Plasman Jabuke

ya cenu neynam ali kod nas u ideji ajdara uvoz iz Hrvatske
 
Uvoz iz Hrvatske ne treba da iznenadi. I tek treba ocekivati povecan uvoz kada krene veca kolicina jabuke iz Poljske jer ce njihove cene biti jako niske.
 
Pristalica sam slobodnog tržišta ali nismo u poziciji da imamo iste uslove proizvodnje sa zemljama koje se pominju. Podsticaji u tim zemljama su PODRAZUMEVANI a kod nas je uglavnom potrebna KOMBINACIJA. Broj onih koji su dobili podsticaje je procentualno mali a cene ne mogu biti iste ako imamo različite troškove proizvodnje. Stanje s podsticajima je malo bolja samo u Vojvodini, u ostalom delu zemlje je loše.

Stanje s rodom nije baš tako dobro što će se primetiti za nekoliko meseci, a cene za potrošače ne verujem da će biti baš povoljne iako će veletrgovci uvesti robu po povoljnijim cenama. Sada u vreme berbe ponuda je svakako dobra ali kasnije...

Uslovi za proizvodnju su bili jako teški, ogromna količina padavina je bila u toku sezone što je dodatno podiglo cenu proizvodnje, bilo je nepogoda na velikoj površini. Uslovi za berbu su jako komplikovani i berba je sporija i skuplja.

Veletrgovcima je bitna samo cena, a potrošačima bi i kvalitet morao biti bitan. Još uvek mislim da je organoleptički kvalitet malo bolji kod naših plodova. Uostalom i nije isto vozite li juga ili golfa.
 
@Slav Ako zelimo da izvozimo onda moramo prihvatiti slobodno trziste. Ne mozemo mi imati mogucnost da izvozimo bilo gde a da opet ocekujemo da nam trziste bude zatvoreno za uvoz. Druga je stvar sto mi nikada ozbiljno nismo pokusavali da izadjemo na druga trzista osim na rusko, ukljucujuci i zemlje u okruzenju. Mi bi stalno zeleli i jare i pare. Sto se tice subvencija, tu se mogu sloziti da je neophodno da se napravi sistem subvencija koji ce biti dugorocan, jer vocarska proizvodnja zahteva dugorocno planiranje. Medjutim, ovde se stalno pominju subvencije koje dobijaju seljaci u EU ali niko ne pominje obaveze. Kolike su njihove obaveze vezano za poreze, doprinose, standarde, pracenje proizvodnje, ukljucujuci i stroge kontrole primene sredstava za zastitu, standardi kvaliteta itd? I koliko to kosta? Cak i ovde na forumu je bilo situacija da nasi ljudi otvoreno pricaju kako im ne bi palo na pamet da postuju neke od tih obaveza ako bi se nasli u situaciji da moraju. Uostalom, dobar deo ljudi u Srbiji, ne pridrzava se ni onoga sto je propisano nasim zakonima, ali opet ocekuju pomoc drzave. To bi trebalo da je uzajamni odnos. Bez zelje da branim ili napadam bilo koga. Ne moze se samo traziti mora se nesto i davati. E sad, pricati o tome sta bi ko trebal da uradi, bi nas definitivno odvelo u :off_topic:. Doduse, ovde treba dodati da cak i bez subvencija mi nismo bas potpuno nekonkurentni ali nam nedostaju neke druge stvari, poput kulture berbe, pakovanja, klasiranja, postovanja kupaca, odnosa prema proizvodu, strategije itd. To su stvari koje nam nanose mnogo vise stete nego sto izgubimo cinjenicom da nemamo subvencije.

Sto se stanja sa rodom tice, sezona se moze podvesti pod neki prosek ali je problem nekontrolisan izvoz koji ce nam tek napraviti problem. I slozicu se sa tobom da ce krajnju cenu platiti potrosaci, ali ce i proizvodjaci biti osteceni. Narocito oni mali kojima bude ostala jabuka za prodaju iz nekog razloga jer ce ih docekati dosta nize otkupne cene zbog niskih uvoznih cena.

Sto se tice proizvodne cene, za jabuku bi ona trebala da se krece od 20-30 euro centi, najcesce oko 25 centi. Sve preko toga moze biti ili posledica enormnih gubitaka u proizvodnji usled neke nepogode ili ukazati na to da se nesto veoma pogresno radi. Sto znaci, osim ako nekome grad ili poplave nisu unistili dobar deo roda nema realnog opravdanja da troskovi budu preko 30 centi u najgorem slucaju.
Kod Ajdareda je situacija nesto drugacija, on zbog svojih osobina ima jos nize troskove proizvodnje koji su obicno blize 20 centi. A i treba biti realan, pa reci da je prosecna otkupna cena u uobicajenim godinama za Ajdared (bez amblaze, prevoza...) oko 25-30 euro centi.

Veletrgovcima je bitna samo cena, a potrošačima bi i kvalitet morao biti bitan. Još uvek mislim da je organoleptički kvalitet malo bolji kod naših plodova. Uostalom i nije isto vozite li juga ili golfa.
Uh, sa ovim se necu sloziti. Prosto zato sto moramo vec jednom da shvatimo da nije samo Srbija bogom dana da se u njoj proizvodi jabuka i da postoje i drugi regioni u Evropi i svetu koji su pogodni za proizvodnju, pa cak i povoljniji. Takodje, ne umemo samo mi da je proizvodimo. Cak sta vise, postoje neki koji to rade bolje i od nas. Uostalom, prvi primer vam je Italija. Sever Italije ima jako dobre uslove i za jabuku a njihova proizvodnja je mnogo bolje organizovana, a mentalitet nam nije toliko razlicit. Dakle, daj da se manemo vise tih prica kako je nasa jabuka vrhunskog kvaliteta i kako svi ostali mogu samo da nam pljunu pod prozor. Jer takav stav, steti samo nama.

@Ubovic Ratko Meni je ovaj video teska demagogija. Pre svega, padalica moze da se prodaje samo za industriju. Industrija je u svakom vocnjaku cist gubitak i treba teziti da se njen procenat u ukupnom rodu svede na minimum. Prosle godine je takodje u jednom trenutku u evropi trgovano industrijom po ceni o 6-7 euro centi (kod nas grubo oko 8 dinara) ali dovezeno u magacin kupca. Takodje, ove je godine bilo za ocekivati nisku cenu industrije kako zbog solidnog roda, ali i zbog problema u proizvodnji. Cena od 5 din/kg nije nista neuobicajeno za ovu kategoriju jabuku u ovakvim godinama. Na to dodaj i situaciju u Evropi, gde se trenutno industrijom trguje po ceni od 3-5 eur centi. Licni je izbor svakog proizvodjaca da li ce svoju padalicu prodati, zaorati, njome hraniti stoku ili proizvesti rakiju od nje, ali su ovakve poruke prosto bezveze jer odaju utisak da sad neko tu nekog pokusava da prevari. Industrija je nesto sto treba smanjiti na najmanju mogucu meru jer je cist gubitak kako god da okrenes.
 
Slažem se ja da i drugi dobro ili čak bolje od nas proizvode. Ali kod nas, uglavnom, bude uvezena jabuka dosta lošijeg kvaliteta. Verovatno zbog cene. Ne verujem da će biti uvezena iz severne Italije. Uostalom i ja i moji prijatelji smo imali priliku više puta da probamo uvezene plodove. Uz dužno poštovanje prema svim proizvođačima taj ukus nije baš bio dobar. Svakako se moramo ponašati profesionalnije i to će nam samo koristiti.
 
Sto se tice uvoza jabuke losijeg kvaliteta, desava se. Najcesce se desava kada se uvozi jabuka iz zemalja iz okruzenja (Makedonija, Bosna) jer oni generalno nemaju razvijene kapacitete za cuvanje. Takodje, iz ovih zemalja se najcesce uvozi jabuka tokom sezone, pre svega zbog cene. A sto se tice uvoza iz ostalih zemalja, iz njih se jabuka najcesce uvozi van sezone domacih jabuka. Tako se jabuke uvoze iz Slovenije, Italije, Austrije itd. kada se nase kolicine smanje ili prosto nema vise domace jabuke. Ove jabuke koje ste mogli da vidite po radnjama neposredno pre pocetka berbe su uglavnom bile jabuke iz ULO komora od prosle sezone iz Italije, Slovenije, Austrije itd. Samim tim, ne treba ocekivati da one organolepticki budu na vrhuncu kvaliteta. Ali opet, nase jabuke u tom periodu bi evenutalno mogle da idu za rakiju ili u industriju i to ako ih ima. Kada bi u isto vreme poredili plodove koji su u istom stepenu zrelosti i koji su cuvani u istim uslovima raylike bi bile toliko male da bi se tesko i primecivale. Jednostavno razlike izmedju tih jabuka uopste nisu toliko velike koliko se ovde misli. Ja sam imao prilike da probam jabuke iz inostranstva u trenutku neposredno posle berbe u sred sezone i uopste nisu bile losije od nasih. Jedino sto su klasirane i spakovane bolje. Znaci da pojasnimo, naravno da se moze desiti da neki trgovac odluci da mu se isplati da uveze losiju jabuku i da je prodaje ovde ali to ne znaci da su nase jabuke bolje, nego da je neko odlucio da kupi losije jabuke. Takodje, ako pogledamo kvalitet domacih jabuka u prodaji u sred sezone videcemo da mnogo njih ne ispunjava osnovne uslove da se uopste svrsta u I klasu. Nasi ljudi naprosto ne znaju sta znaci I klasa jabuke. Pri tome ne zelim da vredjam nikoga, ali vecina nasih ljudi jednostavno ne zna sta se podrazumeva pod tom kategorijom. Ako bi na osnovu toga zakljucivali, mogli bi reci i da su nase jabuke losije od uvoznih sto opet ne bi bilo tacno. Samo su losije klasirane i spakovane.
 
Malo bih konkretnije o dešavanjima o kojima sam pisao do sada. U slici ću pokazati na šta sam tačno mislio.

ajdared-market-2.jpg


zlatni-delises-market-79.jpg



greni-za-prodaju.jpg



greni-za-prodaju-2.jpg



jonagored-u-gajbi.jpg


Prve dve slike su iz marketa a sledeće su iz naše berbe. Greni je slikan neposredno pre prodaje .
 
Poslednja izmena:
I opet će market više zaraditi za onu industrijsku jabuku na polici nego ti za 1 klasu,nažalost.
 
Prodajete li svoje jabuke? Ovih dana je povećana potražnja od strane firmi koje rade izvoz.
 
Ukus je odlčan, boja se malo teže dobija (intenzivna), bujnost je izražena, "voli" je krvava vaš, u Kini je sorta koja se najviše gaji, verovatno je najslađa sorta, sklona je alternativnom rađanju ali samo ako prerodi prethodne godine, sada ima dosta klonova a sve što sam napisao je odlika standard sorte.
 
Slav
po kojoj ceni si prodao Greni. imas li neki kontakt tog otkupljivaca?
Ja moj nikako da prodam, vise pizdim od tog grenija.
 
Sta da radim s tolikim sokom, jedino rakiju da kalim :bravo:

Zvali su iz vojvodine za Greni, ali niko nece da dodje za 5-6 tona, svi hoce sleper da pune, jbm liga,
moracu ja da odvezem negde, nemam vise strpljenja za njega.
 
Slav
po kojoj ceni si prodao Greni. imas li neki kontakt tog otkupljivaca?
Ja moj nikako da prodam, vise pizdim od tog grenija.

Greni je prodat po 50 din, kupcu sa kojim saradjujem dugo. Potreban je bar solidan kvalitet. Koliko ti imaš tog Grenija. Javi se na PP ako misliš da mogu da ti pomognem.
 
Greni se izgleda opet slabo prodaje ove godine, tako da tih 50 din/kg ne iznenadjuje. Jel to bila cena za upakovan? Trenutno je vec potraznja za Ajdaredom, valjda zbog rusa. Pitanje je sta ce biti posle 1. decembra kada prestane da vazi sezonska carina za jabuke, tj. kakve ce cene biti na domacem trzistu posto ta jabuka svakako nece moci da ide u Rusiju.
 
Greni se izgleda opet slabo prodaje ove godine, tako da tih 50 din/kg ne iznenadjuje. Jel to bila cena za upakovan? Trenutno je vec potraznja za Ajdaredom, valjda zbog rusa. Pitanje je sta ce biti posle 1. decembra kada prestane da vazi sezonska carina za jabuke, tj. kakve ce cene biti na domacem trzistu posto ta jabuka svakako nece moci da ide u Rusiju.

Može li nešto više o sezonskoj carini za jabuke, pre i posle 1. decembra. Da li ona važi kod nas ili u Rusiji?

Cena od 50 din je bila za upakovan Greni, onakav kao što je na slici par postova ispred. Meni je ta cena dosta korektna. Koje su uopšte trenutne cene po sortama aktuelne? U svom postu sam napisao za Greni, prodaje li iko još i po kojim cenama,
 
Sezonska carina za uvoz jabuke u Srbiju traje od 01. 08. do 30. 11. i iznosi 20 % obracunato na vrednost uvezene robe. Nisam siguran na koji nacin se ova sezonska carina primenjuje na uvoz jabuke iz zemalja potpisnica CEFTA sporazuma gde su izmedju ostalih BiH, Makedonija itd.
 
Nazad
Vrh