Roto- drljača

Bolja sto puta . Najveća prednost što manje isušuje zemlju i manje zbija zemlju na dubinu rada u odnosu na frezu .
 
To je kineska,firma je u Češkoj a proizvode se u Kini,tako su mi rekli na sajmu,prilično masivno izgledaju i solidno su urađene.Mene je jedino plašilo kakav je kvalitet materijala pa sam odustao od kupovine malčera.Član Kardan ima njihov malčer pa ga pitaj za utiske.
 
Bio sam ove godine kod tog covjeka s njuskala, na oko neizgleda lose,.... Drugu sam gledao u panexu,kad su bili na sajmu, ona je od 2,1m.....konstrukcija slicna, ali ova od 2,1m ima 18 nozeva, dok ova od 2m ima 20 nozeva...... Ima i valjak iza......
 
Marko hvala ti na ukazanom poverenju . Na prvi pogled delovalo da je mali problem ,ali na kraju ispalo je mnogo vise posla . Zamenjeni lezajevi , semerinzi 1 veliki zupcanik .
 
Da, mnogo je vise kostalo nego sto je trebalo da bude. Steta sto nisi bio tu. Mozda bih bolje prosao, posto je tvoj Srdjan neumoljiv ??????

Majstor koji vam servisira drljace je prva liga. Neverovatno kako je dobro poznaje u dusu. Verujem da tako barata i sa ostalim markama. Para vredi imati onakvog momka.
 
Nisam. Jedna polovna kosta 80e a treba mi 4.
Odabrao sam te 4 moje osovine kojima su oslabljeni nutovi pa sam stavio dve skroz levo i dve skroz desno. Planiram da nabavim nove osovine i da ih zamenim posto su pristupacne za zamenu. Necu koristiti drljacu pre nego sto te osovine ne zamolim.

Cak i sada, posle zamene svih lezajeva, drljaca je bas utegnuta. Ne moze rukama lako da se pokrenu tela.
 
Stvarno su polovni dijelovi bezobrazno skupi.
Kako gde. Zahvaljujuci kolegi Vladj, dosao sam do coveka koji rastura roto drljace, remontuje a takodje i prodaje delove za njih.

Jedna polovna osovina je 40e, a nosac nozeva isto 40e. Sve polovne delove koje prodaje su u super stanju. Napravio mi je cenu za 4 osovine i dva nosaca noza za 220e a to mu dodje 35e po jednom delu tako da sam prosao skoro 2,5 puta jeftinije nego kako je planirano.
Na moje veliko iznenadjenje, kada sam uzeo sve ovo sto mi treba od njega, dao mi je pored ovih kupljenih delova, da ponesem (tek tako na poverenje), jos 3 osovine i 3 nosaca nozeva, da ih lepo uparim sa mojom rd (da nigde ne ostane luft), i jos mi je dao "probijac" ukoliko su mi kanali iskrivljeni na nekom nosacu nozeva ili zupcaniku. Obabrao sam najbolje, i sad treba da mu visak vratim.



 
Odakle je taj čovek što rastura RD,ako ideš pitaj da li ima hgidrolift.Našao sam u CRO jedan lif original za moju ali mi mrsko da idem.
 
Hidrolift možeš naći kod Neše u Pojatu, nalazi se ispred fabrike stočne hrane. Ja sam uzeo jedan jesenas mislim da je bio oko 200 eu sa dva cilondra.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
 
Evo nekih slika
a5cefaa636ef52fb28fe25f95a18ab72.jpg
0559df515601045949ec5b32037f6e2a.jpg


Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh