Vogel&noot soil solutions

Porad tanjirace stigao je i novi plug...
s6302948.jpg

s6302949.jpg

s6302947.jpg

Usput bi zamolio drage kolege ako ima neko ovaj plug u kombinaciji sa YTO traktorom od 90ks da postavi slike kako ga je podesio,unapred hvala
 
Deki_84 plug je kostao 2950 nasih naj omiljenijih novcanica....

Miroslav k pa vidis ima onu gomilu rupa na sebi i znam ta to sluzi za podesavanje ugla i pomeranje pluga levo ili desno po toj sini,e sada ja ne znam koliko da ga pomerim u stranu i koliki ugao da mu postavim.Upustvo sam dobio ali daba kada je na nemackom i nista ne razumem,barem da je engleski bili bi lako ovako tesko samo buljim u slike,kada bi mogla neka slika takvog pluga koji je prikacen za takav traktor odnosno samo taj deo gde se podesava bilo bi super.
 
cestitke za plug! ja sam pre zadovoljan sa istim takvim evo vec 8 godina. Sa rusom 820 na 3*35 radim sve sa njim osim dubokok oranja za repu kada sklanjam poslednju brazdu. pozdrav
 
M1020 je oznaka. Plug nije bio namijenjen njemu, ali eto. Mogao bi vući 4 brazde, ali da uzimam onda bi uzeo XM1050 trobrazni.
 
Mi smo imali prije ovu mrcinu isto M1020 i vukao ga je Belarus 82. To su bili pravi plugovi a sad što se rade su preslabi ovi ravnjaci.

DSC00268Kopiraj.jpg
 
Antonio JD

ma gledao ja kod nas firma Agrotech prodaje Vogele nove i baš imaju LM1020 sa komplet opremom 7070evrića,al kad gledaš taj plug sve mi nekako deluje... kada sam snimio i da su daske onako ofrlje ofarbane,ima suza na njima koliko hoćeš,šta da ti kažem,treba čovek da pukne puno para za nov i da očekuje maximalu a ne neku fušerajku,razumeš
 
Sada jedino premtnjake rade dobre, a ravnjake ove jače nisam vidio već 5 godina, svi nekakvi ti L slabi šta ja znam.
 
ovo ja vucem s mojim 1025. stariji je vogel, nisam bas nesto zagledao plocicu, uglavnom na njemu pise farmer L. to je 3+1 i ima samo 35cm i 40cm stelovanje zahvata, a 95cm je razmak medju glavama. ovo je u varijanti bez pretpluznjaka za ugar, inace ide s pretpluznicima za capur. samo mora da se pali capur, oce da ga gusi kad je mnogo mase
photo0351.jpg

photo0353.jpg

nagovaram matorog da uzmemo obrtac, vogel naravno, samo rus ne moze da nosi 4 brazdni obrtac, a s 3 brazde je greota trositi naftu, mnogo laka zemlja
 
da, ali onda kad je tvrdo ispadnu grudve da ih ni jedna kisa ni tanjiraca ne razbiju. poslednjih par godina susna jesen, opasno tvrdo za orati. pre ovog sam vukao neki odzacki petobrazdni od 12 cola, al bio los plug uzet na licitaciji u napretku, pa ga ruja pokido. inace je strasno laka zemlja ovde u surduku, s ovim vogelom trosi oko 7 l po jutru, a sa trobrazdnim 757.30 oko 13. mali plug, pa mnogo dangube :) a oremo na 25-28 cm dubine
 
Ako ti je laka zemlja za obradu sto se onda bojis grudvi? Samo istanjiras zemlju odmah posle skidanja useva da drzi i to malo vlage sto ima u njoj i ne sekiraj se.
 
Nazad
Vrh