Kioti

Zdravo radni narode,

drago mi je da je tema Kioti krenula sa mrtve tacke i da postoji interesovanje makar za otvorenu diskusiju.

North Army je jos 2009 u uvodnoj reci napisao osnovne informacije o marki Kioti a ja cu dodati jos po nesto na ovom mestu, uz male ispravke gore navedenog. Kioti je prodajna marka pod kojom se prodaju traktori fabrike Daedong iz Juzne Koreje i pod tom markom se prodaju na trzistima Amerike, Evrope i Australije (centralno preko cerka firmi i pod distributera). U Evropi je Kioti u prodaji tek poslednjih 5-6 godina s tim da broj plasiranih traktora raste velikom brzinom iz godine u godinu. Traktori se u celosti proizvode u pogonu Daedong u Juznoj Koreji (ukljucujuci motor), jedino je serija DX opremljena motorom Perkins - Daedong ne sklapa vec proizvodi i time se razlikuje od mnogih drugih proizvodjaca, na taj nacin Kioti stoji iza celog traktora, svih njegovi sklopova. Motori i ostali sklopovi Daedong se mogu naci na uredjajima drugih proizvodjaca.

Masine imaju dugu tradiciju, dokazano su robusne i izdrzljive sa garancijom koja traje 24 meseca bez ogranicenja na broj radnih sati.

Neki ce se razocarati a neki obradovati jer naravno da cena nije na nivou slicnih traktora proizvedenih u Srbiji, Kini ili Rusiji ali nije ni kvalitet ni oprema ni podrska.

Uskoro cu postaviti vise informacija na ovu temu: cene, tehnicke karakteristike, slike i dr. i unapred se radujem zivoj razmeni informacija, stavova i misljenja.

Procitao sam da je Kioti bio na trzistu Srbije i bice mi drago ako nadjem nekog vlasnika Kioti-ja od kojeg cemo cuti utiske iz prve ruke - pozivam takvog da se javi :)

Puno pozdrava,
Sasa Perisic
 
[h=1]Landini i McCormick su izabrali KIOTI motore[/h]1-3-2011
Landini i McCormick su izabrali KIOTI dizel motore!2 vodeca brenda ARGO grupe, izabrala su pouzdane dizel motore KIOTI za svoju novu seriju traktora.
Ovu novu seriju traktora sa KIOTI dizel motorima su predstavili na sajmu SIMA u parizu.

landinikioti%20%5B640x480%5D.jpg


Novi Landini traktor, snagu daje KIOTI dizel!



mccormickkioti%20%5B640x480%5D.jpg


Novi McCORMICK sa KIOTI dizel motorom
 
Samo jedna mala ispravka ti Landini i McCormick Serie 1 su u potpunosti KIOTI (Daedong) traktori, a ne samo motori(motori, transmisija, hidraulika, prednji most sve je Daedong).
 
Ako tako veliko ime kao što je ARGo grupacija koristi Kioti motore i komponente tada se u kvalitet tih dijelova zaista ne može sumnjati. Znajući da marka potiče iz Južne Koreje, pravog malog industrijskog džina, to i ne treba da čudi.
 
traktori su skroz ok dosta opreme lepo uradjeni. za tu cenu nema evropski traktor tako odradjen a sa kinezima YTO to nema veze sa tim kinez moze da mu donosi naftu
 
u hrvatskoj je cijena DK-90 31 000 € (varijabilna tj. moze se jos nesto ušićariti cijenkanjem) a DK-55 22 500 €, obje cijene su s pdv-om
 
To mi je pod nosem što bi se reklo, dolazim sigurno, samo da javiš tačnu lokaciju kad saznaš.
 
Nazad
Vrh