Roto- drljača

farmil

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2009
Poruka
163
Lokacija
Krusevac
da li neko koristi roto-drljacu u predsetvenoj pripremi i koja su vasa iskustva . sa li bolje pripremaju zemljiste u odnosu na standardne nacine. molim misljenja
 
baš mi je prolazilo kroz glavu da pokrenem ovu temu. ima li ko iskustva sa ovim priključcima? koliko sam video, za teška zemljišta teško može da se nađe bolje rešenje za pripremu. jedino mi se čini da vuku puno snage, a da je radni zahvat relativno mali. oće reći, veliki su potrošači energije. mislim da bi se najviše isplatila u kombinaciji sda sejalicom, ali za to treba dobra traktorčina
 
ja licno mislim da traktor ima dosta muke u radu sa roto-drljacu,imaje moj komsija koja pokriva oba tocka na rakovici kaze da je zadovoljan
 
Meni se neverovatno mnogo dopadaju, pa zato sam krenuo da ih uvozim. tacno je da uzimaju veliku energiju traktoru,ali ovde u Svajcarsku svi ih koriste. Po meni nije potrebno uvek koristiti roto drljacu. Ja mislim da je treba koristiti samo u novo oranje. pa ako je moguce odma prikaciti i sejalicu odpozadi. a to je moguce uraditi sa traktorom od 100ks. Imao sam prilike 2x da pricam sa 2 svajcarca koji imaju traktore od po 70 ks, a vuku roto-drljacu od 3m. Ja nebi verovao da bi mogla to da tera nasa rakovica76 ili IMT77. Ja sam postavio pitanje zasto koriste roto drljasu u staro oranje jer je veca usteda setvospremac. Oni kazu da sve to znaju, ali moraju tako koristiti zbog bolje obrade i ravnomernije klijavosti i veceg procenta klijavosti.
mljoy8.jpg
f1fxo0.jpg
 
sumnjam da bi 577 mogao i da pokrene rotodrljaču od 3m a ne da radi sa njom jer za 4m imt-ova roto drljača treba od 130-150kw a za 3m treba 100kw
 
Gledao sam vise puta jednog seljaka kako tera roto drljacu sa DAVID BROVN 85ks, a i trobrazni plug obrtac je vukao sa istim traktorom. Video sam ja po dimu iz auspuha da traktor u pojedinim momentima ima opterecenje. kasnije kada smo razgovarali saznao sam od njega da je limit 85ks za roto drljacu i za trobrazni plug. Sad vidim kupio novog CASE 90ks. Dok njegov komsija radi isto to samo sa manjim traktorom. Nikad ga ja nisam video , da bi se licno uverio u kvalitet njegovog rada. (kako radi tako i ima.pssst nema pas zasta da ga ujede.)
21nfhud.jpg
 
Zavisi od stanja,izgleda i zavisi da li imaju hidrauliku ili ne. Krecu se od 1500e pa do 2000e. To su cene za solidne roto-drljace. Normaln ima i skuplje koje se krecu i do 7000e.
 
Zrine molim vas recite mi da li je ovo vas belorus? Ako jeste, da li moze da podigne punu sejalicu semena i roto-drljacu ili ne. Hvala.
 
Ovako momci..ovu praznu je dizao bez problema...srecom pa ta sijacica nije teska..mislim da je oko 250 kg prazna.vjerujem da bi mogao dizati punu..morao bi lagano raditi,okretati se i staviti jos par tegova naprijed.Ali nazalost sijacica mi se ne poklapa sa rotodrljacom..rotodrljaca je 3m a sijacica je 2,80 ionako u sanduk stane oko 150-200 kg sjemena...
 
Video sam ovde u Svajcarsku kako se seljaci setili da naprave tegove. uzeli limeno bure od 200l, izbuse ga na sredinu i tu provuku jednu stanglu(za poluge ). pa ga napune s beton, a odozgo ubace u beton 2 rlocice gvozdja( za topling).
 
dragan82 je napisao(la):
Video sam ovde u Svajcarsku kako se seljaci setili da naprave tegove. uzeli limeno bure od 200l, izbuse ga na sredinu i tu provuku jednu stanglu(za poluge ). pa ga napune s beton, a odozgo ubace u beton 2 rlocice gvozdja( za topling).
to ima i kod nas nista komplikovano!
 
Nazad
Vrh