Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Sigurno ne prodaje onaj koji zeli,vec koji mora.Ima kolicinu i ko ga pita koliko ga kosta.To je prednost manjih tovljaca,koji pripomazu kucni budzet.Prvo sto se moze prodati zaklano,a osim toga su kolicine koje se mogu strpati u zamrzivac.Sta ce onaj sa 20000 komada,koji zivi od pilica.Koliki njemu treba zamrzivac.:osmeh: Da rezimiramo cena katastrofaaaaa.Ko prezivi pricace o boljoj ceni,a posle kise dodje sunce.To je pravilo.Treba samo ovo izguratiiiii.:ppozdrav:
 
U subotu idu 205 komada po 320 ocisceni. kukuruz i soja moji tako da je ovaj put lepa zarada. kupio 200 a dobio 220, 15 uginulo.Sve u svemu zadovoljan :osmeh:
 
Svaka cast.Cena ekstra,a i kolicina uredjenih.Pretpostavljam da je u pitanju vise manjih kupaca.Kod mene u megamarketu od 320 do 400.Na pijaci 250 do 310.Zivi 130 do 160.Raspon cena nikad veci,a prodaja izuzetno slaba.
 
Bio danas u prodavnici "Agroziv" cena piletine 199,0 din. za kg. Juce na pijaci u Futogu uredjeni pilici 280-290,0 din za kg.
 
199din/kg za uredjene pilice ?? strasno...

Nego imam i ja pitanje.

Imam kupce samo za belo meso,a nece niko da kupi batak sa karabatkom,krilca i ledja sa vratom,ukratko receno,ostatak pileta.

Sta vi savetujete sto se tice toga,da li neko uopste i kupuje pile ako je odstranjeno belo meso ?
 
Pile samo bez belog tesko da ce neko kupiti.Ima onih koji hoce samo batak i karabatak.Krilca za rostilj :osmeh: isto mogu da se prodaju,a u poslednje vreme s obzirom na porast siromastva se najlakse proda u komadu ledja,rebra i vrat.
 
Dok su postojali Tus marketi (pre cca 2 godine ih je Idea (Agrokor) kupila) bilo je ledja, sija (vrat) i trtica u komadu da se kupe. Cena je bila oko 40 posto cene piletine. Npr 250din piletina, a 100din ova nabrojana kombinacija. U disu, tempu i sl nisam to nikada vidjao. Verovatno samelju u pileca prsa salamu :osmeh:
 
199din/kg za uredjene pilice ?? strasno...

Nego imam i ja pitanje.

Imam kupce samo za belo meso,a nece niko da kupi batak sa karabatkom,krilca i ledja sa vratom,ukratko receno,ostatak pileta.

Sta vi savetujete sto se tice toga,da li neko uopste i kupuje pile ako je odstranjeno belo meso ?

Pile bez belog mesa je kao da se prodaje ljuska bez jajeta.
 
Svaka cast.Cena ekstra,a i kolicina uredjenih.Pretpostavljam da je u pitanju vise manjih kupaca.Kod mene u megamarketu od 320 do 400.Na pijaci 250 do 310.Zivi 130 do 160.Raspon cena nikad veci,a prodaja izuzetno slaba.

Pa da manje kolicine a veliki broj kupaca.....a i ja zivim u okolini BG pa tako da ljudi vole i cene kada je nesto domace i dobro ocisceno od kocentrata....zato niko i ne pita za cenu a prosek mi bio 2.8....jos malo i rasprodao sam i ovih 150 po istoj ceni za sl vikend....
 
Stiglo danas 14000 kom na prodaju. Zovem Matijevića 100 din. Spustim slušalicu i šta sad. Ko,kada,i kako će nadoknaditi toliki minus ? Ovo je sistematsko uništavanje, ko preživi pričaće. U živinarstvu je smak sveta stigao pre vremena.
 
Na ove cene hrane za tov pilica ne verujem da se moze izvesti neka racunica u plusu ako je cena uredjenih ispod 280,0 din. za kg. A da ne govorim o propasti velikih tovljaca koji prodaju zive. Na to ljudi ne smem ni da pomislim.
 
Poslednja izmena:
Ja nosim na manje po 130.Kilavo,da ne moze biti kilavije.Koliko sam u zivinarstvu,ne pamtim toliku razliku izmedju zivih i uredjenih.Na pijacama 270do 300 uredjeni.
 
Nazad
Vrh