Kioti

salas stojsic kod beske subota 21 april prezentacija KIOTI traktora sa pocetkom u 10 h
 
Da je bolje odradjen od yto-a bolje je. Ali da je mnoogo veća cena,mnogo je veća je! Koliko sam ja shvatio po cifri, u cenu traktora je uračunata kamata banke na 3 jahr i sa tom ponudom su izasli na trziste a kao 0 % za reg. p.g. Avaj prochaska ne zaboravite na konkurenciju!

Uploaded with ImageShack.us
 
Nisam trgovac ja sam student :osmeh: i ne želim da se svađam samo pitam zašto se tvrdi da je Kioti bolji od ove dvojice.
 
E sad i ti... hostesa... aj da si rekao hostesan (ili kako li se to već kaže u muškom rodu):haha:

@talianu Bio sam i dosta dobro poznajem ova tri pomenuta traktora zato i pitam zašto @prochask tvrdi da je Kioti bolji
 
:) Pozdrav za Sinisu! (ovde prochask-ica, imali smo cast da se upoznamo na sajmu :))
Jaoooo koji Yto-o, to je Kina, a Kioti su iz J. Koreje i tako su i odradjeni, da ne kazem kvalitetno :p Salu na stranu, ali se ne mogu meriti sa Yto-m, Hattatom ...
Kamate nisu uracunate u cenu, cak sto vise;)
A cene su sledece (bez PDV):
CK22H- 10.291
CK35H-13.060
DS4510-13.703
EX50H-19.571
DK551C-19.958
DX9010PC-32.287

cene su u evrima :)


p.s. Sinisa sto ne rece da smo komsije? ;)
Da,da upoznali smo se. A to da se K. ne mogu meriti sa yto-om i hattat-om,to ste mozda dobro rekli.... Saaaalim se! Ocigledno kioti ima bolju zavrsnu obradu,i verujem da je kvalitetniji traktor od yto-a ali to ostaje da se vidi. U svakom slucaju je moderniji i opremljeniji! E3 motor,power šutne menjač (znaaam,znam kaže se power shuttle) reverzer,opcija paljenja i gasenja p.v. dizanjem i spustanjem poluga..... Sve je to super samo malo je cena zestoka prochaskice,pa je to ono sto prvo odbije potencijalne kupce. A o'ma sledi i ne poverenje u nesto novo na trzistu. Ta dva kad spojis dobijes da kupac odlazi ili u AV ili AP eventualno Rumenacki put pa bira levu ili desnu stranu sokaka.... Ono sto je dobro i sto mi se svidja,barem meni, mogucnost kupovine sa 0% kamate. Sve u svemu zelim vam lepu prodaju traktora (množina-više komada prodatih) i da istrajete u tom jos neku godinu pa kad mi istekne gomila kredita koju imam da se i ja ponovim jednom nandžarastom pilom. Slab sam na nandžarasti kolor..... Ah da,a kako smo mi to komsije? BG_SU? I izvinjavam se za dezinformaciju oko cene+kamata.
 
Talianu to si upravu.Ali šalu na stranu imam vrlo detaljnu dokumentaciju(radioničke priručnike) za Kioti(Landini Seria 1 identični traktori) i za Hattat i kad ih po tim podacima poredim ne mogu ni jenog da stavim na prvo mesto podjednako su i dobri a i loši u nečemu, za YTO nemam takvu dokumentaciju ali čujem šta vlasnici kažu o njima.
 
Je l' imaju ovi Kioti traktori neke veze sa LS traktorima, i oni su iz Južne Koreje?
Pre dve godine mi se taj LS najviše svideo na sajmu, a ove godine ih nisam video na sajmu. Tad su moj komšija i njegov kolega išli u Irig da ih vide (i možda pazare), ali ih tamo nije bilo već su nam dali adrese drugih kupaca da ih kod njih vidimo. Ovi su se onda tamo zagledali u Landinije i na kraju odustali od LS-a...
 
Baš tako Siniša samo im je zemlja porekla zajednička, stim što je LS slabijeg kvaliteta od Kiotija, znaš i sam neke priče o LS-u.
 
Zagledao sam Kioti na sajmu i dopali su mi se traktori. Model od 90ks je pristupacan cenom pod uslovom da se pokaze dobro. Ono sto sam zapazio da je u njemu Perkins Made in CHINA. Da li je to minus ili je svejedno nisam siguran, ali iskreno vise bih voleo da je englez. Kabina je odlicna, nije u klasi svetskih poznatih marki, ali ne zaostaje mnogo za njima. Ajd da kazem da je dovoljno dobra da nemam zamerku na nju. Klima radi odlicno. Nisam zapamtio masu traktora sa i bez tegova, ali ne verujem da je preko 4t. Uostalom za 38.000e SA pdv-om nije los izbor. Kad sam ja bio prodat je samo jedan Industriji mesa Matic, nadam se da su do kraja sajma prodali jos koji. Ovi manji modeli do 55ks imaju Kioti motore kao i sve ostale komponente ako ne lazu prodavci. Zanimljivi su samo i cena je zanimljiva. Recimo model od 55ks je oko 23.500e kad se uzme da je Case JX 60 22.000+PDV, dolazimo do pitanja sta uzeti?
 
Nisam trgovac ja sam student :osmeh: i ne želim da se svađam samo pitam zašto se tvrdi da je Kioti bolji od ove dvojice.




Zato sto je sve malko bolje uradjeno na njemu - zato i veca cena
Kvalitetniji materijali; skladniji sklopovi; pazljivo namesteni detalji; veca udobnost (citaj manje vibracije i buka a i bolja kabina) itd.

A ako gledas koji bolje ore... pa isti su sva tri a i Fendt i John Deere... jer ne ore traktor vec onaj za volanom :)

-------
Perkins
Perkins je proizvodnju ovih motora sredinom prosle godine prebacio u Kinu. To znaci da su svi motori koje danas nadjete sa Made in England proizvedeni jos pre toga.

--------
@Sremac
Organizuj nam prezentaciju kod tebe pa sam probaj Kioti! ;)
 
Nazad
Vrh