Racunica u ishrani bikova

alen99

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Nov 2009
Poruka
13
Zanima me ako ima neko vremena da mi objasni kolko ima troška sa ishranom bika od od 150 pa do 550 kg.
Zanima me čime jih hranite i kolko od prilike potrošite kupovnog koncentrata za ugoju jednog bika do te kilaže (550kg)
i koliko od prilike koncentrat košta.. Ako imate još neke troškove u vezi životinje molim vas napišite..


Pozdrav
Alen
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Vid ovako ja hranim moje bikove sa šaumanovim premiksom "RINDAMAST"i mogu ti reći da je dobar,pored toga stavljam u koncentrat i kuruz,ječam,tritikal,zob.Mislim da je kila tog premiksa oko 150-160 dinara.E sad ide ga 1%.Koliko treba da pojede tele 150 kila hrane da bi bio bik to zavisi od mnogooooooooooo stvari. :cao:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Hvala za odgovor...
Mene zanima koliko troškova bi imao od prilike za jednom bika... Kuruz, ječmen i ostale stvari imam tako da to netrebam kupovat. Zanima me samo kolko od prilike pojedu bikovi ovih umetnih koncentrata da stignu tu kilažu pa tako bi si mogo izračunat koliko če me to koštaš...

Hvala za svu pomoč
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

jednom sam probao sa ishranom tokom celog tova koncetratom koristio sam gebi nisam vise siguran tacno koliko je otislo para mislim negde oko 200,250e po biku do tezine 650kg mislim samo na konc.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Hvala i tebi za odgovor...

Razmisljam se dali mi se isplati ulazit u posao za bikovima i zanima me koliko od prilike imate zarade na jednom biku.Ja sam stvarno nov u ovom zato izvnite ako pitam kakvu glupost. Čuo sam da telad od 140-160kg moze kupit za 2.5€ a bikove oko 550kg prodat za 1.8-2.0€. Zemlje imam stvarno puno i zato me ta "domača" hrana nebi kostala skoro nista a zanima me koliko je jos drugih troskova za koje mozda neznam. Uzmimo u racun da moj sat rada ne kosta nista i isto tako domača hrana (kuruz, jecem,zob.....).Koliko se moze uzet para na jednome biku?
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

alen99 je napisao(la):
Hvala i tebi za odgovor...

Razmisljam se dali mi se isplati ulazit u posao za bikovima i zanima me koliko od prilike imate zarade na jednom biku.Ja sam stvarno nov u ovom zato izvnite ako pitam kakvu glupost. Čuo sam da telad od 140-160kg moze kupit za 2.5€ a bikove oko 550kg prodat za 1.8-2.0€. Zemlje imam stvarno puno i zato me ta "domača" hrana nebi kostala skoro nista a zanima me koliko je jos drugih troskova za koje mozda neznam. Uzmimo u racun da moj sat rada ne kosta nista i isto tako domača hrana (kuruz, jecem,zob.....).Koliko se moze uzet para na jednome biku?
To ti je velika greska ako ne racunas svoje proizvode, sve na papir pa onda na posao.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Pa tu je i problem....na papiru se sve nekako poklopa i to mi smeta. Bojim se da nisam mozda zaboravijo koji trosak ili nesto....Nisam siguran jer ljudi ovde kazu, da se nemogu zaradit neke pare a moj papir kaže da se mogu :haha:
Ako ima iko kakav savet na sta treba pazit, kako pocet i tako dalje nek slobodno napise

Hvala za sve
Alen
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

ako ti na papipru izadje neka troskovna cifra dodaj jos 10-15% na to za rastur , lecenje, kalo, i nedaj boze uginuce
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Farmil znas sta sam te hteo pitat....u nekoj temi sam video stranicu za tvoju farmu i procito da drzis 100 bikova. Pa me zanima od prilike koliko koncentrata godisnje potrosis za sve bikove?....Ako bi mogo dat neku priličnu cifru u evrima (€). Znaci koliko potrosis od dana kad kupis recimo 100 teladi do dana kad jih prodas. Stvarno bi ti hvala za odgovor jer to je jos zadnja informacija koje nemam i mi treba da vidim ako mi se isplati opce ulazit u taj posao


Pozdrav
Alen
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

a sta tek da kazemo za cene koje strasno variraju,najnovija informacija za koju se iskreno nadam da nije tacna je 1,5e :zli:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Jel to mislis cena za gotove bikove na kilu?
I kakva je cena teladi(140-160kg) ako neko zna?
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

zive vage sto bi se reklo,a izgleda da je tacno.telad 3e ali i ona padaju.ovi nas ubise.93 i 99 nije bilo ovako
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

alen99, a zasto ne racunas kukuruz i ostalo, ako to ne kupujes to neznaci da ih nemozes prodati. Moras ih racunati kao da si ih kupio da bi video dali ti se isplati.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Trebalo bi računti i hranu jer nju možeš prodati , svoj rad jer možeš raditi nešto drugo i to za pare ... Jer drugačije bi bio MILIONER !
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

@ alen 99 evo ovako to izgleda na papiru
- kupljena telad 100 kom x 500e-50000e
- konc. hrana -40000e
- lecenje godisnje od 1000 do 2000e
- silaza
- seno
- struja
- moguca uginuca
-----------------------------------------------------------------------
utovljena junad 100x600x1.85 -111000e

razlika je tvoja ZARADA
--------
-----------
sad vidi gde si ti u svemu tome :ppozdrav:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

farmil stvarno ti hvala za sve al zanima me dali ima stvarno toliko koncentrata jer ja sam dobijo neke druge informacije koje se puno razlikujo od ovih ovde (baš oko koncentrata)?


Pozzz
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Racunaj grubo , 1500kg kukuruza i 1500kg balirane deteline . Tako i danas stariji svet racuna, plus tele ....
Post je spojen: [time]1259076054[/time]
_________________________________________________
Ako si i dalje zainteresovan za bikove , smanjujes troskove sa sudanskom travom, mislingerom , suncokretovom sacmom , silazom. Koncetrat ti nije ni potreban . U pocetku malo pojacas sa sojinom sacmom . Sve u svemu dobar stajnjak ti je sigurna zarada (ne stedis slamu). Troskovi su ti jos stocna so,DKF,stocna kreda ali to je sitno. Po mogucstvu slobodan tov. Tu i onda nemas nekog posla . To ti je to.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

@MILOS d t hvala ti na ispravci, kad sam radio, klinci oko mene , a ja razmisljao o jos necem i eto desi se greska.
jos jednom hvala sto si mi ukazao na to. poz :cao:
 
Nazad
Vrh