Roto- drljača

Danas bio da prebacim konkurenciji jednu RD jer se njima pokvario kombi.


2uy6mmu.jpg
33z5mjc.jpg
30nk6c6.jpg


Ja ovakve ne uzimam dzabe da mi daju , a ovde u CH nista nema dzabe , pa ni vazduh. Evo ova ce imati povoljnu cenu u Srbiju najverovatnije od 800-1000e. Slike sam slikao samo za momke na ovom forumu koji vole povoljne cene . Pozdrav i srecno.
 
Jel bi mogo IMT 539 da radi sa roto drljacom koja ima radni zahvat 1,6m-1,8m. Planiram da uzmem roto drljacu od 2,5m i skratim je.
 
Po mojoj poceni 539 moze da radi sa RD od 2m . Ti je prvo skrati na 2m , pa ako ne mize ti onda skrati dalje.
 
Sigurno da hoće ako je on bude koristio tj vozio i štelovao a vama koliko vas poznajem neverujem da se to može desiti pogotovu što ja imam od 3 m. i teram je i sa 115 a i 130 ks, ali naravno pravilno podešenu. od 3 m ugasi će i mnogo jači traktor na malom gasu i 1000 o/min.
 
U našoj zadruzi u Lokvama su neki "traktoristi" gasili " klasa od 270 konja" sa RD od 4 m.Po rečima prijatelja.
Tu reč traktorista sam namerno stavio pod navodnike kao i agregat.
Pošto mi je u dvorištu jedan Mashio od 3 m probao bi kako ide u kombinaciji sa 1221 da nebi imao dilemu usled kupovine jednog dana.
 
ljudi probao sam danas u uzoranom strnistu roto drljacu 1.8 marke seko (nikad cuo) tera je 540 trecom sporom na 1600 do 1800 obrtaja na nekih 6-7 cm bez trunke dima nije das tolika babaroga ko sto se prica npr mnogo mu je teze da tera mac za kanale ovu rd sam pozajmio od prijatelja da probam on je tera sa 560
 
Komšija nosi RD od 3m+paker sa MF3060 bez ikakvih problema, prije neki dan je obradjivao voćnjak (neorano) sa njom na nekih 6-8cm i išlo je bez problema, jedino je malo nezgodno zavlačenje izmedju stabala jer je poširoka. Prema tome nema teorije da 3m ugasi MTZ1221 sem ako je vozač neka sirovna a zemljište slatina ili neki sličan ekvivalent betona.
 
Velika je razlika u potrebi za snagom kod tih RD. Iz iskustva znam da kod priprema za kuku. i soju to ide bez ikakvih problema. Medjutim kada sam spremao jedan razor za krompira pa smo hteli što dublje ,skoro da smo jedva našli traktor ja i brat koji je mogao goniti 2.5m na 25 cm. dubine.:haha:I to neka skroz spora brzina .Tako da je to bez predmetna rasprava ko će šta ugasiti i kako... .Ugasit će budala i 100Hp. SA dvobraznjakom ako ubaci u petu br, i pusti kvačilo.@ Zrenjaninac @ Neka ti se naradi bez kvarova.:ppozdrav:
 
Kiraj
koliko primećujem odmah je teraju na brzi kardan,a JD je i neoseća,reče ja njima dobro da kada može moj MF sa 112ps da radi sa njom, JD onda ima da se igra
 
Misliš na 1000 obrtaja kardana.
Ja sam probao sa 1221 RD 3 metra mašio i mogu reći da je ruja oseti. Kardan na 540 obrtaja.
 
Nazad
Vrh