Vogel&noot soil solutions

M350 su daske.Da li tu pase un350 ili 400 na tu glavu?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Un 350 su bas male daske. Neznam kako je kolega na ovom dvobraznom plugu uspeo da nadje mere visina 73 i razmak 97. kada taj plug nosi oznaku Farmer L. Sto po fabrici znaci visina 65-68 i razmak 85-90.
 
Slova na vogelu označavaju visinu L, M, LM... a brojčana oznaka razmak između glava u mm 850, 950, 1020, 1050.

Tako da postoje mnoge kombinacije navedenih oznaka i nije čudo što je nečiji plug višlji ili dulji od drugog pluga istog proizvođača
 
Skoro sam zvao fop.

Cene za 755.20 i 756.20 je ista 720e+pdv.

Cisto informativno ako se neko odluci za kupovinu.
 
Pitanje za poznavaoce trobraznih obrtaca. Kada podignem plug iz brazde, on ode ka oranju, tj u stranu. Kako to da nastelujem. Oranje na oko izgleda dobro, ali....
8U9tf.jpg
 
To se i meni dešava sa istim plugom(sličnim ) i istim traktorom(sličnim),probao sam sve kombinacije i mislim da je nemoguće sa 1221 VN sa fiksnim zahvatom(40 cm kod mene) da se to reši ,jedino nisam porobao da sužavam razmak između točkova.
Oranje je lepo i kod mene.
 
Како на страну ако га шпанери држе бар у транспорту да не иде лево десно?Знам да у орању не треба да буду нашпановани али пробај....могуће да је проблем размак задњих точкова....
 
Ček malo... Ideš lijevim točkom u brazdi podigneš plug u zrak i on ode u lijevo a kad si desnim točkom u brazdi i podigneš plug on ode u desno? Što je tu čudno, to se zove GRAVITACIJA...
Upravo sam i ja hteo isto napisati.
Normalna je stvar kada su lanci (spaneri) labavi da plug landara levo desno

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da tako mora jer gravitacije povuče. Probaj na ravnom da okrećeš plug i isto će povući a kad okreneš pobegne na drugu stranu to je normalno jer su zatezači otpušteni ali kad spustiš u zemju onda nema gde jer klizači drže pravac probaj malo cimni volan u toku oranja a brazde ostane prava jer ako je plug dobro podešen onda traktor je samo vuče ne drži pravac pluga ako razumeš.
 
To se i meni dešava sa istim plugom(sličnim ) i istim traktorom(sličnim),probao sam sve kombinacije i mislim da je nemoguće sa 1221 VN sa fiksnim zahvatom(40 cm kod mene) da se to reši ,jedino nisam porobao da sužavam razmak između točkova.
Oranje je lepo i kod mene.

Kakve veze ima koji traktor vuce taj plug.Ti prvu brazdu kad nastelujes mora biti dobro ako je ostalo dobro nastelovano ili gresim?
 
Nazad
Vrh