Šta će raditi poljoprivrednici 16.marta 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zcurcic

Član
Učlanjen(a)
12 Nov 2009
Poruka
2.198
Lokacija
Čenej
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=02&dd=04&nav_id=808194
Temu počinjem interesantnim člankom. Ono što je meni interesantnije je da na forumu nema ozbiljne rasprave o tome šta raditi za nekih 40tak dana.
Agrarna politika je jedna od najvažnijih stvari u svakoj normalnoj državi. Nažalost kod nas poljoprivreda kao najveća razvojna šansa za vreme izbora, posle izbora ostane skoro poslednja rupa na svirali. Kampanja će biti van sezonskih radova u poljoprivredi, a bogami i goveda je sve teže naći za slikanje po štalama. Kampanja se zahuktava, videćemo šta će ko obećati seljacima.
Ipak mene zanima kada će neka poljoprivredna organizacija se naći na glasačkom listiću, a da to nije Zaharijeva stranka. Da li ćemo imati prilike da zaokružimo Asocijaciju poljoprivrednika, ili bilo šta slično na glasačkom listiću ikada? Moje mišljenje da bez direktnog uključivanja poljoprivrednika u parlament teško da će se bilo šta promeniti u ovoj grani privrede.
Tema je ozbiljna i nadam se da neće biti teških reči, već konstruktivnih rasprava.
 
U pravu ste što se tiče provokacije, ali je moj cilj drugačiji. Moj cilj je da isprovociram udruživanje seljaka i nastupanje na izborima.
 
Tema je skakljiva pogotovo sto u pravilima pise da su politicki komentari zabranjeni. Sa druge strane politika i politicari nam kroje kapu. Svi relevantni likovi su se vec izredjali na politickoj sceni i niko nam nista kapitalno nije doneo. Ako tema prezivi i ne bude sklonjena bilo bi tu jos komentara, Bojim se samo da ne ode u drugom pravcu. Za sad toliko.
 
Politika ne može da se odvoji ni od čega, pa tako ni od poljoprivrede. Nažalost političari u Srbiji su uspeli politiku da odvoje od normalnih ljudi svojim načinom rada. Pomenuo bih citat Aristotela koji rečjom idiot označava ljude koje ne interesuju dešavanja u njegovom polisu. Tako da neko normalne ljude koji rade i privređuju prave idiotima, dok oni na vlasti kupe kajmak i što je najgore od svega uništavaju sve oko sebe.
 
Budućnost neće zavisiti od toga šta će poljoprivrednici raditi 16-og.Mi smo ušli u mašinu za šišanje i samo se brica menja.
 
Ako počne vređanje, ili propagacija neke stranke, tema se zaključava.

Dozvolićemo iznošenje ličnog mišljenja zašto bi ste glasali za neku stranku i to samo u jednom postu.
 
Poslednja izmena:
U potpunosti se slazem sa konstatacijom da jedino ulaz poljoprivrednika u parlament,i uopste u politicki zivot Srbije,moze doneti neki pomak ka boljem srpskom agraru.Problem je Srbina organizovati i spojiti u kakvo udruzenje sa jedinstvenim ciljem za napredak i bolje sutra,a da na tom putu istraje i ne podlegne modernim bolestima politikanstva.Kao moralno,kulturno,obrazovno,pa i zdravstveno skroz degradirano i anarhisano drustvo,mi se nalazimo u metastazi malignog tumora,koji guta sve pred sobom i to progresivno.Radikalni hirurski rez,gde bi se odstranio ovaj ogromni kancer drustva bi bio previse bolan,ali jedini lek.Problem je sto nema ko da zasece,a i ako ima taj ne sme ili nece.I dokle god smo u ovako teskom stanju bolesti,nikakve perspektive za svetliju buducnost nema.Ako se neko ne slaze,neka samo napravi retrospektivu zadnjih par decenija i uvidece da smo konstantno u glibu sa tovarom na ledja,u kojem sve dublje tonemo.A da odvojimo politiku od bilo cega u Srbiji je nemoguce.Jos se deca u najranijoj fazi odrastanja susrecu sa ovom posasti.Zna se koja su deca novokomponovane kvazi elite i kakav status imaju od vrtica pa sve do udobne fotelje odlicno placenog drzavnog cinovnika.Elem,da ne duzim,moramo se boriti za sebe,a pre svega za buducnost svoje dece.A nasa borba trenutno izgleda kao partija saha izmedju tragicnog junaka i mocne Kaise.Iako je odlican poznavalac saha i vuce prave poteze,on ce izgubiti tu borbu.A nije ni znao da koje god poteze da je vuko,nije mogao da dobije.Pa tako i mi,igramo partiju zivota sa svojim dzelatima i ni najbolji potezi koje vucemo nam ne daju nikakve sanse za pobedu.Mi smo sada prvi na potezu 16. marta.Imate li pravi potez?
 
Ја би гласао за било коју странку која хоће и има снаге да испуни своја предизборна обећања али имали смо прилике од почетка вишестраначја да се уверимо, много пута, да тога нема. Зато излазим на изборе и прецртам дееебело листић да не би могли да га украду у пребројавању. Све смо испробали (оде нам живот), још једино да пробамо парламентарну монархију па да се после предмо (ал' коме).
Чињеница је да је бирачко тело запослено у буџетском сектору и пензионери знатно веће од пољопривредника тако да смо интеренсантни једино странкама које се боре за цензус.
 
Zanimljivo zapažanje.
Eto, naše društvo je, na putu za kapitalizam, dostiglo ideal socijalizma - većina (koja samo troši) vlada nad manjinom (koja koliko-toliko stvara nove vrednosti).
 
Ja mislim da nije velik problem da se asocijacije poluprivrednika udruze i skupe 10 hiljada potpisa pa bar da znam za koga da glasam,dobice od drzave milion dinara taman da se pokrije overa u sudu i jos da preostane.,moje misljenje, da nezalazim puno u druge stranke koje se sete poljuprivrede samo za izbore ,a sve su takve.
 
Veoma interesantna tema. Pred svake izbore sam primetio da sve stranke imaju istu predizbornu kampanju. Gledano od 2000-te. Prvo je bila EU. Ko je veci evropejac, potom, investicije-ko ce koga i kada dovesti, onda crkva. Jedno vreme je bila pomama ko je kojeg vladiku celivao. Proslu poljoprivreda. Mrvila se zemlja, mazile zivotinje po stalama itd. Stvarno odajem priznanje umovima koji kreiraju i prezentuju sta narod zeli. Do sada im je uspevalo a i uspevace. Ova blic kampanja ide na evociranje uspomena. Ko je kad, s kim, gde ... Da ce biti bolje, nece. SNS svakako pobedjuje na ovim izborima a na sledecim pada. Samo ne znam koja ce od opozicijonih stranaka zauzeti njeno mesto. Setimo se SPS. Da je neko rekao da ce u roku dva mandata ponovo biti na vlasti ne verujem da bih se neko sa mnom slozio.
 
Nažalost, ogoljena je i svima jasna istina da stranka može da živi samo ukoliko participira u vlasti, i one samo tome i služe - da se, ne birajući sredstva, dograbe uhlebljenja za članove (i bogaćenja za one ravnopravnije :osmeh: ). Normalni, ispunjeni ljudi nemaju potrebu ni stomak da na takav način rešavaju svoja životna pitanja, a vreme ideala je davno prošlo.
Da bi neka stranka stvarno mogla da se izbori za interese seljaka, nju bi morali da vode čestiti, ugledni, sposobni domaćini. A takvi nemaju vremena (ni već pomenutog stomaka) za politiku...
 
I penzioneri imaju stranku, Krkobabici vladaju, zamislite kako bi tek nasa stranka bila jaka.....

Upravo tako, ali nesloga vlada i među nama, svi gledaju samo svoje interese (povrtari, ratari, stočari, voćari) zato do sada i nije nastala ozbiljnija stranka.. nažalost.. Zato nam ovi različiti vlastodršci i kroje kapu svake godine, nema prave agrarne politike, jer da je ima- subvencije bi bile ustaljene godinama kao što je to slučaj u zemljama koje vode računa o svom agraru.. A ovi svake godine nađu šemu da što manji broj gazdinstava dobije podsticaje... Za ove izbore je kasno, ali bi bilo dobro napraviti stranku za naredne izbore, da smo pametni imali bi bar 15-20%... :bravo:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh