domace koke

sladi3

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Jun 2012
Poruka
3
Lokacija
koceljeva
Postovanje svima ja sam Sladjan iz Koceljeve. Imam farmu domacih koka, pa molim sve zinteresovane da se ukljuce u razgovor.
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobro nam dosao i od koristi bio.Moram te samo upozoriti da ispostujes pravila i napises nesto vise o sebi,lepo uredis profil.Oglasavanje novajlijama nije dozvoljeno,a tvoj drugi post je oglas.:osmeh: Mislim da bi red bio i da napises nesto i svoje iskustvo podelis sa ostatkom,pa onda jaja na prodaju.:ppozdrav:
 
Slazem se u potpunosti sa zamerkom.Posto nisam bas bio upucen skroz kako bi trebalo da glasi prvi post evo odmah primam sugestiju i krecem u ispravku.Sa zivinarstvom se bavim dve godine krenuo sam sa idejom da proizvodim zdravo jaje posto imam posed u selu na povrsini oko 2h uzeo sam 2.650 jednodnevnih domacih pilica i nisam znao apsolutno nista.Krenuo sam u odgajivanje ne dajuci im nikakve vakcine niti zastite.Od hrane sam im davao prve 4 nedelje koncetrat a naredne dve mesao koncetrat sa prekupom.Sa nekih 2 meseca su poceli da se javljeju prvi problemi pocelo je da dolazi do prvih vecih uginuca to mi se desilo i sa tri ipo meseca.Uglavnom posle 4 meseca se doslo do sledecih rezultata da mi je od 2.650 pilica ostalo 650 kokica i 1.100 petlova.Posto sam zivinu hranio samo sa kukuruzom,jecmom,zobi i psenicom pronele su mi tek u 28 nedelji.Jaja su bila dosta sicusna i nosivost je bila veoma mala.Posto je sistem gajenja podni i pustene su bile po ceo dan sem kada je napolju bio minus kvalitet jaja i njihovog mesa je bio izuzetan.Tada sam poceo da prodajem petlove po 500 din ne bi li izvukao bilo sta novca i mogu vam reci da sam dosta brzo ih rasprodao jer se proculo da su vemoma ukusni.Da li zbog hrane ili necega drugog uglavnom jaja su bila dosta sicusna i maximalnu nosivost koju su postigle je bilo 400 jaja dnevno sto je trajalo oko 2 nedelje i posle toga je pocelo da opada.Da neduzim bas puno mozete zamisliti sa kakvim sam gubitkom radio.Jedina sreca u svemu ovom jeste sto su jaja poceli da mi uzimaju ljudi koji vrse naleganje i tada dobijam neverovatne pohvale od svih kupaca.Da bi se doslo do rezultata da je plodnost jaja 100% da ljudi koji su od mene uzimali jaja vise nisu radili cak ni lampiranje.U medju vremenu sam kupio inkubator od 1.200 jaja i sam sam proizveo jednu partiju.Od 1.200 jaja koje sam ulozio izlaglo se 1127 pilica sto su mi svi rekli da je izuzetno.U medju vremenu sam se povezao sa ljudima razgovarao ucio od svakoga cuo nesto novo i bez oklevanja isprobavao.

- - - - - - - - - -

Ove godine sam ozidao 3 objekta u koja staju 3.000 kokoski opremio ih sa automatskim pojilicama i velikim hranilicama u svakom objektu ima 720 pregrada za nosenje i celom duzinom za nasedanje.Od prvog dana sam primenjivao nacin ishrane i vakcinacije iz programa koji sam dobio tako da sam ga skroz ispostovao i mogu vam reci da sam prezadovoljan nemam nikakvih problema.Sto se tice kokoski trenutno imam 700 domacih koka i 75 petlova u jednom objektu,u drugom imam 250 newhempshira i 40 petlova od newhempshira i u trecem imam 750 kokica ssl i 90 petlova pomesanih domacih i newhempshira.I dalje ih gajim podnim sistemom i pusteno su slobodno da se krecu.Od hrane koristim koncentrat i rezultati su odlicni.Nosivost mi je trenutno oko 87% i jaja su krupnoija nego prosle godine.Zanimljivo je i to da od nosilja jaja uopste nemaju tamnu niti tvrdu ljusku,boja jaja je identicna boji ljuske domacih jaja.Tako da ko god zeli da uzme jaja za naleganje slobodno neka se javi i neka se uveri sam ja sam vec nalozio jaja od ssl da vidim kako ce ici izlegnuce jer cu dobiti kokicu koja nije cist hibrid vec je ukrstena ciji rezultat treba da bude posle razgovora sa profesorom i mojim licnim veterinarom smo dosli do zakljucka da cemo dobiti koku koja ce nositi za 10 %manje od nosilje a za 15% vise od domace.Toliko od mene javljam se sa novim iskustvima pozdrav
 
Nazad
Vrh