Prskanje maline





Pojavilo mi se "Grinje" u malinjaku. Kako da se resim ove napasti, posto je prilicno ima u malinjaku.

P.S.
Vidim da ste vec pricali o tome, tako da evo bar slike da se vidi kako to izgleda kod mene.
 
Poslednja izmena:
8e1815d977df694ba5a5aba004ecfb48.jpg


00ac54971e3b18218feecba298fe7393.jpg


Dali je ovo pauk ili nešto drugo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pauk naravno, imao sam ih i ja tokom berbe, nisam primetio neku stetu od njih, sklonim paucinu i berem

Sent from my Samsung A5
 
Ali listovi mi žute, vidi se na slikama, baš loše izgledaju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
isto ovako i meni je bilo,ali mislim da nije samo pauk vec ako ima ispod lista sitna paucina da je grinja zvana obican paucinar,i da znas meni je napao Vilamet,i u roku od 3 dana unstio tj,veliku vecinu listova osusio,pa je krenuo na mlade lastare i onda sam ja poceo da prskam,i to dva puta jednom s Sanmite a drugi put sa Amonom,i stalo je,ali mi je napravilo ogromnu stetu<
sve ovo je posledica visoke temepreature sa malom vlaznoscu vazduha udruzeno sa toplim vetrom,i mislim to su idealni uslovi za ovo.

sta da ti kazem ,napisao sam sta sam ove godine naucio,stro pridrzavanje plana zastite,nema propustanja.

koja ti je sorta u pitanju?
 
Heritidz u plasteniku. Hvala na savetu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pozdrav svim malinarima,
jedno pitanjce:
da li moze kvadris da se mesa sa tecnim djubrivom fitofert animoflex i fitofert biflex?
 
Quadris može da se meša sa gotovo svim preparatima i đubrivima, ali je aminokiseline i biostimulatore bolje koristiti same.
U kombinaciji sa Quadrisom trebalo bi da upotrebiš neki akaricid, insekticid i folijarnu NPK prihranu. Naravno pod uslovom da nije jesenja sorta i da je branje završeno.
 
Poslednja izmena:
Pitanje:
prskao sam protiv grinje vertimek , dali je dovoljan jedan tretman ili se mora ponovit.
 
Ako je prskano u redovnom tretmanu po nekom programu zaštite, to bi značilo da je proletos i letos do cvetanja bilo još tretiranja akaricidom. Sad se postavlja pitanja da li prskaš preventivno posle završene berbe i uklanjanja starih lastara, ili prskaš vanredno jer imaš grinje na mladim lastarima .? Ako je ranije štićeno od grinje i nema je, onda nema ni potrebe da se ponovo prska. Ako imaš napad grinje onda bi trebalo ponovo raditi zaštitu, ali ovaj put sa preparatom neke druge aktivne materije, Envidor naprimer.
 
Poslije berbe i uklanjanja starih grana koja je obavezna zaštita ? Kako rekoh prskao sam vanredno Vertimek jer se grinja raširila, a što se ostalpg tiće stanje u malinjaku je OK izuzev što ako mlade nastave rasti ovim tempom odoše nebu pod oblake .
 
Pozdrav svima.
Mozets li mi reci sta je u pitanju i cime da tretiram ?
Suse se plodovi i primecuje se savijanje listova na pojedinim sadnicama..

d7d7b2cccea368273321c75a59384b77.jpg
7ec9bd337b4461aedca27ab91361c7b2.jpg
d791a87335881e8f57adb67b162242cf.jpg


Sent from my GT-S7390 using Tapatalk
 
Moze li neko da da preporuku za prskanje kada rodne grancice budu 10-15 cm?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Ne znam sta bih ti preporucio, ja sam ove godine odlucio da pratim Galenicin program zastite, videcemo kako ce biti.
Mada licno smatram bez obzira ciji program odaberes da ce biti sve uredu ako se sve odradi na vreme.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Koristio neko Stomp Aqua za suzbijanje trave i korova u rednom prostoru?
Neki saveti, iskustva, primena...dobrodosli naravno

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Videh da mu je karenca 75 dana, jedino ne znam da li malina povuce kroz koren nesto od preparata pa da se to ne prenese na plod.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Videh da mu je karenca 75 dana, jedino ne znam da li malina povuce kroz koren nesto od preparata pa da se to ne prenese na plod.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Kolega, znaš otprilike vreme početka berbe. Od tog datuma oduzmi nekih barem 60 dana i dobićeš period za tretiranje.
Druga bitna stvar je da sa kasnijim prskanjem nećeš oštetiti stara stabla, ali ćeš značajno odložiti kretanje novih iz zemlje. Ponekad to može biti korisno jer praktično nećeš imati sečenje (zakidanje), ali može postojati rizik od kasnog nicanja pa nedovoljno vremena da izrastu do jeseni koliko treba. To obavezno imaj na umu ako je u pitanju dvogodišnja sorta maline i ako nemaš dovoljno vode za zalivanje.

Svratio sam malo posle dužeg vremena da Vas "vidim" i da Vas podržim...
Pozdrav za sve stare i sve nove kolege na ovom delu foruma.
Držite se !!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh