Novi buduci poljoprivrednik

Kutljaca

Član
Učlanjen(a)
26 Jan 2014
Poruka
39
Lokacija
Znas ba Vakuf
Pozdrav svim clanovima, onim sto dodose prije i onim poslije mene. Ja sam 23 godine star, iz srednje Bosne sam. Ove godine sam zavrsio skolovanje i da ne idem o tome, zelim zivjeti od rada na, u i oko zemlje. Tu sam dosao u potrazi za korisnim savjetima kojih ce, nadam se i da bude.
 
Pa dobrodosao,kolega i ja ko i ti sam krenuo samostalno baviti se radovima na zemlji evo ulazim u trecu sezonu. Clanovi ovog foruma su mi puno pomogli prenosenjem iskustava i savetima. Cime zelis konkretno da se bavis imas li neku pocetnu ideju mehanizaciju plan? Pitaj sta god te interesuje, tu smo da se pomazemo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa dobrodosao,kolega i ja ko i ti sam krenuo samostalno baviti se radovima na zemlji evo ulazim u trecu sezonu. Clanovi ovog foruma su mi puno pomogli prenosenjem iskustava i savetima. Cime zelis konkretno da se bavis imas li neku pocetnu ideju mehanizaciju plan? Pitaj sta god te interesuje, tu smo da se pomazemo.
Hvala :)

Prije svega plastenicka proizvodnja, paradajz, paprika, krastavac i naravno zimske kulture.

Mehanizaciju nemam ali bliza porodica imam pa sam tu prilicno osiguran. Do sljedece godine namjeravam pod plastenicima imati 400 kvadratnih metara, sto vjerujem da mogu prodati u blizem komsiluku. Porodica s mamine strane se dugo bavi pcelarstvom pa cu ako Bog da i ja da izgradim jedan manji pcelinjak(10tak pcelinjih drustava).
Stala je u izgradnji, dogodine ako Bog da ce i neko govece da ude u nju, prije svega zbog dubriva koje nije nimalo jeftino.

Znaci, 400 kvadrata pod plastenicima, stala, krava, pcelinjak. Neki dvogodisnji-trogodisnji plan, eventualno neki motokultivator bude li mogucnosti ali previsoki ciljevi ubiju volju pa na motokultivator necu mnogo racunati :D

Podizanje kredita ne dolazi u obzir, nisam od onih koji mogu da podnesu taj pritisak, pa da vidim jel' se moze bez toga postaviti neki temelj.
 
Nazad
Vrh