Racunica u ishrani bikova

Odg: Troškovi za ishranu bikova

neradnik je napisao(la):
Racunaj grubo , 1500kg kukuruza i 1500kg balirane deteline . Tako i danas stariji svet racuna, plus tele ....
Post je spojen: [time]1259076054[/time]
_________________________________________________
Ako si i dalje zainteresovan za bikove , smanjujes troskove sa sudanskom travom, mislingerom , suncokretovom sacmom , silazom. Koncetrat ti nije ni potreban . U pocetku malo pojacas sa sojinom sacmom . Sve u svemu dobar stajnjak ti je sigurna zarada (ne stedis slamu). Troskovi su ti jos stocna so,DKF,stocna kreda ali to je sitno. Po mogucstvu slobodan tov. Tu i onda nemas nekog posla . To ti je to.

Bas to me je zanimalo, pošto zemlje imam preko 200 duluma i zato sam mislijo da uštedim na koncentratu ako je moguče i da radim više sa svojom hranom..
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Samo uzmi dobru rasu teladi . U pocetku pravi malo sam koncetrat sa sojinom sacmom i lepe deteline ,dok ne razviju burage(prezivari).
Posle sve sto bacis pred njih sliste. Moze cak i pivski treber kad su veliki ,samo leze jedu i spavaju. Ako su u slobodnom tovu imas bolju cenu kod mesara i manje posla. Samo oprez sa naduvavanjem.
Srecno ti bilo....
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Pa ajde da napravimo neku racunicu koliko bi se dalo zaradit na 200 bikova ako jih kupim sa 150kg i prodajem sa 600kg. A cjene za kilu valjda vi najbolje znate. Hranim jih vise manje svojom hranom i silazom a i malo koncentratom + troskovi za lecenje koliko bi me sve izaslo ukupno i koliko bi imao zarade na njim.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

hehe a jel ima neko neki ozbiljan odgovor na moje pitanje.. ? :ppozdrav:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

dragan69 je napisao(la):
Kad sve lepo preracunas ali lepo u detalje ostaje samo dubre.
kolega svaka cast na racunici :D, ali stvarno je tako na papiru
Post je spojen: [time]1259092030[/time]
_________________________________________________
stim sto moras da sipas gorivo da izvezes to djubre do njive :haha: i opet si u dobitku :haha:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

@ alen99
Ti si izgleda veseli Bosanac. 200 bikova :D. Ko ima para za 200 bikova taj se bavi necim lagodnijim . Idi ti popi jednu Banjalucku pivu u Kazamatu :ppozdrav:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Nije mi se bas racunica poklopila zato jer je uz sve treba izgradit još štalu za 200 bikova a i to kosta nesto para. Mislijo sam da se da mozda zaradit koji € vise i onda bi definitivno uso u taj posao al sad nisam bas siguran. Troska ima stvarno puno a i rizik nije bas mali.

Alen
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

pametan zakljucak ,ovim poslom se bave samo ozbiljni proizvodjaci
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Pa neznam ako ja tebi delujem neozbiljan ili sta :haha: ja samo kazem da je prevelika investicija prema profitu kojog mozes izvuč van i prema riziku u kojog ulazis. Makar je takvo moje misljenje a mozda gresim
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

@alen99 Pažljivo sam pratio sve tvoje postove od ulaska na forum.Osnovna deletnost na mom gazinstvu je proizvodnja mleka ali držim krmače prasilje kao i bikove u tovu.Predložio bih ti da za početak kreneš sa 10-ak bikova,vodiš evidenciju o svim troškovima,postepeno sagledavaš i dobre i loše strane tog posla pa tek za godinu dana doneseš pravu odluku.Pozdrav.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Zoran Kostović je napisao(la):
@alen99 Pažljivo sam pratio sve tvoje postove od ulaska na forum.Osnovna deletnost na mom gazinstvu je proizvodnja mleka ali držim kmače prasilje kao i bikove u tovu.Predložio bih ti da za početak kreneš sa 10-ak bikova,vodiš evidenciju o svim troškovima,postepeno sagledavaš i dobre i loše strane tog posla pa tek za godinu dana doneseš pravu odluku.Pozdrav.

Hvala za savet al iskreno da ti kazem u takvom sam poslu da nemam te mogucnosti da krenem za pocetak sa malo bikova...ili da idem odmah na veliko ili da odustanem to su trenutne mogucnosti
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

@alen slusaj me pazljivo niko se nije obogatio od jedne ture bikova pa makar ona brojala i 200 komada.tov bikova je jedan mnogo rizican posao koji seradi i razradjuje dugi niz godina. ako si stalno u tom poslu docekaces period gde ces moci i pristojno da zaradis kad se cene pariteta razmrdaju, a trenutno kako je sad od ove ture nece biti mnogo veselja. tvoja stvar ,radi sta hoces samo to nije posao za jednu sezonu. poz
p.s. kod mene, ko je god cuvao jednu turu bikova i prestao ,nikad vise nije ni poceo, a ko je imao konstantno ima i sad
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Normalno nemozes se obogatit od jene ture ali korz jedno 5god da ranis po 35komada svoji mozes.
Ali nejom da ocekujes sada da imas kamione avione.... :haha:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

IMT i ZMAJ je napisao(la):
Normalno nemozes se obogatit od jene ture ali korz jedno 5god da ranis po 35komada svoji mozes.
Ali nejom da ocekujes sada da imas kamione avione.... :haha:
Zuljeve svakako :ppozdrav: :haha:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Za veliki start je potreban veliki ulog zarada nezagarantovana, a oni koji stalno tove bikove oni imaju od teleta do 550-600kg kombinovano u turnusu tako da ovi veliki hrane ove male i tako u krug.Ako bi i oni stali pa ponovo da krenu verujem da niko ne bi imao novca da kupi 10 teladi a kamoli koncetrat. Preračunajte se dobro ,papir i olovka.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

::svaka cast:: kolega, to je istina , ovo je jedina proizvodnja gde finalni proizvod moras da prodas odmah po finalizaciji , jer ne moze roba da stoji u magacinu da sacekas bolju cenu
6895ad.jpg

evo utovara u kamion za izvoz u crnu goru
fylqog.jpg

moja roba
 
Nazad
Vrh