Vogel&noot soil solutions

Ovaj je malo jace od 3000e isto iz agrotecha....
16i6t8k.jpg
 
@danger
Jer kad oreš ceo dan bez pomeranja zahvata jer se on možda sam pomakne? Tj, mislim da li prošušta ulje preko blok ventila.

Nisam primetio da popusta,nov je traktor pa nebi trebao vec da popusta........,mada u toku oranja ako se negde napravi neki pupak pomeram zahvat ili smanjujem da ispravim njivu pred kraj,cesto mi se desi da i predzadnji zahvat rasirim na 3x52 da bi zadnji bio na 3x40 kako bi zavrsio njivu sa punim zahvatom a ne da ostane jedna ipo brazda pa gazim traktorom po oranju,tako da u toku dana se cesto siri ili skuplja pa ti nemogu reci dal ceo dan ako nebi dirao dal bi se pomerio
 
Kod vario plugova, nek bude za primer Dangerov plug, koliko raonik hvata maksimalno? Kad podesite na 50cm ne verujem da podseca sve, vec prebacuje preko dela koji nije uzoran ili gresim?
 
U pravu si bojcetic. MISLIM da je naj veci raonik sto se proizvodi za moderne plugove zahvata 16" i nista vise. Ako ga rasiris na 18" ostaje 2" nepodsjeceno i zemlja se oko tog neodsjecenog okrece kao oko sarke. Pisalo je na staroj kverneland stranici da je to u nakim zemljama cak i pozeljno radi boljeg okretanja zemlje, te na nagnutim terenima da se zemlja ne "izmice" u stranu, nego da ju taj neodrezani dio malo pridrzava dok daska ne okrene zemlju skroz.
 
Ok, ne znam koliko to ima smisla na ravnom terenu. Po meni je bolje onda vise brazdi na manjem zahvatu, nego da ne podseca zemlju skroz. Primetio sam na vogelu koji je sad na 40cm, da na knap hvata zemlju, zato sam i posumnjao da ima fora sa vario plugovima. Bilo bi dobro da se javi jos neko ko je orao sa 45-50cm zahvatom da kaze svoje iskustvo. Tu me najvise zanima u prolece kako to izgleda i da li ima vise/manje trave u tim trakicama.
 
Kakve trave kad je nepodsjeceni dio dolje, na dnu brazde i kad se zemlja okrece zemlja se tu prekine i sve bude odvojeno. Otkinuti dio prekriva zemlja od slijedece brazde tako da tu nema apsolutno nikakvih problema.
 
Nemogu reci za UN kad nisam probao a evo snimak kako dete od 4 godine zaorava kukuruzovinu,e sad dal je do traktoriste ili do WY neznam........:osmeh:
View My Video
Pošto imam plugove sa oba tipa plužnih tela, mogu da kažem da i UN zaorava odlično, ali zato u ekstra teškom zemljištu baš i nisu najsjajnija. WY radi ovako:
 
Treba da je 40 cm po telu.

- - - - - - - - - -

Ok, ne znam koliko to ima smisla na ravnom terenu. Po meni je bolje onda vise brazdi na manjem zahvatu, nego da ne podseca zemlju skroz. Primetio sam na vogelu koji je sad na 40cm, da na knap hvata zemlju, zato sam i posumnjao da ima fora sa vario plugovima. Bilo bi dobro da se javi jos neko ko je orao sa 45-50cm zahvatom da kaze svoje iskustvo. Tu me najvise zanima u prolece kako to izgleda i da li ima vise/manje trave u tim trakicama.
Nema dana da ne radim sa zahvatom 52 cm, apsolutno nema nikakvih "trakica" i sl. Ako je lakše zemljište u pitanju i valjana brzina, nikad ne bi provalio dal je orano zahvatom 32 ili 52 cm.
2yycmcn.jpg

Zahvat 3x35cm, 5 km/h, vrlo zemljana zemlja, sve zaorano.
 
Zaorano je posto su dobro usitnjeni zetveni ostaci. Da ima dugackih stapova itekako bi gusilo.

Moram predloziti prijatelju da se uzme Vario plug i da se na lakim zemljistima uposli Case bolje.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh