Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Rezultati 121 do 132 od 132

Tema: Plasman Jabuke

Član kanački avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,624
    Zahvalio se
    2,445
    Zahvaljeno 761 puta na 472 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Kako si prosao sa prvom klasom?

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    12,749
    Zahvalio se
    4,321
    Zahvaljeno 5,738 puta na 2,985 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Nikako. Dao sam ajdared na 25din Rusu, a zlatni ne treba nikom. Ostavio sam ga na cuvaje usluzno u hladnjacu. Prodacu ga cim se pojavi kupac. Ono sto strahujem je da cena ostane slicna kao u berbi za sve sorte, jer jabuka je dobro rodila kod svih i sve hladnjace su pune. Suboticke hladnjace su sve pune, sada se pune podrumi i dampinguje se cena ko nema gde da skladisti. Smesna situacija je da je Greni ponuda za Rusiju 30din i da tovare ljudi po tim cenama, jer ne znaju gde sa njim.

3. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku bojcetic na ovoj poruci:

kanački (04-10-16)

Član petarkrsmanovic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Poruka
    2,533
    Zahvalio se
    1,194
    Zahvaljeno 1,709 puta na 650 poruka
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Bojceticu, isprazni PP.
    Ене, но, да ви'ш сад!

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    230
    Zahvalio se
    56
    Zahvaljeno 68 puta na 48 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Niko ništa ne piše o prodaji jabuka.

Znači dobro je. Svi zadovoljni. Roba se prodaje po dobrim cenama i nema razloga da se piše bilo šta.

Pa ipak da napišemo neku reč i o tome.

Da ne bude da pišemo samo kada je potrebno da se žalimo. To inače nama proizvođačima zameraju da se samo žalimo i nikada ne kažemo da je dobro. Čak bi se i ja delimično složio s tim.

Prodaje li se ili ste već prodali ?

Da li je neko poslovao s firmom Pollino Agrar i kakva su iskustva?

Pla'aju li uredno i dr\e li se dogovora ?

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    12,749
    Zahvalio se
    4,321
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Meni su nudili 50centi za ajdared prekupac za PDM Pudarce. Pre jedno 10 dana mozda. Posto ide zlatni sada iz komore?

Najveci problem po meni je klasiranje. Imam lose iskustvo sa jednom firmom iz Tavankuta gde su mi na sasvim korektnu robu, vratili 22%, racunali kalo 2% i slicno. Necu javno ime pisati, koga zanima neka se javi na pp.

Član vasovac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    2,415
    Zahvalio se
    809
    Zahvaljeno 1,085 puta na 563 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Pa nedaj im da teraju jabuku i da prebiraju kod njih,trazi da dovedu radnike kod tebe na prebir. Makar ove godine možeš da im postavljaš uslove

Član talianu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    9,552
    Zahvalio se
    4,005
    Zahvaljeno 2,747 puta na 1,495 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ima jedna firma iz NS-a ne znam kako se zove ali poznajem vlasnika lično,postupak kod otkupa je da pokupi robu i roba ide u kalibrator kako tamo ispadne tako plaća ,kalibrator je u selu Jazak kod Novog sada. Meni lično se ne sviđa kada kupac dovede radnike na prebiranje uvek jedna strana nije zadovoljna.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    230
    Zahvalio se
    56
    Zahvaljeno 68 puta na 48 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: bojcetic Pogledaj Poruke
    Meni su nudili 50centi za ajdared prekupac za PDM Pudarce. Pre jedno 10 dana mozda. Posto ide zlatni sada iz komore?

Najveci problem po meni je klasiranje. Imam lose iskustvo sa jednom firmom iz Tavankuta gde su mi na sasvim korektnu robu, vratili 22%, racunali kalo 2% i slicno. Necu javno ime pisati, koga zanima neka se javi na pp.
    Da li je tih 50 centi za upakovanu robu, znači vi je upakujete u gajbice, pretpostavljam da je 70+ roba u pitanju, papir, sanduk jabukar ili polujabukar ?

Da li je uobičajno da vi poklonite gajbu a meri se samo neto roba i to neto se plaća ? Kod nas se obično meri bruto neto roba i tako se plaća ili se plaća neto roba i gajbica po uobičajnoj ceni koštanja. To su male sitnice koje pomeraju cene i po 5 i više dinara.

Ta cena od 50 centi za Ajdared 70 + je malo iznad onih koje se kod nas plaćaju, pod uslovom da im ne poklonite gajbicu. A i stepen prihvatljivih oštećenja je bitan i to takođe zna da bude problem. Naravno da je poželjno da nema nikakvih oštećenja na plodovima ali se toleriše da na manjem broju plodova bude po "jedna tačka" kako se to kaže

Što se tiče problema s kalibražom već je pisano u ovoj temi na 2. strani #28
    Poslednji uredio Slav; 09-11-17 u 21:28.

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    12,749
    Zahvalio se
    4,321
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Slav sve to sto pricas cini cenu i do 5 centi gore dole. 50 centi mi nude za zapakovanu, a verujem da ce uskoro ici 50 centi za neto robu. Ove godine robe nema i sada mozemo mi proizvodjaci malo da navucemo na nasu stranu, a dogodine ce nam sve to vratiti sa kamatom prekupci

Problem je sto usled ogormnog podizanja vocnjaka po celoj drzavi ruski kupci su postali probirljivi. Oni bi sada ekstra klasu po ceni obicne prve klase. I jos je problem sto se uglavi nakupac, pa izvozna firma pa tek onda Magnit, x5, Billa i ne znam vec koji imaju trgovinski lanci.

11. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku bojcetic na ovoj poruci:

Slav (12-11-17)

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    46
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Šta se trenutno događa sa jabukom, imate li informacija kako se kreću cene?

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Poruka
    1,583
    Zahvalio se
    880
    Zahvaljeno 657 puta na 387 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Uredbom je određeno i da izvoznik treba da ima zaposlene stručne ljude, koji moraju biti odgovorni za zaštitu bilja, kao i da postoji sopstvena ili ugovorena proizvodnja voća i povrća.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...z-sitno-reseto

Član Dejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Poruka
    990
    Zahvalio se
    1,060
    Zahvaljeno 336 puta na 193 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Na pijaci ne mozes prodati jabuku od jagode.Cena od 50 do 100 din za jabuku zavisi od klase

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.