Roto- drljača

Svaka cast na kupovini , cena je realna , nije puno placena.
Daj postavi jos neku sliku , ako imas neku sliku klinova.
bice jos slika samo dok stigne masina,Dragane imamo u planu kupiti jos jednu pa cemo otici do tvog burazera da pogledamo sta ima.
 
Nema problema samo izvolite. Roto Drljace su mi glavne masine u ponudi , cak i rezervne delove , nozeve i klinove imam.

---------- Poruka napisana 06-04-12 u 22:10 ---------- Prethodna poruka je 04-04-12 at 23:45 ----------

Evo ove kombinacije su trenutno najtrazenije i najprodavanije u Svajcarskoj.

2af4ec.jpg
tytfp.jpg
 
ta krone se moze u republici srpskoj kupiti za 1500e u stvari ta RD je u sustini ista kao LELY samo glavni eduktor se razlikuje a klini i kucista su ista ,,,klini novi za nju su 13e :osmeh:
 
Cenu RD odredjuje nabavna cena i svi ostali prateci troskovi.Nabavna cena zavisi od stanja same RD i od srece i sposobnosti trgovca. Ne postoji fiksna cena medju polovnim masinama prilikom nabavljanja , ako sto je slucaj u prehrambenim prodavnicama npr. cena Negro bombona. Cenu jedne polovne masine odredjuje takodje i to preko koliko ruka je masina prosla.
Marka RD Krone se odavno vise ne proizvodi , najmanje 20god. Klinovi su slicni klinovima Lely , ali ne pasu sa jedne na drugu. Ova RD koja je na predhodnim slikama na njoj samo paker valjak vredi 1000e. I tu nema dileme , i da je valjak stigo na pijac bez RD on bi se za 1000e prodao. Stanje same RD ne moze se videti sa slika ili odrediti prema boji masine.
Pa ti proceni sam da li u BiH ima ili nema za te pare da se kupi RD.
 
Cenu RD odredjuje nabavna cena i svi ostali prateci troskovi.Nabavna cena zavisi od stanja same RD i od srece i sposobnosti trgovca. Ne postoji fiksna cena medju polovnim masinama prilikom nabavljanja , ako sto je slucaj u prehrambenim prodavnicama npr. cena Negro bombona. Cenu jedne polovne masine odredjuje takodje i to preko koliko ruka je masina prosla.
Marka RD Krone se odavno vise ne proizvodi , najmanje 20god. Klinovi su slicni klinovima Lely , ali ne pasu sa jedne na drugu. Ova RD koja je na predhodnim slikama na njoj samo paker valjak vredi 1000e. I tu nema dileme , i da je valjak stigo na pijac bez RD on bi se za 1000e prodao. Stanje same RD ne moze se videti sa slika ili odrediti prema boji masine.
Pa ti proceni sam da li u BiH ima ili nema za te pare da se kupi RD.
:)
svasta ti meni napisa ,, po boji ako gleras onda to po meni nije nikakav orentir a za RD krone ta sto je na slikama skini njen glavni reduktor i stavi od lelija i videces sta je isto a sta slicno 100% sve pase dimenzija lezaja zubcanici klini su 100%isti too ti tvrdim jer sam i otvaro i radijo samo je razlika kod poklopca od mali lezaja jr na njima nepisa lely. raspitaj se pa ces videt da sam u pravu mada je manje visi nebitno :ppozdrav:
 
RotoTiler je veoma efikasan na vrlo teškom tlu ili npr. na spečenom proljetnom oranju. Imao sam priliku vidjeti RT od 3m sa MF 3120 u akciji na proljetnom oranju pečenom kao cigla, iza je ostajala prašina ali je traktor umirao naveliko, dok je na istom oranju iza RD od 2.7m ostajalo dosta lošije pripremljeno ali se MF3070 zamalo igrao sa njom. Akciju sam inače vidio u Crnjelovu prošlog proljeća tokom potrage za traktorom.
 
Evo je Lely u danasnjoj akciji


Leli se danas pokazala kao vrlo pouzdana RD. U danasnjoj obradi ona je bolje odradila poso od RD sa nozevima i paker valjkom.

---------- Poruka napisana 29-04-12 u 23:12 ---------- Prethodna poruka je 27-04-12 at 23:01 ----------

Evo je Kverneland u zimskom orenju u isti dan kada je i Lely radila . Utisci mog brata su da je Lely sa klinovima bolje odradila poso od ove sa nozevima.



---------- Poruka napisana u 23:23 ---------- Prethodna poruka je at 23:12 ----------

Ali to nije bio i slucaj u novom oranju gde je RD sa nozevima bila bolja od ove sa klinovima. A u istom oranju je bila isprobana i tanjiraca , slede slike.





Sa desne strane je uradjen 1 prohod RD , a odma pored tanjirace.




Tanjiraca cak ni posle dva prohoda u meto , ne daje ni priblizne rezultate kao RD .
Ubrzo je ustanovljeno da je samo gubljenje vremena , radne snage , amortizacije vozila itd . forsirati tanjiracu. U ovom tipu zemljista Setvospremac nije proban , jer je nemoguce raditi setvospremacem.
 
Evo kako je izgledala setva u ovoj parceli koja nije bila obradjena nekih 13god.


 
Danas kad sam tanjirao radio je i komsija u njivi do moje sa Massey-om 8110 od 136ks i rd ne znam koja je marka od 3 m sirine. Bas lijepo vidit tako dobre masine. Iza njega prasina ostaje kako lijepo sve isitni, samo ako padne kisa onda ce bit belaja.
 
Zato sto mi posejala sve njive.:haha:

Nemam reci za ovu sejaklicu. Stvarno smo zadovoljni snjom.:ppozdrav:
 
a dobro onda ja sam vec mislio da je u banani zato jer ja imam takvu istu,a ove godine smo prvi out sijali s njom pa me zanima kakva su misljenja
 
Nazad
Vrh