KUBOTA

Ajde ljudi skinite ovaj mali programčić za kucanje čžć itd bez ikakve promene na win.
ima reči koje je stvarno teško shvatiti Šogor a ne Sogor.

http://www.srpskey.com/

Mali lagan i neprimetan, svaka čast majstorima koji su ga napravili!!
 
zorancile je napisao(la):
Definicija sogora je kod nas "tvoje zene bivsi muz" ili "bivsi decko tvoje devojke" :D
:haha: :haha: :haha:

Ma znam da mi je 50ks dovoljno.Nego se raspitujem koji bi mi traktor odgovarao za vocnjak,a da nije skup.Znam da moze i IMT,ali sam gledao i YTO,Kubotu.....Sve u svemu da bude odnos cene i kvaliteta zadovoljavajuci,a da je nov jer kontam da uzmem od drzave 30%-40% na kupovinu traktora.Pa me zbog toga interesuje koliko su ovi traktori manjih ks?
 
Hvala zorancile ,nisam taj izraz cuo nigde u mom kraju
 
Pravo značenje reči šogor je u stvari tvoje svastike muz, ali se često koristi kao što je opisano... :haha:

@Dzionik : hvala za ćčšž
 
Kubota mini kompakt za uske redove odlican
2cyp0r8.jpg
 
Generalno Kubota se smatra proizvodjacem najboljih malih traktora. Po razlicitim forumima od Australije, USA, pa cak i u Nemackoj (ne vole Japance) o ovim malim traktorima pise se sve najbolje. Odusevljenje se zavrsava sa 50-ak ks s tim da su traktori od 285-35 ks sa 4 vuce idealne pomocne masine na vecim farmama ili osnovne na malim.
Za vece traktore se generalno kaze da su lagani.......nisam procitao zamerke na kvalitet ali ruku na srce ima jako malo clanaka o vecim Kubotama.
 
Za cenu Tome Vinkovica ako pricamo o malim traktorima mislim da kubota nudi mnogo vise dva ili tri klipa u zavisnosi od snage vodeno hladjenje, upola je laksi i mnogo tisi
 
malo da osvjezim temu slikama i vase misljenje kojoj bi namjeni bili najprilagodjeniji
Kubota B 1820, Godina: 2009, Motor: 3 cilindrični dizel motor, Snaga: 18 KS, Transmisija: 6V/2R, mak. Brzina: 19 km / h. Zadnja hidraulika, Prednji moći podići sa kupolom trougao, PTO (2000 o / min),
Zadnja kardanskog (540 min)
fmtb8k.jpg
mx08io.jpg
19kny1.jpg
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Ovaj mali kubota bi mi legao ko kec na deset za bastu, da ne prevrcem vise zemlju asovom .A ako mi neko i poore naj.... dok je uravnjamao i razbijemo brazde rukama.Ove zime palo dosta snega ba ubilo brazde , sad je zemlja u basti kao beton.Koliko kosta kubota sa bloga?
dzionik je napisao(la):
To je pitanje ? Preko vidim da je od deset do petnest hiljada dolara polovnjak al dok stige kod nas...

Nije sve tako crno
Kubota , 4 X 4, 3 cilindra, 16 ks, 540/1000 o/min, NOV 7480€(+ dažbine). Još da se pronađe tako jeftina prednja kašika......... .........ovakvo traktorče može da kosi sa dobrom greben kosom, može da koristi rasturač-sakupljač sena , može da pravi mini roto bale, vuče prikolicu.......može i da ore i da frezuje..... i naravno može da izđubrava štalu, buši rupe za stubove,....
http://www.motorschulte.de/Aktionsangebote
ovde je teh. Dokumentacija za ovaj model. http://www.mbb-farming-accessories.com/support-files/kubb1610specifications.pdf
 
@ poljoprivrednik u pokušaju

Idealan za uređenje travnjaka, parkova, golf terena sa odgovarajućim priključcima. Može odlično poslužiti i u voćnjaku, plasteniku, staji i uopšteno za lakše radove kojih ima koliko hoćeš.

Jel ovo bio oglas za prodaju odakle su skinute slike, ako jeste, koja je cena?

Evo i jednog malo jačeg iz iste B serije.



:ppozdrav:
 
@meeker
repertoar mogućnosti je znatno veći. Evo kompletna linija za pripremu sena i senaže za male traktore. čak i rolo balirka za traktor od 18 ks(malo veća za 20 ks). Interesantno je da je to za male farme konja 2-6 ha..a za konje treba najbolja i najbolje spremljena hrana.
http://www.agriquip.com/star/small_tractor.html ovo je malo stariji link a danas se ista mala balirka prodaje za uređajem za motanje bala po paprenoj ceni.
što se manjih kubota tiče modeli koji se završavaju na 20 su najnoviji a oni na 10 predhodni modeli
naišao sam na 8800€, exportna cena za novi 1820 bez prednje hidraulike.
 
@Tar

Apsolutno si u pravu, nisam sve nabrojao. Mogućnosti malih Japanaca su izvanredne. Ima i u Srbiji prodavac, Kubota B1820 je nešto preko 11000 eura. Što je poptilično. Ja tražim nešto tako manje kao ove kubote do 25ks i izbor je dobar pogotovu Japanaca.
:ppozdrav:
 
Imaju jos dva istocnjacka modela LS i KIOTI u istoj kategoriji kao te Kbote i nize su im cene i za obe marke postoje predstavnici kod nas.Inace LS su juznokorejski traktori a Kioti neznam :cao:
 
ma ima tih malih a opasnih....ima i Deer male. nego kažu da su ovo carevi među malim pa da malo maštamo. ::namigivanje::
pročitam na jednom američkom forumu sledeći događaj: farmeru treba mali traktor i pita na forumu šta mu drugi savetuju i saveti idu ovako 60% Kubota, 40% svi ostali. Javi se neki čiča sa iskustvom i kaže sve je to lepo ali uzmi ti onaj čiji je servis i diler najbliži. I ovaj ode 10-ak km do servisa J.Deer-a majstori rade, 5-6 traktora u garaži, kažu lak za održavanje uglavnom popravljaju neke sitnice. U okrugu ima cca 1000 takvih traktora.
Ode farmer u drugi gradić(selo)20 km u Kubotin servis. Ispred servisa sede majstori i loču pivo. Gazda se žali - j...š pos'o u okrugu ima 1500 komada a ni jedan u servisu! ::namigivanje::
Uglavnom Ameri hvale svoje ali puno njih kupuje Kubotu a ko jednom kupi ne menja!
Post je spojen: [time]1285939238[/time]
_________________________________________________
Tar je napisao(la):
ma ima tih malih a opasnih....ima i Deer male. nego kažu da su ovo carevi među malim pa da malo maštamo. ::namigivanje::
pročitam na jednom američkom forumu sledeći događaj: farmeru treba mali traktor i pita na forumu šta mu drugi savetuju i saveti idu ovako 60% Kubota, 40% svi ostali. Javi se neki čiča sa iskustvom i kaže sve je to lepo ali uzmi ti onaj čiji je servis i diler najbliži. I ovaj ode 10-ak km do servisa J.Deer-a majstori rade, 5-6 traktora u garaži, kažu lak za održavanje uglavnom popravljaju neke sitnice. U okrugu ima cca 1000 takvih traktora.
Ode farmer u drugi gradić(selo)20 km u Kubotin servis. Ispred servisa sede majstori i loču pivo. Gazda se žali - j...š pos'o u okrugu ima 1500 komada a ni jedan u servisu! ::namigivanje::
Uglavnom Ameri hvale svoje ali puno njih kupuje Kubotu a ko jednom kupi ne menja!
p.s. kako neko ovde reče, najskuplji je onaj traktor koj otkaže kada ne bi smeo.
 
Ja sam mojom izuzetno zadovoljan planiram nabavku malo jace i novije posto sam povecao povrsinu. Bice ponovo Kubota serije B sa par konja vise cim prodam ovu.
 
da li je neko zvao koliko kosta ovaj L4240

Post je spojen: [time]Tue Jan 4 16:16:24 2011[/time]
_________________________________________________
:haha: ovaj sto se smeje je slucajno uleteo
 
Nazad
Vrh