Vogel&noot soil solutions

Pola lite nitro farbe i mir... Pogotovo jer plug stoji napolju. Da je pod krovom ulje je sasvim ok

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam danas otkacio plug takodje. Obicna mast i krpica i 2min posla. Poskidao tegove i od ponedeljka-utorka u zatvaranje.
 
Колико овај ВН може вредети, иду три нова раоника и точак уз њега ,нека приближна цена
IMG-20190318-145803.jpg
IMG-20190318-145748.jpg

IMG-91e349d59e99c4983570979ff6334f87-V.jpg
IMG-680c98e68d345aa5014aaa6d71488364-V.jpg

IMG-5dbe75c557ed4367bc4c6f703ff078f9-V.jpg
IMG-b3aaa311b930f7345622a9a4ab590af4-V.jpg

IMG-7b4358cd727977a65983a3a521ce023f-V.jpg
IMG-4e3740e1440d50f2b3bb5d2f802ddccb-V.jpg
 
Za raonike ne znam, ali špicevi raonika (istog izgleda i oznake kao u Mikronu) su prošle godine bili dosta jeftiniji u Bel Impexu u Malom Iđošu. Samo treba dobro paziti šta se uzima jer imaju i neke još jeftinije, al' ti valda nisu originalni.

E sad, kad se već dotakosmo teme :osmeh: , šta mislite da li ima smisla otkivati originalne vogelove raonike? Prošle godine, u vreme kad sam već pola uzorao sa IMT plugom, kupio sam Vogel plug i na njemu su bili izgleda originilani raonici (imaju žig sa brojem) ali su prilično otupljeni. Geometrija raonika je sačuvana tj. nisu mnogo potrošeni, ali je ošrtica tupa. Prošla godina je bila suva i teže se oralo, i imao sam priličnih problema sa ulaskom pluga u zemlju (uvratine sam posle zavrišio IMT plugom) i pored toga što sam okrenuo špiceve na netrošenu stranu. Sad sam hteo da ih odnesem negde da se otkuju, ali me neki drugari ubeđuju da to ne radim jer navodno kod svih novih stranih plugova i nema klasične oštrice, tj u startu su tuplji raonici, i da bi kovanjem samo pokvario materijal.

p.s. Ne sećam se da li sam možda ovo pitanje postavljao i jesenas, ako jesam izvinjavam se na ponavljanju.
 
Мож' сам је нешто "презупчио", а јеси л' погледао у "Бел Импексу" из Малог Иђоша?

- - - - - - - - - -

Предухитри ме Дукеј... ;)

- - - - - - - - - -

А предухитрио ме је и за питање о тим оригиналним раоницима са ВН плугова.

Имам и ја један сет са "још живота" у њима, ал' су тупи к'о... Ја сам их лагано "блањао" са доње стране, али они свакако нису самооштрећи, а за покивање... не знам.
 
Jel ima negde jeftinije od mikrona iz Siriga da se kupe raonici za vogela.Orginal ili zamensi.Domaca radinost ne dolazi u obzir

Nikola samo Mikron, onaj matori iz Bel impeksa hoće malo da mulja.

Dukej ti raonici se neotkivaju a ta tupoća koju mi vidimo je sasvim normalna i ona nema veze sa zaranjanjem pluga a ima sasvim dovoljno oštrine da seče zemlju.Za zaranjanje pluga su najbitni vrhovi (potrošenost) i njihov ugao pod kojim stoje u odnosu na zemlju, klasični raonik lakše zaranja u zemlju u odnosu na raonik sa izmenljivim vrhom ali klasičan kraće traje u odnosu na izmenljive pošto se vrhovi raonika brže troše u odnosu na pete raonika, ovo su moja neka iskustva što neznači da je tako.
 
Onda jedino da promenim ugao raonika u odnosu na zemlju, da podbacim nešto tanko (3-4 mm) iznad šrafova raonika. Jer ovako nije hteo u zemlju, a IMT 757 sa Zelenkinim (kovač iz Temerina) raonicima sa izmenjivim vrhovima je ponirao u dubinu odmah i bez problema.
 
Некад сам узимао од њих Хепхаистос (Зеленка) за ИМТ 756.25 и нису били лоши раоници ,можда ћу опет узети од њих мада и ценовно је нешто јачи од ових осталих домаћих...
 
Некако нестаде пост који сам написао апропо врхова, длета раоника, како ко већ зове. Да не дужим - због тога што плуг (ВН, разуме се) спуштам у неколико попреко изораних прохода, тј. у меку земљу, не знам да колика је практична разлика између заривања са делимично похабаним врховима и када сам их окренуо на неупотребљавану страну, чија је дужина 4-5 сантима већа од оне друге. Али приметио сам да се кукурузиште које сам орао где су "радила" длета непохабаном страном, орало за нијансу теже.
 
Onda jedino da promenim ugao raonika u odnosu na zemlju, da podbacim nešto tanko (3-4 mm) iznad šrafova raonika. Jer ovako nije hteo u zemlju, a IMT 757 sa Zelenkinim (kovač iz Temerina) raonicima sa izmenjivim vrhovima je ponirao u dubinu odmah i bez problema.

To što se tiče Zelenkinih raonika i zaranjanja si u pravu jedino što su mekani i kad negde malo zapneš on se iskrivi ko plastelin, kod original raonika ili odseče ili pukne sigurnosni šraf.
 
На плуговима прелетачима:haha:постоји штеловање на главама да угао шпица раоника буде нападан или не.Што је јако добра ствар кад се шпицеви похабају,Јесенас сам ставио нове раонике и морао сам да враћам назад целу главу да смањим угао јер је плуг стално вукао доле у земљу...
 
Nazad
Vrh