Vogel&noot soil solutions

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
e posto sve vrste plugova imaju svoju temu osim ove , jedan od najzastupljenijih plugova kod nas ! :D da napomenem da Vogel ne proizvodi samo plugove vec i kombinatore ,germinatore i ostalu mehanizaciju za poljoprivredu
:ppozdrav:



Post je spojen: [time]1259014583[/time]
_________________________________________________
2q8yluq.jpg


evo je moja azdaja :D
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

e vidis mester to sam i ja planirao da uradim, reci mi kad ores kukuruziste sa 3x12" jel zaorava dzombu?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

pa i kod mene je laksa zemlja i maltene svi vuku 3x14 , a sta mislis 3x12"bez predpluznjaka kako bi radio?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

probao sam da orem dzombu bez predpluznika na 3x12" i to ne bih nikome preporucio jer se ne poklapaju zahvat pluga 3x30 i razmak redova, pa ostavlja ceo red dzombi odgore a onda u prolece ::lose:: znaci mozes 3x14" bez predpluznika ili ako hoces 3x12" moras imati predpluznike :D
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

meshter je napisao(la):
probao sam da orem dzombu bez predpluznika na 3x12" i to ne bih nikome preporucio jer se ne poklapaju zahvat pluga 3x30 i razmak redova, pa ostavlja ceo red dzombi odgore a onda u prolece ::lose:: znaci mozes 3x14" bez predpluznika ili ako hoces 3x12" moras imati predpluznike :D

Jel može malo obrazloženje , to sam negde čuo ali nisam ukapirao o čemu se radi ? :cao:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

kad hoces da zaores dzombu da je ne bi u prolece setvospremac izvukao na povrsinu mora plug da je baci na dno brazde.ako ores bez predpluznika treba dzomba da ti ostane na neoranom delu uz samu ivicu brazde da bi je u sledecem prolazu plug spustio na dno brazde i preko nje bacio zemlju.kad ores sa 3x12" (3x30) to ne mozes da uradis jer je razmak redova 70 cm, dok sa predpluznicima nije bitno jer oni bacaju sve u brazdu.trudio sam se da u sto kracem objasnim, nadam se da je jasno
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ako ti, kad izoreš brazdu, red džombi ostaje tik uz ivicu brazde, u sledećem prohodu te džombe idu sigurno na dno brazde i bivaju prekrivene zemljom. Ali ako ti red džombi ostaje u liniji gde ide vrh raonika onda se te džombe ne sarane već ostanu odgore (ili plitko zatrpane zemljom). Ako se poklapa širina brazde (ili umnožak) sa širinom reda onda kad se jednom namestiš da odoreš do samog reda džombi onda dalje sve ide isto. A kad se ne poklapaju te širine onda se sa svakim krugom pomera položaj brazde u odnosu na red džombi i tako se dolazi do situacije da ti kad tad red džombi ostane gore.

edit: Zakasnio sam sa odgovorom (meshter je to već objasnio), al mi žao da ga brišem.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Jasno ,hvala vam ! :D To kod mene ne igra ulogu jer imam 2x30 (12") . :haha:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ili 12,14,i16 coli.Nisam čuo da ovi vogeli imaju mogućnost da rade na10 coli.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
e onda da,ima moj komšija i još dvojica u selu taj plug al obično ih svi ostave na 12coli,mada može i na 10 i 14.
Nema mogucnosti 10 coli, ima 12,14 i 16 cola ili 30, 35 i 40 cm. U stvari, ima model Euromat LM 950 obrtni sa mogucnostima 28, 30, 35, 40 cm.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

l950
Post je spojen: [time]Wed Dec 2 22:26:22 2009[/time]
_________________________________________________
cudno, al tako je.....trebao bi da nosim gredu i nosace u becej na razbuse, e to bi mu mnogo znacilo....

i tocak mu je direktno na ram pricvrscen, nema ono parce cevi kao odstojnik...
 
Nazad
Vrh