Vogel&noot soil solutions

To sa podbacivanjem tanje armature pod raonik sam ja radio i na Leopardu i na IMT 756 plugu. Kod Leoparda iznad šrafova da raonik bude više podboden da lakše ulazi u zemlju. A kod 756 kontra, ispod šrafova da bude manje podboden i da bolje klizi (seče) kroz zemlju a ne da je kida...

Šta mislite, da li bi valjalo da se ispod Vogelovog raonika (iznad šrafova) podbaci npr. dva stara lista testere za gvožđe? To nije jako debelo i samo malo bi podbilo raonike. Al' to malo može da znači dosta...

Ja od prosle godine orem sa istim vogelom i isto imam problema sa tim, lane mi samo nije hteo u zemlju kad krenem da odorem do puta prvu brazdu, odnosno isao je ali jako plitko. A ove godina je prica za sebe, jedva sam ga i u njivi nastelovao a prekaje nisam dirao jer bi slomio nesto sigurno, osim na jednoj maloj njivi gde sam probao i to je sve samo ne dobro uzorano, jednostavno nece u zemlju, a ima nove raonike sa spicevima.
 
Danas sam uzorao neke uvratine sa IMT 757 gde Vogel M950 nije mogao da se zabije u zemlju. IMT je išao bez problema. Doduše imt ima oštrije raonike. Možda je samo to problem, ili ima veze i geometrija (ugao u odnosu na zemlju) tih raonika.
 
Ja sam orao sa M1020 i restkastom daskom, tip raonika ne znam koji je uglavnom mislim da ima samo jedan sa tom daskom. Nikada nisam imao problema sa zabadanjem u zemlju ni na jednoj njivi, a orao sam raznorazne vukojebine. Da napomenem da je plug oko 1000kg i 3brazde.
 
послато са sm-n9005 уз помоћ тапатока
c42485880fca044b9308dc54b3b736aa.jpg
 
Poslednja izmena:
Kupio sam u komšiluku, sasvim slučajno i neplanirano. 98 godište je.
 
Poslednja izmena:
Mislim da kod nas ima takav plug ali je skracen sa 4 brazde.Nisam siguran uopste dali je bilo 2 brazde sa tom prizmom

Ovo je fabrički dvobrazdni plug. Pogledaj dobro kupu, ima dva reda rupa, a ovi veći plugovi - trobrazdni i veći imaju tri reda rupa u kupi. Plug je uvežen nov iz Austrije 98. godine.
 
Ovo je definitivno fabricko stanje, ima i kod nas jedan ovakav. Ore 820 sa njim godinama.

Danas malo gledao polovnjake plugove. To je sve pohaban materija i sto vise gledam sve sam razocareniji.
 
Ovo je definitivno fabricko stanje, ima i kod nas jedan ovakav. Ore 820 sa njim godinama.

Danas malo gledao polovnjake plugove. To je sve pohaban materija i sto vise gledam sve sam razocareniji.

Ima Spajki plug ,nije nasminkan ali ima dobre daske a nije skup sto nevidis sa njim?A to sa povracajem treba spremati za sledecu sezonu oranja {ako i tad stigne}:ppozdrav:Al sam i saban, ja u temi vogel preporucujem regent :sjasi:
 
Poslednja izmena:
Video sam da Spajki ima plug. Ne bih ravnjaka to vec imam u vidu 757.20 sa kojim cu i orati ove godine i sa Armom. Mislio sam da se moze naci za cca 2000e dvobrazni normalan plug tipa Vogel m1020 ili lemkena iz ovog veka, ali ne vredi. Trgovci nasi traze za izlomljen plug iz uvoza 2000e a sve treba da se menja i vidi se da je navarivano svasta na njemu.

Konkurisacu i ja za nov plug na sledecem konkursu kada bude bio. Za brend jos ne znam sta cu uzeti, ali cu gledati da bude tri brazde plug.
 
Nazad
Vrh