Subvencije za tov svinja 2014

Jutros legle pare predato 18.11.2014 i 31.12.2014. Fale mi za 10 komada neznam koji je razlog, videču kada stignu rešenja.
 
meni pre 10ak dana leglo za 35 kom koje sam najkasnije predaomsto znaci da nema veze kada ste predali nego kako na ciji predmet nalete tako obradjuju i uplacuju.
 
Da u pravu si nisam to video da sam pogrešio.

- - - - - - - - - -

Evo izašao je dopunjen pravilnik za ovu godinu na ovoj je adresi http://www.mpsv.gov.rs/admin_images/meni_doc/4827014.0125.9-1_e0d03f14f50c5a1.pdf
Novina je da prijemnice ne sadrže brojeve ušnih markica i kilažu ponaosob već samo prijemnicu iz priloga na kraju pravilnika.

A mogla je novina da bude da usklade vrednost subvencije sa Eurom kao sto sve ostalo uskladjuju.Kad su izasle bilo je vise od 10 eura po komadu,sad bi trebale da budu 1200 .
 
Jel moguce da ce ratarske subvencije krenuti pre nego sto nam isplate dugovanja za svinje iz prosle godine?
 
Kako ja vidim da nema logike po kom se isplacuje,i ko je predao u avgustu i decembru ceka jos i dalje,favorizuje se kolko tolko centar srbije,bez uvrde,dok mi iz krajeva ipak predjacimo u cekanju...Neka me ispravi neko iz mog kraja ako ih ima,a da je dobio pare il resenje.
 
Danas zvao Šabac u vezi subvencija za tovljenike i rekoše mi da mnogo zahteva nije obrađeno , i da su imali neki zastoj, i da očekuju ponovo da počnu ,,možda" sledeće nedelje, i da ....
Ko hoće da proveri da li mu je zahtev zaveden kod njih može zvati svaki dan od 14 i 30 do 15 i 30 na broj 015 / 367 - 500
 
Poslednja izmena:
Naravno sa sajta Ministarstva, ali nije ni čudo da Agencija nema dobre zahteve jer oni ionako ne ade ništa kako treba ni na vreme. tu su lezilebovići i lenčuge koje samo sede i igraju igrice puše i piju kafu.
 
Pa da su malo azurniji vec bi zahtevi bili davno obradjeni pa isplata nek ceka kad bude bilo para. Ovako cekas, a ne znas ni da li ti je dokumentacija kompletna.
 
Naravno sa sajta Ministarstva, ali nije ni čudo da Agencija nema dobre zahteve jer oni ionako ne ade ništa kako treba ni na vreme. tu su lezilebovići i lenčuge koje samo sede i igraju igrice puše i piju kafu.

Niko od njih stvarno nista i ne zna,a i sto zna ne sme da kaze posto se pravilnici menjaju svakodnevno moze da se desi da nenamerno prevare nekog pa da izbije sranje.

Drzava u kojoj se svakodnevno menja zakon,kako vlastodrzcu odgovara,je u stvari " Divlji zapad" ," Pravilnici" koje stalno menjaju su u stvari modeli kako najkvalitetnije isisati drzavne pare za korist onoga koji kroji ta pravila
 
Da li to znaci da sad kad ja predajem tovljenike (sto ce biti sutra) moram da odstampam i ponesem u klanicu jedan ovaj primerak za svaku turu kad predajem da mi oni ispisu ili kako to sad funkcionise sa ovim prijemnicama? ili je ovo zbirna za celu godinu?
 
Upravo mi legle neke pare na račun , nisam siguran od čega su Piše : SUBVENCIJE, REGRESI I PREMIJE S POSE (Na jednom zahtevu sam predao za 48 kom ali mi je uplaćeno za 44 kom, )
 
ja sam zvao juce i rekli su mi da u narednih mesec dana `moraju` da isplate subvencije za svinje. Zvao sam da proverim da li je dopuna koju sam poslao u redu ali u sistemu jos nista ne pise... A zvali su pre tacno mesec dana i tog dana sam poslao dopunu.
 
Krenule subvencije za ratare. I ja sam dobio, ali sam razocaran sto stocari nisu isplaceni za proslu godinu. Ko jos nije dobio pare za proslu godinu?
 
Nazad
Vrh