Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

i moj pise da je 12,14,16 ja ga teram samo na 14" , a probacu sigurno i na 2x 16" sl god ako ne kupim 3-brazde
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

kiraj je napisao(la):
Ili 12,14,i16 coli.Nisam čuo da ovi vogeli imaju mogućnost da rade na10 coli.
e onda je 16coli umesto 10,namam ja taj plug,al se onda komšija zezno kad mi je tako rekao
Post je spojen: [time]1259789992[/time]
_________________________________________________
on tera 12coli,a znam da i ovaj drugi što ga ima kači ga na rusa 920 i ito ga namestio na 12 coli
 
Odg: MTZ Belarus

Jeste, 3x35 cm je kod Bubiše.

U jednoj temi (nemam pojma sad u kojoj) sam govorio o skraćenim (isečenim) daskama na 757 plugu i da kod nas u Srbobranu ima dosta tako urađenih plugova (za našu zemlju ovako isečen plug (3 brazde) može da nosi 82-jka rus, dok mu je sa neisečenim daskama teško u lošijim uslovima za oranje). Između ostalih sam mislio i na ovaj ( :cool: ), s tim što je ovaj čovek to uradio po šablonu koga je njegde nabavio a dok je onaj moj prijatelj (od čijeg pluga sam postavio slike) daske isekao otprilike ali jako slično (skoro isto) ovako.

edit: Sad vidim da je pitanje o zahvatu premešteno pa moj post gubi smisao. Neka moderatori prebace i moj post gde treba.
edit by dragan18:poruka prebacena iz teme MTZ belarus
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

cudi me da ducina masina ne moze veci zahvat da tera,njegov kejs je 100ks ??
a za calisu me cudi da moze da vuce 3*12 u nasoj zemlji,vidic ima istog rusa kao i calisa pa vuce leoparda 2*14 ili mislis na gorana sto radi sa calisom on ima belorusa 1025 i vogela
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

North ARMY je napisao(la):
cudi me da ducina masina ne moze veci zahvat da tera,njegov kejs je 100ks ??
a za calisu me cudi da moze da vuce 3*12 u nasoj zemlji,vidic ima istog rusa kao i calisa pa vuce leoparda 2*14 ili mislis na gorana sto radi sa calisom on ima belorusa 1025 i vogela

imas mnogo rusa koji su "isti " samo jedan puca od snage dok drugi umire i ispusta dusu
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

kejs je 95ks ducin-al mu je loša pumpa,dizne,gume,lagan je nema tegova pa zato.a čališa isto vuče 3*12coli sa 920 ali na našoj ritskoj crnici i černozemu-nije baš da vuče,više se pati teško mu je,ali ima gde je lakše zemljište-tu mu ide dobro
Post je spojen: [time]1259791339[/time]
_________________________________________________
da ima i goran-njegov se igra ipak je jači i teži traktor
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

ovo su 2komsija i obojica su uzeli u par meseci nove preko agro panonke ali je milosev kao draganov 82.0 a nisam znao da je calisin 920 mislio sam da je i njegov 82.0
znam da je kod nas retko videti rusa da vuce 3 *14
stari rus 82 dobar vuce 2*14 i to mu je mera
goranov vogel i rus 1025 su savrsena kombinacija
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Evo ga moj vogel M 950 vucem ga na 3x36cm i na 3x40cm sve zavisi do zemlje.
2d1vez5.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Sa kojim traktorom i na koju dubinu jesenje oranje? :ppozdrav:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

taj plug vuce volvo 814 a dubina od 28cm do 35cm
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Moj Vogel M 950,dvobrazni,mogucnosti podesavanja:32.36.40 i 44 cm zahvata.Koristim na 36 cm.
1zwm99l.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Daj sliku nosaca rotacije , moze u temi o rotaciji . :cao:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

E to bas i mene interesuje plug je stvarno :D koje godine si ga kupio.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Plug je 1998-godiste,ja sam kupio polovnog pre 4 god za 1650 eura.Istrosene delove sam promenio,lepo radi,samo steta sto nije obrtac.Ali ako nadjem neki obrtac povoljno promenicu...
Plug kad sam ga kupio:
ejyhi9.jpg

Ranije sam koristio IMT trobrazni ( sa Torpedom) a sada za strniste:
2dqvaso.jpg

Sad blizu sliku o rotacijskoj lampi nemam,pa kad naslikam postavicu.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Pa meni se cini da si dao malo vise para posto si jos morao da ga sredjujes za malo vise para si mogao kupiti nov V&N plug je zaista dobar.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Slazem se,svakom slucaju nije bio "ispod cene".Sad sam pogledao zapise kupio sam za 1630 eura, a potrosio sam za delove jos 70 eura.Ali ovaj plug je M tipa,klirens je visji nego kod L tipa.Zadovoljan sam kako radi.U to vreme sam gledao jako lep obrtac,malo koriscen,dvobrazni,sto bi mogao dobiti za 2200 eu,ali imao manje glave-UN 350, manji klirens i manji razmak pluznih tela.(Da je bio ovog klirensa i razmaka glave,i da su glave UN400 ne bih ni razmisljao.)
s5lrer.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Znam da je M ali ja sam pre 4 god kupio V&N M 950 3 glave nov sa crtalom predpluznjacima raonici sa izmenjivim vrhom za 4000e pa mi se je zbog toga ucinilo da si puno dao para za njega posto je taj plug ipak imao kada si ga kupio 7-8 god i jos da dodam da su na mom jos izbusili jedan red rupa na ploci na gredelju.
 
Nazad
Vrh