So u ishrani ovaca

Aha,hwala.Pa to je zato sto mi je net spor uzas,pa se cesto logujem preko mob.telefona,a tu mi nawika da umesto V pišem W,trudicu se da to isprawim,kod pisanja naslowa teme u buduce.
 
Не знам зашто, и ко је то већ рекао...прво што ми пада на памет можда да би мање пиле воде и лакше засушиле...
 
Негде сам имао чланке о употреби соли, не могу да га нађем баш сада. Погледаћу ...
 
Прекопао сам на три хард диска где имам податке, књиге и разне текстове, али не могу да нађем никако о улози соли у исхрани. Браћо извињавајте... :cao: :udri:
 
Браћо тражите библиотекара, он сигурно има нешто.
Библиотекар јави се ! Ало, пријем!
Библиотекар јави се ! Ало, пријем!
Библиотекар јави се ! Ало, пријем!
Библиотекар јави се ! Ало, пријем!
Библиотекар јави се ! Ало, пријем!
Библиотекар јави се ! Ало, пријем!
Библиотекар јави се ! Ало, пријем!
Библиотекар јави се ! Ало, пријем!
Библиотекар јави се ! Ало, пријем!
 
imao sam i ja problema da grizu daske i da lizu zid cak su i cupale jedna drugoj vunu a otkad sam poco da dajem so i to trenutno hranim sa treberom pivarskim. na kantu od 30L stavim saku soli stocne. posle im dam sena ili slame cak i sojine slame. vise nemam problema. stose tice sa pojenjem ja sam im montiro pojlice tako da imaju uvek sveze vode stoje naj bitnije barem ja tako mislim. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267500010[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1267528903[/time]
_________________________________________________
ja kada zasusujem ovce samo im smanjim so i obrok na manju kolicinu i to postepeno da nebi doslo do upale vimena
 
Zorami sta ces kad Svilar ako jos radi dava treber po povoljnoj cijeni jos ako ima kukuruza u treberu a ima sigurno pa sta ima bolje treba slame nek imaju scim prezivati i problem rijesen.Kod nas je to dukat sta se tice trebera.
 
trenutno svilar sa treberom nema nista otkupio je jedan privatnik celu godisnju proizvodnju on sada prodaje po 2din/kg.nemozes sada uci u pivaru da sam kupis treber nego samo taj privatnik. bukvalno monopol.
 
Pivski trop kako u HR kazu,ma koristio sam to nekad dok sam bio u Vojvodini ali namalo a da mi ga je ovdje i po toj cijeni drzao bi 5oo ovaca da se nesikiram nimalo.
 
stvarno je nezamenjiv treber. firma nije bas u dobrom stanju kupije neko pa proda i tako u krug. radna mesta se zatvaraju prvo sokara sada nema soka apatinskog vise se nepravi cak i pils pivo stoje bilo i onoje prestalo da se toci. a koliko se prica da ce komplet vozni park da zatvori da proda kamione .
 
Jos nek im Kupusinci neprodaju hranu pa pocrkace pola Apatina.Zalosno sta se sve doceka.Mozda Elba nesto radi,susteri u banani vec odavno,mlin tu i tamo,Dunav na klimavim nogama ma bice gladi svigdje u svijetu.
 
mlin u apatinu neradi vec odavno kupio ga neki privatnik. cak nam i zito propalo koje smo mu predali nemozemo ni brasno da dignemo propast.elba je prodata nekom nemcu radi hvala bogu.dunav ko dunav uvek sepa .rapid nikako nema vise trziste kao nekad niko nezida.ziveo si u okolini kada se secas o apatinu.
 
Ma volio bi u Zlatnoj kruni pils popiti ali kazes da ga nema,pa bi zadovoljan bio i otici u Saran na dobar paprikas i na dobro vino ako ta "krcma"jos postoji sijetiti se zlatnih dana koje sam kao dijecak znao provest u zelenoj zabi itd.Uuuuh ta zlatna vremena a sad.
 
jel neko zna odprilike šta bi lizalica (presovana so u bloku) za ovce trebalo da sadrži juče sam kupio lizalicu jako dobro presovana a u sastavu piše

"kompozicija u mineralima %

sodijum Na 38 %
kalcijum Ca 0.62 %
magnezijum Mg 2 %

kompozicija u trasiranim elementima / 10 kg %

cink Zn 2900 mg
gvoždje Fe 2000 mg
kobalt Co 12 mg
mangan Mn 1200 mg
selen Se 15 mg
jodin J 600 mg

još piše da je isključivo za ovce i koze šta mislite jel ovo OK sastav
 
Baš sam uzeo da pogledam mislim da je to to takvu i sam dajem svojim ovcama i pokazala se fenomenalno. Uravnotežena količina i omjer vitamina i minerala za ovce uz dovoljne količine soli. U početku će će ovce malo više konzumirati al se umanji za koji dan kad nadoknade izgubljeno pazi samo na dovoljnu količinu svježe i čiste vode!
 
zorami je napisao(la):
imao sam i ja problema da grizu daske i da lizu zid cak su i cupale jedna drugoj vunu a otkad sam poco da dajem so i to trenutno hranim sa treberom pivarskim. na kantu od 30L stavim saku soli stocne. posle im dam sena ili slame cak i sojine slame. vise nemam problema. stose tice sa pojenjem ja sam im montiro pojlice tako da imaju uvek sveze vode stoje naj bitnije barem ja tako mislim. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]Mon Mar 1 14:20:10 2010[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]Mon Mar 1 22:21:43 2010[/time]
_________________________________________________
ja kada zasusujem ovce samo im smanjim so i obrok na manju kolicinu i to postepeno da nebi doslo do upale vimena

apatinac,vidim da si ti imao problem sa cupanjem vune koji mene jako muci.bio bih ti zahvalan ako bi mogao da se prebacis na bolesti ovaca i da mi pojasnis tu pojavu.

Edited by Maestro: Savo, kada koristiš citat, pa posle toga daješ komentar (pišeš), uvek idi na kraj citata - iza quote], daj jedan Enter i onda kucaj (da bi tvoj post bio van citata) !!!

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh