Receptura za spremanje kocentrata za tov junadi

Od komponenti kukuruz,sojina pogaca i premiks. :osmeh: U tovu ima od 150 kg do 550 kg.
 
hvala svima,a koliko max ide ekstrudirane soje na 100KG

Preporučljivo je do 30%, sve preko toga je i skupo i nekorisno. Zašto? U soji dominira by-pass frakcija sirovog proteina, koji se elem, ne razgradjuje u buragu nego u crevima, a za to je potrebna energija, tako da za svaki višak proteina, troši se dodatna energija za njegovu razgradnju. Bolje da ta energija ide za prirast, ne? :D Pozz
 
I koliko vremenski provede bik u tovu sa tom hranom?
Naravno da zavisi od puno faktora,- kvaliteta tovnog grla, kvaliteta kabaste hrane( sena, silaze...), ambijentalnih uslova ( temperatura, vazduh, osvetljenost, higijena...)

Dnevni prirast kod mene okvirno bude od 1,2 do 1,5 kg. Ako je ulaz 150 izlaz 650 onda oko godinu dana uglavnom.
Naravno da bolji budu i preko 700kg, a slabiji ili sa nekim problemom ( povreda, nadun...) i ispod 600.

Radi se o simentalcu.
 
Imam u ponudi na vecu kolicinu da uzmem gotovu hranu za junadi od 250kg pa na gore za 20 dinara po kili,pa se razmisljam jednu turu da probam sa tom hranom.
 
Imam u ponudi na vecu kolicinu da uzmem gotovu hranu za junadi od 250kg pa na gore za 20 dinara po kili,pa se razmisljam jednu turu da probam sa tom hranom.
To je dobra cena, zavisi kog je kvaliteta i kako ce je junad jesti i napredovati.
Kod nas je najeftiniji Gebijev Uni, oko 22 dinara, ali su uglavnom od 25 do 28 dinara.
 
Ima li neko iskustva sa Inbergovim koncentratima za tov junadi ?
Kako su se pokazali u tovu, da li sadrze ureu,...?
 
Kod mene u selu imaju 2 coveka sto hrane sa Inberg. Kazu da su zadovoljni. Jedan utovi nekih 40 godisnje a drugi je manje. Zitarice, sunc. sacma i premix. I to je to.
 
Neznam sad tačno ali se sjecam prije 2 godine otprilike dok sam trosio Patant-ov da sam racunao : Patenta ide 15% a Inberga 10% ovaj je malo skuplji manje ga ide zato treba 5% zitarica vise sa Inbergom ali dobijes zive celije kvasaca sto je opet prednost.
 
Nazad
Vrh