce mnogo nase zamrznute maline cekati prodaju na prolece ili leto 2015....ili i posle toga....(osim ako rusi sve u naletu ne "pokupe" (i lose i dobro iz roda 2014) kao svezu jabuku koju ugovaraju ovih dana i ne pitaju za cenu...to je jedna (privremena) mogucnost za plasman srpske maline ove godine...., jer u EU evropi stvari se komplikuju poljaci spanci... holandjani i ostali posto nemogu vise da izvoze u rusiju..... salju svu robu u EU gde je stravican pritisak i "guzva" (pa cak izvoze i kod nas u supermarkete ja ...sam licno kupio poljski paradajz juce u IDEA supermarketima (jeftiniji nego nas leskovacki) ..... tako da ce u EU biti "guzve" i oko velike kolicine "neprodate" robe i oko cene... zato rusko trziste moze iznedriti kolicine i cene....u protivnom cene 2015 (bez obzira na buduci kvalitet) mogu biti problematicne.... uvek pisem na ovom forumu - kvalitet i trziste odredjuju cenu... ove godine imamo problema sa kvalitetom ali i sa "poremecenim trzistem" u evropi i rusiji ... zato neka nam je Bog u pomoci...(nema ni odlicnog kvaliteta a ni normalnog trzista) ...videcemo da li sam u pravu.....u svakom slucaju bice veselo... i sa malo para svima....
 
Poslednja izmena:
Vlado sve se slazem oko EU, Poljske, Rusije....Zanima me kakva je pozicija Macvanskih hladnjacara u svemu ovome sa placenom malinom 240 dinara, znaju li oni svoj posao ili ih je neko navukao na tanak led ili negde neko laze uglavnom nesto se tu ne uklapa.
 
prosle godine su u macvi placali 20 din manje malinu nego kod vas u arilju i okolinii,recimo prosle godine kod mene bio prosek 180 dinara, dok je u arilju i okolini cini mi se bio 207 dinara, sad malo revansizma , a licno mislim da i ta cinjenica nema veze sa ovogodisnjom cenom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh