Subvencije za tov svinja 2014

A hoće li se onda moći ostvariti povraćaj za tovljenike.
Mada...
Razmislio sam malo bolje i mislim da mi ta stavka više neće biti bitna jer zbog sadašnje situacije dižem ruke od borbe protiv vetrenjača.
 
Da li ste pri registraciji gazdinstva prijavili da držite svinje i njihov broj?
Ne znam šta da radim. Do sada nije prijavljivano a nisu ni subvencije uzimane po tom osnovu.
Naravno da treba prijaviti stoku jer ako nisu prijavljene u Trezoru onda nema ni subvencija. Neće biti nikakvih problema sigurno.
 
Pitanje za poznavaoce ove materije hteo bih da otvorim gazdinstvo na stoku pa me interesuje sledeće:
1. Da li mora biti komercijalno gazdinstvo da bi ostvario subvenciju na priplodna grla tj . krmače
2 .Da li postoji neki minimum koliko grla mora da bude na gazdinsvu
 
Mora biti komercijalno gazdinstvo i nema nikakvog ogrenicenja za broj grla ,samo moraju biti umaticene.
 
Ja nemam umaticene nazimice. E sad da li postoji nacin da ih umaticim, ili bar njihove cerke, ili moram da kupim umaticene nazimice ? Kolika je subvencija po umaticenoj krmaci ?
 
Naravno da treba prijaviti stoku jer ako nisu prijavljene u Trezoru onda nema ni subvencija. Neće biti nikakvih problema sigurno.
U momentu obnove gaydinstva u martu 2014 nisam imao ni papka,a tražili su potvrdu o vakcinaciji,tako da sam prijavio brojno stanje svinja 0(nula).Kasnije nabavljeni prasici i završen tov u toku 2014 godine i sva dokumentacija redovno predata u roku.Po tvom mišljenju da li imam pravo na subvencije?Verovatno ima još ljudi u sličnoj situaciji.Samo da podsetim da je ranijih godina u propratnom pismu iz ministarstva pisalo šta imate ili planirate u toku godine a sad ispada čovek natovari svinje obnovi gazdinstvo dok dezinfikuje objekte kupi prasice i on nije stočar jer u momentu registracije je bio prazan...
 
Nisam baš siguran, znam za predprošlu 2013 godinu da to nije bio kriterijum, ali za 2014 neznam. Kada su odlučivali za Podsticaje znam da je uslov bio do 200 grla svinja i ja sam bio u okviru toga. Inače to je tema za razmatranje jer ja sada imam 190 ali do kraja godine možda imam 600 kako da upišem sadašnje ili planirano ukupno. Drugo neko ni sam nezna da li će da tovi ili ne, ako mu se bude isplatio hoće, a ako nije isplativo neće ....
 
Samim tim moras te nazimice vestacki osemenjavati , nego ne znam da li isti postupak kao i kod krava odnosno da redovno prijavljujes prasenje , koliko se oprasilo vec kako ide .
 
U momentu obnove gaydinstva u martu 2014 nisam imao ni papka,a tražili su potvrdu o vakcinaciji,tako da sam prijavio brojno stanje svinja 0(nula).Kasnije nabavljeni prasici i završen tov u toku 2014 godine i sva dokumentacija redovno predata u roku.Po tvom mišljenju da li imam pravo na subvencije?Verovatno ima još ljudi u sličnoj situaciji.Samo da podsetim da je ranijih godina u propratnom pismu iz ministarstva pisalo šta imate ili planirate u toku godine a sad ispada čovek natovari svinje obnovi gazdinstvo dok dezinfikuje objekte kupi prasice i on nije stočar jer u momentu registracije je bio prazan...

Imao sam slučaj u 2013-oj godini da nisam imao svinja u momentu obnove gazdinstva i nisam upisao svinje u stočnoj strukturi.Kasnije u junu sam kupio prasice,uhranio ih,predao svinje i podneo sve uredno zahtev za subvenciju.Dobio sam odbijenicu uz obrazloženje da nisam prijavio svinje u stočnoj strukturi i da nemam pravo na subvencije.Obavezno prilikom registracije gazdinstva upišite bilo koje stanje stoke na gazdinstvu da biste imali pravo na subvencije jer je njima u interesu samo da nas odbiju.Prilikom registracije gazdinstva za ovu godinu nosim se mišlju baš zbog toga da u stočnoj strukturi u rubrici za svinje napišem 1000000 kom.Ako budu pitali šta je ovo da im kažem da mislim da ću imati toliko.Ispada da bih dobio subvenciju na 140kom za 2013-u samo da sam prilikom obnove upisao da imam samo jedan komad svinja u stočnoj strukturi.Od sada obavezno u stočnoj strukturi upisujem i svinje i ovce i goveda i nosilje bez obzira imam li ih ili ne u momentu registracije gazdinstva.
 
Ja sam u 2014 godini pisao 140 komada ali sam imao 270 komada. Sada ste me stavili na razmišljanje da li će ili neće da me odbiju sa zahtevom jer sam tada smatrao koliko imam u tom trenutku svinja, a ne koliko ukupno imam svinja. Uz to sve oni su napravili Pravilnik o podsticajima u stočarstvu u kome nisi smeo da imaš više od 200 svinja. Ko koga tu sad vrti, nisam siguran, ako su m tamo dali a ovamo mi ne daju onda džaba ti sve.
 
Mislim da to nije problem zato što ja znam neke ljude koji imaju preko 500 svinja pa su dobili subvencije,mislim da je samo bilo potrebno upisati da imaš svinja u stočnoj strukturi prilikom registracije.
 
Jel "HID" broj dodeljuje veterinarska stanica i da li se on menja pošto ne mogu da nađem prethodne potvrde o markiranju svinja a na ovoj zadnjoj mi piše taj broj?
 
Nazad
Vrh