Vogel&noot soil solutions

Kod mene je prva brazda na istom lugu vukla u zabrazd i nema sta nismo probali i dotezali spanere i odpustali i poluge nivelisali i topling skracivali-produzavali na kraju bio potrosen spic na prvoj glavi okrenuli psic ide ko upisan sad a isto oranje bilo lepo samo sto ga je nesto j****o.
 
Kakve veze ima koji traktor vuce taj plug.Ti prvu brazdu kad nastelujes mora biti dobro ako je ostalo dobro nastelovano ili gresim?
Naravno da nema veze,mislio sam da taj razmak na 1221 i zahvat 120 cm na VN se ne "slažu" najbolje.
Ja sam premeravao i pokušavao sve i svašta jednostavno kad stanem recimo na sred njive i izvadim plug on se pomeri ka oranom i kad nastaviš baš izgleda ružno jel kad ga spustiš ostane "zub".
 
Zub ce uvek biti jer si u razoru.Vratis pola metra nazad i nema zuba.Razmak izmedju tockova i zahvat pluga nemaju veze.Kos tebe nesto nije nastelovano kako treba
 
To i radim malo idem unazad i namotam kontra pa spustim,oranje je lepo složeno ,nema kose vuče uglavnom tipkam tel dok orem, ide sam ne vuče u stranu .
 
Kada se to desi. Idem unazad da desni zadnji tocak se popne na uzornu zemlju. Onda se plug zabaci u neorano (povuce ga gravitacija) i nastavim odatle. Apsolutno se ne pozna gde je prekid.
 
Zavisi.... Ako imaš ostatke salaša u njivama ili eventualno nekog kamenja (a to ne verujem da imaš) onda sa umetkom. A ako su ti "čiste" njive onda možeš i bez umetka. Mada kod takvih, hoće prvo vrh da se potroši u odnosu na ostatak raonika pa si prinuđen zbog toga da ih menjaš. Naša iskustva su takva i odnose se na čantavirske raonike.
 
Meni je ova vogelova tablica cudna.

http://www.vn-agrosrb.rs/plugovi.htm

Za 755.20 pise da je potrebna snaga 44kw a za 756.20 50kw. Imam 558 on je bese 42 ili 43kw. Da nece 756.20 biti mnogo za njega bar sto pise po ovoj tablici?

Koliko se secam neko je napisao da su un300 pasivne daske i one se lakse vuku od aktivnih?
 
Opran, podmazan i konzerviran....
21f693de6135196aee0433681c6cebe0.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
И ја сам јуче завшио орање:haha:опрано све али сам даске премазао моторним уљем не прерађеним четком и танак слој....добро ми се то показало....
 
Nazad
Vrh