Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Isao sam jesenas u bivsi FOP u beceju za topling, vogel se pravi u madjarskoj a sklapa u srbiji ali ne svi samo ovi manji ravnjaci.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

radovans je napisao(la):
Isao sam jesenas u bivsi FOP u beceju za topling, vogel se pravi u madjarskoj a sklapa u srbiji ali ne svi samo ovi manji ravnjaci.
slazem se...kada nam je greda pukla,zvali smo za novu na nekoliko mesta,oko 600E,pa i u becej,i odg je da nemaju i da cekaju da dodju iz madjarske.tako da se ne prave u srbiji.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ma 2 ploce od 10 mm sa strane i zavari to . Nisi lud da dajes tolike ::novac:: za gredu.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

ja sa mojim plugom sam orao nekih 100 jutara zemje. i samo jednom se desilo da mi pukne sigurnosni sraf. a vi cete reci u sat sam se zakacio..... :D

probacu sliku da upacim...vidcemo dal cu uspeti

http://tinypic.com/view.php?pic=1
1191m9y.jpg
191m9y&s=7
Post je spojen: [time]1296497810[/time]
_________________________________________________
orem orem mirno kao da vec sve ide uhodano ...kad odjednom tuppppp.....polomi sraf kao da je od maslaca... idi kuci po sajlu , asov i jedva sam mogao da izvucem sa ursusom.....

http://tinypic.com/view.
hukpr7.jpg
php?pic=hukpr7&s=7


1zqtwt2.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

A neeeeee neki majmun zaorao sinu od pruge , pa mi kupili zemlju i naisao na sinu od 30 metara. Stim da parcela ide nasprem pruge mada vozovi neidu vec decenijama..... :cao:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Sada ces bar imati gvozdja da se igras... :D :ppozdrav: :haha: Vise vredi ta sina nego potrosen sigurnosni sraf i 2 litre nafte da se izvuce sina.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Evo konačno mogu i ja da se pohvalim u ovoj temi, jesenas sam uzeo ovaj plug
2meo5sj.jpg

I prezadovoljan sam sa njim, uzeo sam ga kad sam već sve poorao pa sam uspeo samo da ga probam u komšijskoj njivi, IMT 577 se jako lepo ponaša sa njim lako ga vuče, zahvat mi je bio na 36 cm a zaorava kukuruzovinu najbolje od svih koje sam dosad probao.
5v7w9l.jpg

rsu0ao.jpg

Naravno nije sve moje oranje, napravio sam dva kruga sa njim, a ostalo je komšija radio sa imt757.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Prvom direktnom, menjač je 5 brzina, mislio sam da idem negde na 25cm dubine i kad sam izašao iz traktora da vidim dubinu očistio brazdu a ono 35cm.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Raca je napisao(la):
Prvom direktnom, menjač je 5 brzina, mislio sam da idem negde na 25cm dubine i kad sam izašao iz traktora da vidim dubinu očistio brazdu a ono 35cm.
Da je dubina na 25cm jel bi išao u 2 direkt?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Čisto sumnjam, to je nesreća kod imt menjača nema dovoljno gasa za 2 u oranju brza mu je, tačno fali jedna izmedju, MF je to lepo rešio 4 brzine u tri puta milina, menjao bi traktor kad bi mogao samo zbog brzine u oranju. Prvom moraš ići maltene pun gas a druga brza nemožeš orati sa malim gasom.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

1. brza kod 577 je idealna za oranje, ne znam zasto se svi zalite!? Otvori zahvat na Vogelu ako mu je jako lako, uposli ga da ne zvrlji prazan.

Jel ores sa tim uskim ili sa sirokim tockovima?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Sa uskim, nisam imao priliku voziti imtea sa tri brzine mislim da je to 578, kazu ljudi da je to to.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Raca je napisao(la):
Čisto sumnjam, to je nesreća kod imt menjača nema dovoljno gasa za 2 u oranju brza mu je, tačno fali jedna izmedju, MF je to lepo rešio 4 brzine u tri puta milina, menjao bi traktor kad bi mogao samo zbog brzine u oranju. Prvom moraš ići maltene pun gas a druga brza nemožeš orati sa malim gasom.
To sam htio čut :D
Pošto mi ujak posjeduje 577 orao sam s njim mnogo puta pa je uvijek bilo tako u oranju kao kod tebe..Jedino nekad na jako laganoj zemlji je išao u 2brzini ali plug je bio 12cola..
Komšija mi je sad kupio 577 ali iza ima gume 16.9.28,malo su manje od fabričkih pa se nadamo i on i ja da če moč orat u 2brzini plug je 2×14 VN okretač..Jer mu je 1brzina sada još sporija nego prije a Vogel zahtijeva malo veču brzinu kod oranja...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Kad sam menjao gume na mojoj sedmici, stare su bile 18,4-30, a meni čovek jedan rekao da uzmem 16,9-30 manji balon malo uža guma al dosta jači traktor, pravo da ti kažem ja tu razliku u jačini nisam video, sad imam uzane 13,6-36 neosetim ni tu razliku sem kad proklizava pri mokrom rosi i to, al ja moju zemlju završim sa oranjem još u oktobru za porašine, tako da mi uzane služe i za setvu i za oranje bez problema a plus negaze brazdu. Sveusvemu sumnjam u drugu da možeš orati sa 577.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ti Raca ako se ne varam imas tockove 12.4 ili 13.6x36. Da vidis kako ore sa 13.6x38! :D

To sad sto ljudi hoce da oru 10km/h to je njihova stvar. Samo vi njega upregnite da ide prvom kako treba, od toga nista brze ne treba. Da jos ima prednju vucu bilo bi dosta bolje jer nema proklizavanja kao kod obicnog ma koji uslovi rada bili.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Jel imaš sliku od VN prevrtača, ja sam se zanosio sa prevrtačem i uzeo par komada al to je sve teško za sedmicu iz zemlje nisam mogao da ih izvadim.
Post je spojen: [time]1296996345[/time]
_________________________________________________
Sa 38-cama je brži traktor, al neznam jel mogu stati u blatobtan?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Raca je napisao(la):
Jel imaš sliku od VN prevrtača, ja sam se zanosio sa prevrtačem i uzeo par komada al to je sve teško za sedmicu iz zemlje nisam mogao da ih izvadim.
Post je spojen: [time]1296971145[/time]
_________________________________________________
Sa 38-cama je brži traktor, al neznam jel mogu stati u blatobtan?
Ima sliku evo:
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18473987.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18473986.jpg

Inače ovaj plug vuče IMT 565 več godinama,i ide bez brige 1direkt gdje je dobra zemlja a gdje je tvrdo ide 3reduktor..
Sad če 577 radit s njim pošto se komšija poonovio :D
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

@ Raca

Odličan plug i kombinacija. Što se tiče menjača kod 577 da li neko može da mi objasni zašto su u prospektima različite brzine kretanja traktora kod 577 sa starim i novim tipom limarije. Da li se tu razlikuju menjači (pretpostavljam da su sami menjači isti jer su isti odnosi između pojedinih brzina), ili je razlika negde drugde (u ulaznom zapčaniku ili u konusno tanjirastom paru :sta: ). Uglavnom po prospektima su noviji 577 sporiji od starijih 577 u istim brzinama (npr. novi je u drugoj 11.65 a stari 12.68 km/h).
Jednom prilikom na predaji soje na silosu sam razgovarao sa čovekom iz Vrbasa koji ima 560 i 577 (oba stari tip) i on mi je potvrdio da mu je 560 bolji za oranje (naravno ako može, a pretpostavljam da u njegovoj zemlji može čim je to rekao) zbog trobrzinskog menjača.
 
Nazad
Vrh