KUBOTA

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
japanski traktori sigurno kvalitetniji i precizniji od nekih evropskih traktora , svi znaju da su Japanci i Nemci sto se tice tehnologije #1
ovo je sajt na engleskom

https://www.kubota.com/

Proizvode traktore za poljoprivredu od 60-135ks


M6040-60 ks
M7040-70 ks
M8540-85 ks
M9540-95 ks
M108S-108 ks
M128X-128 ks
M135x-135 ks

3670-1bef2f90edc57d65e9f835688af6b2a5-2689124-0vb.jpg



Toliko od mene za sad ,da cujem sta vi mislite o njima i ako ima neko ko je vozio ili radio sa ovim traktorima da podeli svoje misljenje i iskustvo :ppozdrav:
 
svaka cast na temi prosle godine na ns sajmu sam se odusevio sa ovim traktorom od 128 ks mada imam tri zamerke . prvo jako je lagan cak i sa tegovima drugo nema kompresor posebno se kupuje kosta 2500 eura i po meni jako je skup na sajmu je bio 55000 eura bez kompresora i tegova
 
ja poštujem japansku technologiju ali prednost dajem zapadno-evropskim proizvođačima traktora(lično mišlenje)
 
To je sigurno kvalitetan traktor sa strava dobrim odnosom mase napred-nazad zato i nije previse tezak cemu mi svi tezimo. A sto se cene tice verovatno opravdava kvalitet ako uzmemo kao primer japanske automobile i njihovu cenu moze se izvesti zakljucak: :D
 
Uvoznik je Milurovic komerc iz Ugrinovaca.Skoro sam bio kod njih drugim
poslom i nudili su mi Kubotu 108ks da je probam na mojim njivama par dana?
Inace garancija je 3000 r.c.na sve moguce kvarove?Dobri traktori samo sto su
Japanski,zbog delova mislim mada je ista situacija sa svim stranim traktorima.
Taj od 108ks kosta 39000 sa PDV-om+proba+3000r.c. garancijaJa ne znam da
to iko nudi u Srbiji?U Sapcu ih imi 2 komada mlekara Milovanovic(85-95ks).
 
imao sam prilike voziti taj traktor u austriji na sajmu u welsu i meni se cini prilicno dobar a kasnije sam bio kod prijatelja isto u austriji koji ima ovaj od 108 ps i kaze da nema greske i da je prezadovoljan, a svi znamo da je japanac izvrstan sto se tice preciznosti i naravno same obrade......... po meni je traktor dobar i to pravo....
 
Kubota traktori mi izgledaju sasvim uredu. S obzirom na poznatu Japansku preciznost rekao bih da bi to mogao biti dobar traktor. U Srbiji iz zastupa Milurović komerc i u razgovoru sa njima došao sam do interesantnih podataka vezanih za sam traktor, dobavu djelova i izvanrednu garanciju od 3 godine il 3000 rh što je do sada najjača garancija u prodaji traktora.

Ono što vidim kao eventualni problem je dobava rezervnih djelova, no tragovac mi reče da niti to nije problem jer imaju u Europi veliko skladište odakle šalju djelove gdje su potrebni, a jednom tjedno stiže im roba iz tvornice.

Kod nas u Hrvatskoj se otvorilo zastupništvo za Kubote no nekako mi zastupnik neulijeva povjerenje. Vidjet ćemo kako će se odvijeti prodaja traktora za koje smatram da imaju visoku cijenu s obzirom da se tek probijaju i dokazuju na našem tržištu.

Osobno preferiram Europske marke traktora, no kad bi dobio na probu jednu Kubotu, te ako bi se pokazala dobra, uz dobru cijenu valjalo bi razmisliti o kupnji.
 
traktor je odlican nije velik potrosac,motor je SISU comonrail. sto se tice udobnosti zadovoljava,nema bas puno elektronike sto je mozda i dobro. jedino sto bi po mom misljenju mogli da poboljsaju to je hidraulika inace ostalo je zadovoljavajuce. u tom traktoru verovali ili ne najmanje ima njihovih delova.hocu da kazem nije sklepan i mislim da moze dugo da traje.nisam imao problema sa njim. orao je drljao i tanjirao.
 
FENDT 716 BLACK BEAUTY je napisao(la):
traktor je odlican nije velik potrosac,motor je SISU comonrail. sto se tice udobnosti zadovoljava,nema bas puno elektronike sto je mozda i dobro. jedino sto bi po mom misljenju mogli da poboljsaju to je hidraulika inace ostalo je zadovoljavajuce. u tom traktoru verovali ili ne najmanje ima njihovih delova.hocu da kazem nije sklepan i mislim da moze dugo da traje.nisam imao problema sa njim. orao je drljao i tanjirao.

Pa sad jel sklepan ili nije.
 
Nazad
Vrh