Kioti

Koja firma ih uvozi? Jel ima neki sajt da se pogledaju? Ja sam bio na sajmu, ali sam ih nekako preskočio.
 
VGP, juce se pohvalili na FB kako su stigli

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Pre jedno 10tak godina su bili na sajmu, traktori su delovali ok, nzm sta se desilo da nisu prosli , verovatno je do uvoznicke firme bilo...
 
danas bili serviseri kod mene za mog hattata i doneli mi par prospekta o kioti traktoru imaju bas dosta modela i pito ih koliko kosta sad neki u rangu mog t 4100 kaze da kjoti sad dode samo oko 4-5000 eu skuplji imaju 5 god garanciju i sve je sa euro 5 motorima izgleda se spremaju za ipard...HX serija ima od 100..111 i 127 i 140 ks menjac 32x32,,,,itd
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan na sajmu u BG su boli par komada između ostalih i taj model za IPARD od 130 ks.
Sedeo sam u njemu i prvi utisak da je u tom cenovnom rangu odlična kupovina.
Cena je za taj model 59000 eura,5 g garancija.
Recimo za poređenje od jeftinijih na tržištu za IPARD, DF 5105g,80KW 65000.
DF 5125g ,100 kw ,70000.
Traktori lakši za cc 1tonu.
Ako bi gabaritno gledali bio je i jedan Expert menjač bezstepenski ,oprema prosečna,cena 90000.
Sve cene su bez pdv i prolaze u referentne cene.
Pa sad da li je realno da bude toliko razlike ne znam.S druge strane traktori koji su proizvedeni u EU imaju (nisam siguran da sam najbolje razumeo)neku stopu od 0 poreza za IPARD aovi Azijci ,Kubota,Kioti...od 15%.
 
Pre ce biti carinu da imaju, jer su proizvedeni van EU. Mada Kubota, M7 serija i jos neke se proizvode u Francuskoj, pa na njih nema carine, ali svkako su bezobrazno skupi.
Kod ovog Kiota mi se ne svidja motor relativno male zapremine za 130-140ks....
 
Poslednja izmena:
Pre ce biti carinu da imaju, jer su proizvedeni van EU. Mada Kubota, M7 serija i jos neke se proizvode u Francuskoj, pa na njih nema carine, ali svkako su bezobrazno skupi.
Kod ovog Kiota mi se ne svidja motor relativno male zapremine za 130-140ks....
Svi ti ,,mali" motori su na steroidima...a prodavci palamude o max obrtnom momentu...
 
To se onda isplati i da ides po delove :)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh