Plasman Jabuke

Nikako. Dao sam ajdared na 25din Rusu, a zlatni ne treba nikom. Ostavio sam ga na cuvaje usluzno u hladnjacu. Prodacu ga cim se pojavi kupac. Ono sto strahujem je da cena ostane slicna kao u berbi za sve sorte, jer jabuka je dobro rodila kod svih i sve hladnjace su pune. Suboticke hladnjace su sve pune, sada se pune podrumi i dampinguje se cena ko nema gde da skladisti. Smesna situacija je da je Greni ponuda za Rusiju 30din i da tovare ljudi po tim cenama, jer ne znaju gde sa njim.
 
Niko ništa ne piše o prodaji jabuka.

Znači dobro je. Svi zadovoljni. Roba se prodaje po dobrim cenama i nema razloga da se piše bilo šta.

Pa ipak da napišemo neku reč i o tome.

Da ne bude da pišemo samo kada je potrebno da se žalimo. To inače nama proizvođačima zameraju da se samo žalimo i nikada ne kažemo da je dobro. Čak bi se i ja delimično složio s tim.

Prodaje li se ili ste već prodali ?

Da li je neko poslovao s firmom Pollino Agrar i kakva su iskustva?

Pla'aju li uredno i dr\e li se dogovora ?
 
Meni su nudili 50centi za ajdared prekupac za PDM Pudarce. Pre jedno 10 dana mozda. Posto ide zlatni sada iz komore?

Najveci problem po meni je klasiranje. Imam lose iskustvo sa jednom firmom iz Tavankuta gde su mi na sasvim korektnu robu, vratili 22%, racunali kalo 2% i slicno. Necu javno ime pisati, koga zanima neka se javi na pp.
 
Pa nedaj im da teraju jabuku i da prebiraju kod njih,trazi da dovedu radnike kod tebe na prebir. Makar ove godine možeš da im postavljaš uslove
 
Ima jedna firma iz NS-a ne znam kako se zove ali poznajem vlasnika lično,postupak kod otkupa je da pokupi robu i roba ide u kalibrator kako tamo ispadne tako plaća ,kalibrator je u selu Jazak kod Novog sada. Meni lično se ne sviđa kada kupac dovede radnike na prebiranje uvek jedna strana nije zadovoljna.
 
Meni su nudili 50centi za ajdared prekupac za PDM Pudarce. Pre jedno 10 dana mozda. Posto ide zlatni sada iz komore?

Najveci problem po meni je klasiranje. Imam lose iskustvo sa jednom firmom iz Tavankuta gde su mi na sasvim korektnu robu, vratili 22%, racunali kalo 2% i slicno. Necu javno ime pisati, koga zanima neka se javi na pp.

Da li je tih 50 centi za upakovanu robu, znači vi je upakujete u gajbice, pretpostavljam da je 70+ roba u pitanju, papir, sanduk jabukar ili polujabukar ?

Da li je uobičajno da vi poklonite gajbu a meri se samo neto roba i to neto se plaća ? Kod nas se obično meri bruto neto roba i tako se plaća ili se plaća neto roba i gajbica po uobičajnoj ceni koštanja. To su male sitnice koje pomeraju cene i po 5 i više dinara.

Ta cena od 50 centi za Ajdared 70 + je malo iznad onih koje se kod nas plaćaju, pod uslovom da im ne poklonite gajbicu. A i stepen prihvatljivih oštećenja je bitan i to takođe zna da bude problem. Naravno da je poželjno da nema nikakvih oštećenja na plodovima ali se toleriše da na manjem broju plodova bude po "jedna tačka" kako se to kaže

Što se tiče problema s kalibražom već je pisano u ovoj temi na 2. strani #28
 
Poslednja izmena:
Slav sve to sto pricas cini cenu i do 5 centi gore dole. 50 centi mi nude za zapakovanu, a verujem da ce uskoro ici 50 centi za neto robu. Ove godine robe nema i sada mozemo mi proizvodjaci malo da navucemo na nasu stranu, a dogodine ce nam sve to vratiti sa kamatom prekupci:osmeh:

Problem je sto usled ogormnog podizanja vocnjaka po celoj drzavi ruski kupci su postali probirljivi. Oni bi sada ekstra klasu po ceni obicne prve klase. I jos je problem sto se uglavi nakupac, pa izvozna firma pa tek onda Magnit, x5, Billa i ne znam vec koji imaju trgovinski lanci.
 
Nazad
Vrh