Heljda

A kakva je situacija sa prodajom kod Vas i koja je cena.
 
E da vam se pohvalim da mi je danas stigla heljda od člana Hunter99 :)
Lepo krupno zrno, izgleda da je i njoj pogodovala ova godina.
Hunter, koja je sorta u pitanju?
Hvala na pošiljci!
 
Nema na cemu, malo sa zakasnjenjem ali da probas smek ove planinske ha-ha.
A sorta je neka slovenacka, ne bih znao tacno koja ali kod nas kazu *ona stara* mislim iz vremena SFRJ, ja je sejem godinama i zadovoljan sam. Imao sam pre neku godinu neku kako je zovu *hibridna* ona raste ogromna debelog stabla ali kod nas na ovoj visini ne moze da sazri i pokazala se vrlo lose (mada je i godina bila losa) ali sam cuo za nju da u niskim nv razbija od roda. A i ovih starih sorti ima vise bar kod nas. U selu gde sam je sejao dosta ljudi seje iako je ista visina i ista zemlja moja je bila ubedljivo najbolja po svima a i po kombajneru a i po kolicini roda. Nije reklama stvarno je tako. Moj drug gore je sejao dve razlicite sorte od ovih *starih* i bilo je razlike ali nijedna nije bila ni blizu ove moje.
Pa kad se pozelis ti opet javi.
Pozdrav!
 
E da, jos da ti je malo kajmaka iz drvenog cabra (ako neko nezna to je drveni sud u kom se skuplja jesenji kajmak) onog dobro zgorelog koji se ljuspa kada ga zahvatis kasikom iz cabra e taj sa heljdovnim palacincima tri strana jezika govori... i kineski veruj mi. Al tog nema da se kupi to samo stare zene kod nas rade a moja tasta je jedna od njih...:osmeh::osmeh::osmeh:
E tad je pravi planinski smek druze moj.
 
Ako neko hoce da seje heljdu imam da ponudim jos oko pola tone vrhunske heljde, trijerisane, za seme vrh proslogodisnji rod.
 
Kolika je setvena norma kod heljde, dobio sam od rodjaka sa planine nekih 20-ak kg heljde pa bih probao posijati da vidim na sta ce to liciti, takodje planiram kupiti od nekog iz ravnice oko 20 kg da probam heljdu i sa malo drugacijim poreklom kako bi imao jasniju sliku o uzgajanju heljde.

Sta mislite kako je najbolje pripremiti zemljiste za sjetvu, ja sam planirao oranje pa cekati kisu i potom sijati u vlaznu zemlju kako bi pre korova nikla.
 
Kolika je setvena norma kod heljde, dobio sam od rodjaka sa planine nekih 20-ak kg heljde pa bih probao posijati da vidim na sta ce to liciti, takodje planiram kupiti od nekog iz ravnice oko 20 kg da probam heljdu i sa malo drugacijim poreklom kako bi imao jasniju sliku o uzgajanju heljde.

Sta mislite kako je najbolje pripremiti zemljiste za sjetvu, ja sam planirao oranje pa cekati kisu i potom sijati u vlaznu zemlju kako bi pre korova nikla.

Bio sam skoro na slavi u velikoj ilovi (OD PRNJAvora prema srpcu) i domacin sije heljdu i valjda je baca rucno 8 kilograma po dulumu
 
a sa cime se moze prskati od korova? ja sam tu negde na unternetu nasao da moze posle setve kao na suvo da se prska sa Dual 960 Gold. Da li je neko prskao sa tim ili necim drugim?

 
Nazad
Vrh