Heljda

Da li heljdu vredi pokusati posejati postrno sada krajem juna?
 
kolko sam ja shvatio vredi jer ima kratku vegetaciju ali bi je bilo pozeljno i zalivati.ja cu je posejati postrno posle grahorice i zalivati pa sta joj bog da.
 
E sad, ne mozes biti i ratar i gatar. Uglavnom odgovara joj kisna godina kao prosla a i ova do sada, bar kod nas kisa svaki drugi dan. Ako zasusi nije dobro kao i za sve ali kod mene se seje dosta niko ne zaliva. Ja cu tek za dan dva zasejati jos 2,5 H na 1100 MNV tako da...
 
Ovako trenutno izgleda heljda kod mene, bez djubrenja i bilo kakve zastite, od korova najvise ima ambrozije.
a2424c89eff41fde5e1d3307e802e45e.jpg
5f92673c5f6b935bd6b717dd3f0bc50c.jpg
9cad8630cb66255f2daca8c95ff0daaf.jpg
 
Nisam znao sa cime bi prskao, gde god sam citao/pitao sa cime se moze prskati nisam dobio konkretan odgovor. Inace ovo sam posijao iz ciste radoznalosti, ne ocekujem neki profit iz ovog posla.
 
Ha-ha, dobra metoda al veliki raspon 500-800 skoro duplo. Pre neki dan ovrsena jedna mala parcela od 30 ari gde sam posejao heljdu da uhvatim seme jer sam iz austrije dobio 25 kg heljde orginal sto kazu. Tu je bilo kantar metodom 520 kg, sto je odlicno na ovoj susi i bez ikakvog djubriva i prihrane.
 
Ima li neko seme heljde na prodaju? Treba mi da posejem međuredno između malina da malo očistim od korova.

Kontakt telefon: 0693472552 Miloš iz Ivanjice
 
Nazad
Vrh