Roto- drljača

Prinova kod ujaka, Slovenska proizvodnja, vidjet ćemo kako će se pokazati, svakako će biti dobro testirana, radit će samo duboku i finu pripremu za krumpir-





 
Ovdje se radi o uhodanoj proizvodnji...
A ako ga je puno posaďeno, ne znači da će ga puno i roditi!
 
Pre dva dana orano, a odmah sutradan predjeno sa roto drljacom. Izabrao sam namerno jedan komplikovaniji deo gde je razor, kanali, neki neorani deo itd.

Brzina sa zetorom 5711 je 4 spora (2 brzom orem) pa mislim da sam potrosio nekih 2h rada za 1ha povrsine, i potrosio 10 litara nafte. Iako ide sporo, obzirom da je zahvat 2,5m pa kada odes i vratis se, ipak imas ucinak, za razliku od pluga koji kod mene hvata 60cm po prohodu.

Odusevljava me kako gura zemlju i popunjava rupe sa istom, pa pozadi izgleda kao da je njiva u tom delu i bila ravna.

 
Ja se zahvaljujem mojim kupcima iz Bečeja (članovima ovog foruma). Na ukazanom poverenju i kupovini RD Machio preko fotografije.

- - - - - - - - - -

t8n79g.jpg
sxi3qg.jpg
 
Koliki bi otprilike trebao biti ucinak rotodrljace 2.5m sa traktorom od 60-70ks u prolece?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
1-1.5ha/h zavisi od brzine kretanja.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja sa imt 577(3 brzine mjenjac) kad su dobri uslovi idem sa prvom brzom, dok u prolecnom oranju treca spora da bi biio uradjen posao, vremenski ne znam tacno koliki je ucinak ali ovom poslu je bitnije da bude uradjeno kako treba nego koliko ce se brzo uraditi

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Roto drljaca lely 2.5 m ima lufta u planu sam mijenjat lezajeve i semeringe dal je neko to radio jel idu neki standardni il neki posebni i cijena
 
Može luft na kronerima (veza između zupčanika i vratila) da se riješi na jeftin i pouzdan način a da se ne vari. Evo slike kako je riješeno na Maschio rotodrljači, jedan Italija je tako riješio, slike su na njegovog bloga.

DSC01725.JPG

DSC01726.JPG

DSC01729.JPG


Stvar je jednostavna. Potrebna je jako kvalitetna burgija kojom se zabuši tačno na spoju kronera zupčanika i vratila, u tu rupu se zakuca okrugla osovinica (on je radio sa fi6mm) i potom se opet stavi zeger i gotovo. Još je bolje uraditi sa dvije osovinice na kontra stranama. Riješi se luft i izbejgne mogućnost da se zubi na kroneru smaknu a sve može opet lako se se rastavi jer je ovo u principu običan klin. Nije idealno ali može da spasi RD od vrlo skupe reparacije kronera.
 
@Zombie , ako su nutovi malo potroseni a jesu jer imaju lufta, posle te metode nabijanja osovinice osovina nece biti u centru zupcanika, imace ekscentar, nece velik zavisi od lufta ali ipak ce biti.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh