Šta će raditi poljoprivrednici 16.marta 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ova tema je zamišljena tako da se ne raspreda puno i ide u:off_topic: sa dodatnim omalovažavanjem nekoga ko drugačije misli tako da stvarno nema potrebe ulaziti u neke rasprave koje nemaju veze sa temom.Uvek je na ovom forumu bilo pred izbore bilo pred neku najavu protestne vožnje posećenost ovog foruma pojačana a i nadgledanje od strane vlasti sa ciljem da se vidi raspoloženje "širih narodnih masa" pa vas zato molim za toleranciju Ako imate stav iznesite ga i dozvolite drugima da iznesu svoj . :ppozdrav:
 
Nema nikakvih uslova da se tema zakljuca. Ne izlazim na izbore. Moje je pravo koga cu da podrzam privatno, a to dali ce neko dobiti redju stolicu je njegov problem.
 
Da samo malo dodam .Putem medija se oblikuju šire narodne mase i spinovanjem se pokušava nametnuti željeni rezultat to jest da se čitaoc ili gledalac ubedi i prihvati mišlenje onog ko je informaciju pustio u etar.
Svaka vlast teži opstanku na vlasti i bori se svim dozvoljenim i nedozvoljenim sredstvima da svoju vlast sačuva.
Meni je dosta političara .Hoću da ovu zemlju vode pametni i ostvareni ljudi a ne neko kome je jedini radni staž u skupštini,neći da mladi i pametni odlaze iz zemlje jer ovde ne vide budućnost baš zbog tih koji sebe smatraju najpametnijima i najboljim što ova zemlja zaslužuje i neću u EU ,neću u NATO. :ppozdrav:
 
Pozivanje na rasparcavanje drzave je separatizam ,protivustavno i protivzakonito pisanje nekih clanova .
Je li to pravilo važi samo za Srbiju ili kada je i neka druga država u pitanju. Izvini morao sam nema nikakve veze s tobom, nego sa putinovom dvoličnošću, separatizmom u Bosni i unitarizmom u Srbiji. Inače priča o drugačijem uređenju države, zato što postojeće ne valja, ne mora da znači njeno rasparčavanje i guranje u propast. Možda u prosperitet, nikad se ne zna. O tome se ionako u modernim demokratijama, kakvu ćemo i mi na balkanu imati jednog dana ulaskom u EU, odlučuje referendumima. Svjež primjer ti je Baski i Španjolska i sve ono na ostrvu, Engleska.

Прочитај боље шта сам ја написао па онда пиши..Свака озбиљна држава тако ради са терористима,јер то су људи који угрожавају целовитост земље..Ако си заборавио не тако давно су муслимани протеривали србе и хрвате из босне зато што нису хтели да играју по њиховим правилима.о томе се ти брини.
Stvarno mi je ispod svakog kriterijuma spuštati se na ovaj nivo priče, kao i na onaj dio koji ti je urednik brisao, ali samo još ovaj put na ovoj temi i ne više, zbog tvoji „istinitih“ prikaza na ovom forumu. Ne bih ni ovaj put da toliko ne lažeš, obmanjuješ ljude, sereš i pljuješ na sve ono što ti je nerazumljivo pa time i mrsko, nepoznato i strano, a rijetko je šta što ne spada u tu kategoriju. Evo jedna od tvojih istina koja je lako dokaziva. Lična karta nam je ista bez obzira što ja živim u drugom entitetu iste države. Na njoj je zastava BiH, i u gornjem lijevom uglu naziv države Bosne i Hercegovine. Imena i prezimena su nam obojici ispisana latinicom i čirilicom. Ostalo su formalnosti oko datuma izdavanja i matičnog broja, a entiteti se nigdje i ne pominju jer je to stvar unutrašnjeg uređenja neke države. Na granici nas obojicu legitimišu, na jednoj granični policajci države Bosne i Hercegovine a na drugoj Srbije, bez obzira što mi je supruga visoka fora u toj istoj instituciji pa je prepoznaju i na prelazu kod Bratunca. Normalno da kada god krenem u Srbiju pokažem ličnu kartu kao uostalom i svi drugi građani BiH, zbog međudržavnog sporazuma BiH i Srbije. Ratovao normalno jesam, i to tako da nisam išao pljačkati tuđa mjesta i palio tuđe kuće nego samo i jedino branio svoju i svoje pravo na život, čast i dostojanstvo. Prvo su padale „krmače“, dešavalo se avionsko raketiranje, tukle su haubice, VBR-ovi i minobacači, padale tenkovske granate, a kada sam nosio pušku oko glave i tijela je arsenal bio mnogo veći...Protiv koga sam ratovao znam. Protiv svakog onog koji je htio da me ubije. Prvo su to htjeli jedni pa drugi, ali sada to nije uopšte bitno kao što neki na ovom forumu nastoje prikazati. Zašto bi sada zbog toga trebao i morao biti „nacionalista“ i neko ko je sklon kolektivno optuživati bilo koji narod za genocid, masovne pokolje civila, čerečenje djece, žena i staraca, silovanja, mučenja i logore, protjerivanja sa ognjišta, pljačku, krađu i otimačinu...šta sada neki običan normalan čovjek ima sa svim tim, jer normalni to ne rade. Dakle nisam ratovao protiv Srbije i Srba niti Hrvata i Hrvatske, niti bilo kakvih Bosanaca ili onih koji ne žele tako da ih se zove a žive u Bosni. Niko mi ne smeta, nego baš naprotiv. Ratovao sam samo protiv onih koji su htjeli da me skrate za glavu. Da li su se oni osjećali Srbima, Hrvatima, Bosancima ili nekako drugačije ne znam, nisam ih pitao u tom trenutku. To mi je uostalom bilo manje važno, a inače sam odrastao u tolerantnoj i liberalanoj sredini pa dozvoljavam da se svako osjeća i izjašnjava kako hoće. Ratovi budu i prođu. Obični ljudi u njima su na žalost topovsko meso. Neke istine nisu baš uvijek ni blizu onakvima kako ih mi sami vidimo ili hoćemo da vidimo. Sve je to u stvari manje važno. Najvažnije a i najteže je ostati čovjek u svakom trenutku svog života, pa i u ratu. Nedavno sam pustio i suzu čitajući sjećanja jednog od devet pripadnika neprijateljske vojske koje je moja grupa zarobila. Nakon što smo ih zavezali podijelili smo s njima jedinu i zadnju konzervu i pola hljeba jer su i oni isto kao i mi u dvodnevnom haosu bili na cjedilu. Ostavljeni i gladni. Nisam zaplakao iz sažaljenja i sebe, nego ponosan na svoje prijatelje i iskrene riječi i pozdrav od „neprijatelja“. Svako ko je stvarno ratovao zna šta je uvažavanje i ljudskost pa i u ratu, sve ostalo prepuštam lakrdijašima i nazovi „nacionalistima“ tvoga tipa koji samo trućkaju, blebeću i pričaju gluposti koje sa istinom i dobrom ljudskom namjerom nemaju nikakve veze.
 
Poslednja izmena:
Ahhha,a pametovanje iz strane zemlje,nama?
Човече па ти си странац у овој земљи...Ја сам Србин у Србији,а ти си Мађар у Србији..Шта то теби говори,исте папире имамо,исти пасош..Слаб си ти са школом...Свака част осталим Мађарима,чак их имам у ближој родбини,али овоме треба објаснити неке ствари..

- - - - - - - - - -

Je li to pravilo važi samo za Srbiju ili kada je i neka druga država u pitanju. Izvini morao sam nema nikakve veze s tobom. Inače priča o drugačijem uređenju države, zato što postojeće ne valja, ne mora da znači njeno rasparčavanje i guranje u propast. Možda u prosperitet, nikad se ne zna. O tome se ionako u modernim demokratijama, kakvu ćemo i mi na balkanu imati jednog dana ulaskom u EU, odlučuje referendumima. Svjež primjer ti je Baski i Španjolska i sve ono na ostrvu, Engleska.

Stvarno mi je ispod svakog kriterijuma spuštati se na ovaj nivo priče, kao i na onaj dio koji ti je urednik brisao, ali samo još ovaj put na ovoj temi i ne više, zbog tvoji „istinitih“ prikaza na ovom forumu. Ne bih ni ovaj put da toliko ne lažeš, obmanjuješ ljude, sereš i pljuješ na sve ono što ti je nerazumljivo pa time i mrsko, nepoznato i strano, a rijetko je šta što ne spada u tu kategoriju. Evo jedna od tvojih istina koja je lako dokaziva. Lična karta nam je ista bez obzira što ja živim u drugom entitetu iste države. Na njoj je zastava BiH, i u gornjem lijevom uglu naziv države Bosne i Hercegovine. Imena i prezimena su nam obojici ispisana latinicom i čirilicom. Ostalo su formalnosti oko datuma izdavanja i matičnog broja, a entiteti se nigdje i ne pominju jer je to stvar unutrašnjeg uređenja neke države. Na granici nas obojicu legitimišu, na jednoj granični policajci države Bosne i Hercegovine a na drugoj Srbije, bez obzira što mi je supruga visoka fora u toj istoj instituciji pa je prepoznaju i na prelazu kod Bratunca. Normalno da kada god krenem u Srbiju pokažem ličnu kartu kao uostalom i svi drugi građani BiH, zbog međudržavnog sporazuma BiH i Srbije. Ratovao normalno jesam, i to tako da nisam išao pljačkati tuđa mjesta i palio tuđe kuće nego samo i jedino branio svoju i svoje pravo na život, čast i dostojanstvo. Prvo su padale „krmače“, dešavalo se avionsko raketiranje, tukle su haubice, VBR-ovi i minobacači, padale tenkovske granate, a kada sam nosio pušku oko glave i tijela je arsenal bio mnogo veći...Protiv koga sam ratovao znam. Protiv svakog onog koji je htio da me ubije. Prvo su to htjeli jedni pa drugi, ali sada to nije uopšte bitno kao što neki na ovom forumu nastoje prikazati. Zašto bi sada zbog toga trebao i morao biti „nacionalista“ i neko ko je sklon kolektivno optuživati bilo koji narod za genocid, masovne pokolje civila, čerečenje djece, žena i staraca, silovanja, mučenja i logore, protjerivanja sa ognjišta, pljačku, krađu i otimačinu...šta sada neki običan normalan čovjek ima sa svim tim, jer normalni to ne rade. Dakle nisam ratovao protiv Srbije i Srba niti Hrvata i Hrvatske, niti bilo kakvih Bosanaca ili onih koji ne žele tako da ih se zove a žive u Bosni. Niko mi ne smeta, nego baš naprotiv. Ratovao sam samo protiv onih koji su htjeli da me skrate za glavu. Da li su se oni osjećali Srbima, Hrvatima, Bosancima ili nekako drugačije ne znam, nisam ih pitao u tom trenutku. To mi je uostalom bilo manje važno, a inače sam odrastao u tolerantnoj i liberalanoj sredini pa dozvoljavam da se svako osjeća i izjašnjava kako hoće. Ratovi budu i prođu. Obični ljudi u njima su na žalost topovsko meso. Neke istine nisu baš uvijek ni blizu onakvima kako ih mi sami vidimo ili hoćemo da vidimo. Sve je to u stvari manje važno. Najvažnije a i najteže je ostati čovjek u svakom trenutku svog života, pa i u ratu. Nedavno sam pustio i suzu čitajući sjećanja jednog od devet pripadnika neprijateljske vojske koje je moja grupa zarobila. Nakon što smo ih zavezali podijelili smo s njima jedinu i zadnju konzervu i pola hljeba jer su i oni isto kao i mi u dvodnevnom haosu bili na cjedilu. Ostavljeni i gladni. Nisam zaplakao iz sažaljenja i sebe, nego ponosan na svoje prijatelje i iskrene riječi i pozdrav od „neprijatelja“. Svako ko je stvarno ratovao zna šta je uvažavanje i ljudskost pa i u ratu, sve ostalo prepuštam lakrdijašima i nazovi „nacionalistima“ tvoga tipa koji samo trućkaju, blebeću i pričaju gluposti koje sa istinom i dobrom ljudskom namjerom nemaju nikakve veze.

Е видиш моја група није била те среће,од 12 пола заробљено и убијено ножем.на који начин нећу да причам...Схватао не схватао ти си за мене био и остао са оне стране линије,кад си хтео да ме скратиш за главу тад,хтећеш опет..о муџахединима да не причам...живим за дан кад ће комедија од назови државе Бих пући а то је ускоро..Иди ту у Бијељину,Бања Луку,Добој па реци ово је Босна..Та глава што је остала 90 не би више била ту.Кад схватите да је Република Српска наша једина опција,свих Срба са леве стране Дрине.тад ће бити боље..довиђења
 
Pozivanje na rasparcavanje drzave je separatizam ,protivustavno i protivzakonito pisanje nekih clanova .

Prvo tako pisu, zatim tako pricaju, zatim pocnu da rade na tome... Onda dobiju po nosu! Posle trce po svetu izigravajuci nevine zrtve, zaleci se raznim tribunalima!

U sustini mogu lepo da zive jer ih niko ne dira, manjine imaju ista prava kao i mi Srbi. U severnoj Srpskoj pokrajini ( Vojvodini ) zivi 70% Srba smesno je i polemisati o bilo kakvom otcepljenju ali zato postoji i ona druga strana koja moze jedino ovako putem interneta da siri separatizam...
 
Човече па ти си странац у овој земљи...Ја сам Србин у Србији,а ти си Мађар у Србији..Шта то теби говори,исте папире имамо,исти пасош..Слаб си ти са школом...Свака част осталим Мађарима,чак их имам у ближој родбини,али овоме треба објаснити неке ствари..
Ti si iz druge drzave i odande truckas i palamudis.
Nemas ti veze sa vezom.
 
I neko kaze da nama bude bolje. Kako da bude kada neki gradjani podrivaju ustavni poredak ove napacene zemlje. Idite u temu o subvencijama, pa tamo lecite svoje frustracije. Jedan patriota ne moze od kojekakvih tipova da kaze svoje misljenje. Svaka cast pojedincima!
 
Kako su počele ozbiljne prozivke na političkom planu i ljudi se žele da tome nije mesto na poljoprivrednom forumu, tema je zaključana za večeras.

Ukoliko neko nastavi u nekim drugim temama da piše o svojim političkim ubeđenjima večeras biće udaljen na koji dan.

Za jednu stranu ima forum b92, za drugu ima forum srpski front, a ovde na forumu možete dalje nastaviti preko privatnih poruka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh