Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Skoro sam se raspitivao za VN M 950 dvobrazni,a oni kazu(almex)da nema dvobraznog M-a
u prodaji.Trobrazni M sa svom opremom 3200 evra bez PDV-a.
Dvobrazni L 1500 evra bez opreme al meni se vise svidja M.
Mozda neki drugi prodavac VN-a prodaje M ili se ne proizvodi ne pitah.
Vidim na forumu vlasnici Kvernelenda tvrde da je dve klase ispred drugih!
Da li je to tako ili ,,svaki ciga svoga konja hvali" a sve ostalo su nijanse? :ppozdrav:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

mora da si negde pogresio dvobrazni L950 sa tockom i deflektorima kosta malo manje od 2000 evra...( podatak iz Vait-a , generalni uvoznik)
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Pa napisao sam bez opreme tj. bez tocka,deflektora...
Zavisi koliko su vesti trgovci,neko kaze cenu bez opreme,PDV-a itd. :zli:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

bewisa je napisao(la):
Skoro sam se raspitivao za VN M 950 dvobrazni,a oni kazu(almex)da nema dvobraznog M-a
u prodaji.Trobrazni M sa svom opremom 3200 evra bez PDV-a.
Dvobrazni L 1500 evra bez opreme al meni se vise svidja M.
Mozda neki drugi prodavac VN-a prodaje M ili se ne proizvodi ne pitah.
Vidim na forumu vlasnici Kvernelenda tvrde da je dve klase ispred drugih!
Da li je to tako ili ,,svaki ciga svoga konja hvali" a sve ostalo su nijanse? :ppozdrav:
Pitaj u consum u beceju ako hoces poslacu ti broj.Ja sam moj tamo kupio,pa pitaj mozda imaju M sa 2 glave.a sto se tice ovog pluga jako je dobar.ima boljih sigurno ali ja sam sa ovim prezadovoljan i necu ga menjati sigurno,mogu samo da kupim V&N sa 3 glave prevrtac ali vogela da zamenim sa nekim drugim proizvodjacem to necu sigurno.
Post je spojen: [time]1268411644[/time]
_________________________________________________
PAzi tocak i deflektori su ti standardna oprema pluga.a sve ostalo posebno kupujes naravno ako hoces.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

@zike

Hvala,nazvacu Consum a inace trobrazni M obrtac u Almex-u 6990 evra sa svom opremom.
Predpluznjaci su 266 evra par bez PDV-a
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Kad sam gledao Vogel plugove u jednoj trgovini, na tocku je bila posebna cjena i nije bio uracunat u cjenu pluga.

Dal je to do trgovca il ne, ne bih znao. Tocak je kostao otprilike 300€
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Consum vise nema licencu za V&N plugove tako da cete dzabe zvati!
Pokusajte u FOP-u Novi Becej, mozda tamo imaju nesto. Ako ne, onda samo VAIT!

@FL

Stvarno mi nije jasno zasto nisi uzeo onog obrtaca?
To sto govoris za klirens jos i OK ali za glave i nema tolike veze! Kod mene u komsiluku ima ako se ne varam 4 V&N pluga sa UN 350 daskama i jedan sa UN 400 daskama i primetio sam da nema neke razlike u radu na istoj dubini!
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

@Dragan18

To znam! Drugar koji ima plug sa daskama UN350 je opusteno orao 30-32 cm dubine i nije bilo nikakvih problema!!!
Razlika je ta sto je UN400 vislja daska u odnosu na UN350 i cini mi se da uz UN400 ide duzi raonik nego uz UN350...

:ppozdrav:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

pa da. to sto pise u prospektu i ono sto se desava u praksi cesto se ne poklapa. Ja sam sa mojim vogelom L 950 sa Un 400 orao oko 35 cm moglo je ladno jos do 38,40. zaoravao stajnjak i kukuruzovinu zajedno , sa manjim poteskocama ponekad se zagusi al sta ces , desava se. (masa je bila ogromna)
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

bewisa je napisao(la):
Skoro sam se raspitivao za VN M 950 dvobrazni,a oni kazu(almex)da nema dvobraznog M-a
u prodaji.Trobrazni M sa svom opremom 3200 evra bez PDV-a.
Dvobrazni L 1500 evra bez opreme al meni se vise svidja M.
Mozda neki drugi prodavac VN-a prodaje M ili se ne proizvodi ne pitah.
Vidim na forumu vlasnici Kvernelenda tvrde da je dve klase ispred drugih!
Da li je to tako ili ,,svaki ciga svoga konja hvali" a sve ostalo su nijanse? :ppozdrav:
Koliko znam dvobraznih M plugova ne moze sada nabaviti,i tada kad je uzimao bivsi vlasnik trebao jenaruciti posebno.Na VN sajtu moze videti da M tipa proizvode pocev od 3 brazde.
http://www.vogel-noot.info/index.ph...ed conventional ploughs&unternav=3&ausgang=71

Post je spojen: [time]недеља, 14. март 2010. 12:17:54 MST[/time]
_________________________________________________
Bubu je napisao(la):
Consum vise nema licencu za V&N plugove tako da cete dzabe zvati!
Pokusajte u FOP-u Novi Becej, mozda tamo imaju nesto. Ako ne, onda samo VAIT!

@FL

Stvarno mi nije jasno zasto nisi uzeo onog obrtaca?
To sto govoris za klirens jos i OK ali za glave i nema tolike veze! Kod mene u komsiluku ima ako se ne varam 4 V&N pluga sa UN 350 daskama i jedan sa UN 400 daskama i primetio sam da nema neke razlike u radu na istoj dubini!
Najvise zbog nizeg klirensa i manjeg razmaka glave pluga.Novi plugovi prave sa 400 i 430 glavama.
http://www.vogel-noot.info/daten/prospekte/drehpflug/drehpflug_cs.pdf
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

@FL

Jel znas da postoji L plug sa oba tipa pomenutih dasaka sa dva razlicita klirensa?
Koliki klirens je bio na tom obrtacu sto si gledao?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Jeste,postoji sa UN 350 ili WY350 glavom.Sad sam gledao jednog obrtaca,visokog klirensa,trobraznog,razmak pluznih glava 980 mm, sa WY350 glavama.Traze 4000e za njega.Malo mi je skupo.
1e5gn6.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

da, da dobri su to plugovi... Nego me interesuje da li je neko vukao trobrazni sa 577? ja bi trebao u skorije vreme da uzmeme trobrazni al sa preplužnjacima, jer mi je dosta lošeg oranja sa imt-om...

inače kod mene 577 vuče 757.3 i to lagano svugde, jedino je bio problem za repu, pošto se njiva izgazi linijom strašno....

i interesuje me još dal da uzmem L ili M? ja sam mislio L pošto mi je M nekako mnogo masivan za 577...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

baš sam sa članom @Dragan18 danas o tome pričao, ćale je danas završavao neku njivu (ostala od zimus sa sve repom na njoj) sa vogelom L950 tri brazde bez predplužnjaka, orao je na oko 25-30 cm, prvom brzinom sa 577 a nije duplak i bez blokade i kaže da se igra sa njim, i još mi kaže da je trošio oko 9 l/kj a repa se zaorala sva do jedne...

poređena radi sa 757.3 trošio je oko 10-11 a sa 757.2 kad ore drugom oko 10, a kad ore prvom i 12-13 pa i 14 l/kj, a ore na 30 cm...

orao je to negde ujutro, oko 10 završio a oko 15h je išao da spremira i kaže mi da ni jednu repu sa spremačom nije napolje izvadio, dok kad smo orali sa IMT-om malo, malo pa je vasio napolje...

inače @ MONTOYA 577 je isti kao tvoj čak je i to godište (ako se nevaram 91)

i ako bog da trebalo bi da ga kupimo tamo negde pred jesen za duboko....

jer bez pravog pluga nema ni pravog posla...
:ppozdrav:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

taj 756.3 kod mene u selu niko nema, tako da nemam mogućnosti a ga probam, a i on je 3x30, koliko ja znam i vogela možeš da namestiš da ide 3x30, ali ima predplužnjake....

inače ima jedan kod mene 757.3 sa predplužnjacima, uzorao 2 kj i skunuo ih... ipak taj plug nije projektovan za predplužnjake...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ja imam pretpluznjake na IMT-u 701 i uzorao sam 20-ak kj sa njime bez ikakvih problema. To su samo price da za njega nisu pretpluznjaci...
 
Nazad
Vrh