Bokvica Biljchica

Bokvica

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Dec 2013
Poruka
3
Lokacija
Novi Sad
Od skoro sam vlasnik zemlje i imam hiljadu pitanja. Ne razumem zasto je zabranjeno postavljanje nove teme na forumu ako nisi napisao 30 poruka na drugim temama. Ne znam sta bih pisala na temama koje me se ne ticu, jedino mogu da ostavljam neke bezveze komentare.
 
da bi ti se dalo vremena da iščitaš postojeće teme na kojima ćeš vrlo verovatno naći odgovor na 95% od svojih hiljadu pitanja te tako izbegneš potrebu da ostavljaš bezveze komentare i otvaraš teme sa pitanjima koja su elaborirana po više puta za dugog veka postojanja foruma. samo lagano, zemlja i znanje neće uteći. nisu balon od sapunice.
 
Dobro došla na forum :ppozdrav: a dobila si i željeni odgovor :osmeh:
 
Hvala Boro :cao: Hvala i Maskiju na pojašnjenju "upisne politike" ::namigivanje::
Sumnjam da ću nekada uspeti da prebacim tu magičnu cifru od 30 postova, ali nema veze...
Inače, imam problem sa čovekom koji je na mom zemljištu zasadio detelinu (dugogodisnji zasad) dok je zemlja bila u vlasništvu druge osobe (ili tačnije treće osobe - promenjena su dva vlasnika). Ako postoji deo foruma koji se bavi takvim problemima molim vas da me obavestite, pošto ja do sad nisam pronašla tako nešto.
 
imaš li ovakav član u svom kupoprodajnom ugovoru:

Prodavac pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću izjavljuje i garantuje Kupcu da je isključivi vlasnik opisane nepokretnosti, da nepokretnost nije opterećena nikakvim upisanim ili prećutnim teretima (zaloge, hipoteke i dr.) niti pravima trećih lica, da ista nije predmet sudskog ili upravnog postupka, da nije predmet podele bračne tekovine ili nasleđivanja, da nema zabrane raspolaganja ili otuđenja, da nije predmet druge kupoprodaje, da ne postoji smetnja da se izvrši prenos vlasništva i predaja nepokretnosti u posed, da nije za nju već primio kaparu ili naknadu, da nije data u zakup ili na poklon, da nije predmet ugovora o doživotnom izdržavanju, ugovora o zameni, da nije predmet bilo kog drugog pravnog posla i obavezuje se da kupcu pruži kompletnu zaštitu od pravnog uznemiravanja – „evikcije“ pod pretnjom naknade štete i raskida ovog Ugovora.Ukoliko Prodavac ne bude uspeo da zaštiti Kupca od eventualnih prava trećih lica na nepokretnosti koji je predmet ove kupoprodaje i Kupac bude primoran da se iseli iz nepokretnosti, Prodavac, potpisom ovog Ugovora neopozivo izjavljuje da će Kupcu u roku od 15 dana od dana njegovog iseljenja, izvršiti povraćaj celokupnog iznosa kupoprodajne cene u valuti u kojoj je isplaćena kupoprodajna cena kao i da će Kupcu naknaditi svu štetu.

?
 
Zemlju je imao moj tetak i davao je po arendu. Kada je on umro, tetka je nasledila i imala u svom posedu godinu dana ili malo vise. Posle je ugovorom o poklonu zemlja pripala meni.
Mislim da covek koji radi godinama tu zemlju ima lazan potpis od mog tetka da je zemlju dobio da radi na 5 godina. Ali, da ne ulazim sad u to. Interesuje me, s obzirom da je zemlja promenila dva vlasnika, da li ja moram da cekam da on zavrsi sa tom svojom detelinom ili konacno mogu da udjem u posed.
 
nisam sigurna da iko može na to pitanje da odgovori a da nije pročitao tvoj ugovor o poklonu i njegov ugovor o zakupu. pravnik bi uvidom u ta dva dokumenta rešio misteriju iz odma...
 
Nazad
Vrh