Pozdrav svima

Šanke

Novajlija
Učlanjen(a)
29 Jan 2014
Poruka
12
Lokacija
Beograd
Zovem se Nenad i planiram da se u skorije vreme preselim na selo(koje još uvek nemam) i tamo počnem da proizvodim hranu za sebe i svoje!
Nadam se da ću uz pomoć forumaša(i ne samo vas) da nadjem neko seosko domaćinstvo i tamo započnem jedan novi život koji je, čini mi se dostojan čoveka i ne samo to, nego da ću naći ovde sve informacije koje su potrebne za život na selu!
Toliko za sada, moraću izgleda mi da sačekam neko vreme da bih mogao konkretno da postavim temu šta i gde tražim, a nadam se ću uspeti da nađem to što tražim do neke prolećne setve.
Pozdrav i živeli!
 
Pozdrav i dobro došao na Poljoinfo forum.

Šta te konkretno interesuje na selu? Čime tačno planiraš da se baviš i gde?
 
U principu proizvodnjom hrane sa sopstvene potrebe, a pod tim mislim na sve za šta budem imao vremena povrće, voće, meso, med, vino, rakiju i neke gotove proizvode. Sviđa mi se ideja Perma kulture i one:"priroda uglavnom sve radi sama, ajd' popi jednu pa da počnemo'':ppozdrav:
Zasnivaće se na proizvodnji zdrave hrane i petvaranjem suviška iste u ostale potrepštine gorivo,lanci i katanci:osmeh:.
Tražim seosko domaćinstvo u i, oko šumadije sa živom vodom, relativno zdravom kućom, što više zemlje(malo šuma i livada) i naravno što manje para(ali ne džabe)!
A toga bi trebalo da ima u ovoj našoj napaćenoj zemlji, samo dok procunjam malo po forumu...
 
Da se ne bi prerano razočarao, treba da znaš da je seoski posao bez radnog vremena. Na selu uvek ima šta da se radi.

Za takvu odluku inače sve čestitke, ali bi u početku ipak trebao da zadržiš nekakav posao dok ne "uđeš u štos".
 
Radno vreme? Ma ni ovde ga nisam imao, rmbaj od jutra do sutra,i to za drugog,ma idi. A tamo ću imati mir i nekako odvojen od bilborda,seke, cece i mece mislim da će biti lepše i lakše, ma ne da mislim, nego znam! Ne želim da pravim imperiju i neki biznis ali (pre)živeti na selu i u gradu nije nikako isto.
 
Nazad
Vrh