Kap po kap

slobadaca

Član
Učlanjen(a)
14 Mar 2011
Poruka
86
Lokacija
Sto dalje odavde
Moze li mi neko preporuciti kvalitetne cevi kap po kap? Ove godine sam kupio neke najjeftinije (ne secam se proizvodjaca) i bile se izbusile ili se zapusile jos posle drugog navodnjavanja, losije kap po kap u zivotu nisam video.
Koje vi koristite i koje biste preporucili da mi traju bar koju godinu?
Hvala unapred na odgovorima.
 
Da napomenem i ja da sam imao neke Rumunske,goregde su kapoaljke su imale dve plave linije.Katastrofa koliko je to lose.
Rasapitaj se u Skali grin,oni imaju kvalitetna.
 
Mene bi ovo isto interesovalo jer jesenas planiram sadnju jagoda i voca i postavljanje sistema....
Jeftinija investicija obicno ispadne skuplja i od najskuplje:ppozdrav:
 
Vala bas, uvek ispadne skuplje. Ja sam se iznenadio kad sam ih pustio. Kazem ocu, kad se ove izbusile posle mesec dana, kako ce da izdrze do kraja godine. :(
OK, vidim da ovde na sajtu imaju 3 marke kap po kap trake:
http://www.skalagreen.com/sadrzaj/155/kapajuce-trake
Koja je najbolja?
Po meni ni jedna se meni od tih nije pokazala a imas temu zalivanje kap po kap pa tamo imas mnogo postova malo prolistaj pa ces sigurno naci kako su se koje pokazale da nebi opet pisali meni ovo onom ono http://poljoinfo.com/showthread.php?910-Navodnjavane-sistemom-kap-po-kap-KPK
 
Do sada sam koristio Chapin i odlican je, a prosle sezone smo probali i Poli Tape i takodje nije bilo problema.
 
Ja koristim T TAPE imam ih u jagodi i 4g koristim ih i u basti ne zapusuju se
ima i don dir cena za obe 150mikrona oko 6d jedino sto ih misevi ispod folije
grickaju
 
Da li neko zna kako da rijesim navodnjavanje, a da direktno iz rezervoara pumpom saljem u kap po kap. Lako je meni spojiti pumpu, nego me zanima kako da rasteretim pumpu, jer ona u pravilu treba da ispusti svu vodu koju povuce iz bunara.. Jednu pumpu sam pokvario, i mislim da je razlog to sto sam mjenjao ritam izbacene vode iz slaufa koju ona izvuce..
 
Treba ti jaca pumpa,sa onom obicnom neces neki pritisak postic,ja ti to uopste nebi ni savjetovao..te pare sto ces da das za pumpu mozes kupit bacvu ili bure od 1000 litara,ja zaljevam 400m2 sa 16traka kap po kap duzine 60metara sa 1000 litara i bude dobar pritisak,ako hocu jaci pritisak zalijem 8 traka pa napunim vodu i onda drugi 8 traka,bitno ti je da bacva bude odignuta bar metar od zemlje i da je voda razvedena do sistema kap po kap sa odgovarajucim cijevima,neznam scim ti se zacepljaju crijeva?ali od svega najbitnija ti je temperatura vode sa kojom zaljevas,ti bi ljeti zaljevao direkt iz bunara ledenom vodom biljke a to nije dobro.. dok sa bacvom nemas tih problema,napunis vodu i pustis da se zagrije pa zaljevas.
 
@stjepanovic88 koliko sam ja upucen cevi kap po kap idu sa pritiskom oko 1,0 bar i nisu po toj shemi...povecavacu pritisak....do zacepljenja ti dolazi zbog neceg drugog...recimo naprimer koristis dobrog filtera za vodu?
 
Nista, pokusacu da napravim dobar pritisak iz bureta.. Podici cu ga sto je moguce visocije i da kupim malo kvalitetnija crijeva, npr. ona za vocnjake. Jesu skuplja, ali su mnogo bolja...
 
Nazad
Vrh