Receptura za spremanje kocentrata za tov junadi

Poslusao sam te,i dodao sojinu sacmu u kolicini od 5 %,i mogu reci da se polako vide rezultati.Prvo sam primetio da im je dlaka lepsa,a cini mi se i da su sitiji.Da li bi bilo pametno,posto imam samo svoj kukuruz da izbacim sunc.sacmu i premix i u toj vrednosti ubacim sojinu sacmu?Tako bi taj koncentrat bio 85% kukuruza i 15% sojine sacme plus stocna so.

Takodje za malu telad,mozda bih u koncentrat sa megijem dodao jos malo sojine sacme.


Ovo je standardno, kad se pojave dobri rezultati onda se ne žali novca, nema potrebe za više od 5% soje jer nisam siguran da bi povećanje bilo ekonomski isplativo, deo kukuruza ako je tvoj prodaj pa zameni sa mekinjama i ubaci oko 15% mekinja, još ćeš smanjiti cenu koncentrata a dobićeš na kvalitetu, i vidi da li možeš da nabaviš onaj stočni kvasac, ruski je dosta jeftiniji od češkog ili italijanskog pa vidi šta ima i javi!
U meggy nema potrebe dodavati ništa, tu je već dosta sojine sačme i sojinih izolata. Nemoj slučajno da izbacuješ premix, napravićeš samo belaj a vrlo malo je to novca.
 
Zamisao mi je bila da kolicinu novca koji dam za sunc.sacmu i premix usmerim na sojinu sacmu.Ljudi da vam je videti kakve smo mi bikove tovili za 10/11 meseci na cistoj kukuruznoj prekrupi i lucerki.ako ikako uspem postavicu snimak.premix nisu videli ni na slici,i nikakvih problema zdravstvenih nije bilo.
 
Premiks te kosta oko 1e po kg, to je oko 6e mesecno po biku, mnogo ce lepsi biti od tih 6e nego od 35kg kukuruza koje bi im dao da pojedu za te pare, ne bi da ispadne da reklamiram ali u primasanu imas i komponente koje uticu na to da se vise razvijaju misici, u kombinaciji sa sojom, suncokretom i kvascom mislim da bi ti se isplatilo da ih prodas u polutkama jer ce biti bas mesnati.
 
Proverio sam i vidim da ne pricas u prazno,ovo mi je prva tura i imao sam dosta problema u startu i sad jos uvek trazim pravi recept za smesu,dogodine cu ako Bog da imati svoj jecam i sojinu sacmu cu ostaviti,a sad kupujem sve osim kukuruza.Trenutno radim sa inberg premixom jer mi je lako dostupan,primasan sam hteo da uzmem ali ga u selu donose samo po porudzbini.Jedino sto kod mene u kraju niko ne radi klanje na toplu polutku...
 
Kako se krece cena premiksa u vasem kraju?

Ja sam sinoc radi neki prpracun i resih da ubacim i ja malo soje,a izbacim malo suncokretove s.,mada sam zadovoljan i ovom koncentratom do sada,vidi se ocigledna razlika,ali cisto cu da probam i sa sojom,sigurno je bolji,a dobra stvar je u tome sto kada se izracuna % proteina,malo skuplje izadje pravljen sa sojom,mozda za 100din po mesaoni
 
Kako se krece cena premiksa u vasem kraju?

Ja sam sinoc radi neki prpracun i resih da ubacim i ja malo soje,a izbacim malo suncokretove s.,mada sam zadovoljan i ovom koncentratom do sada,vidi se ocigledna razlika,ali cisto cu da probam i sa sojom,sigurno je bolji,a dobra stvar je u tome sto kada se izracuna % proteina,malo skuplje izadje pravljen sa sojom,mozda za 100din po mesaoni
Kakvu recepturu koristiš za tov:ppozdrav:
 
Da li je neko koristio st.kvasac u spremanju koncentrata?Cena mu je dosta jeftinija od soje...
 
Kako ste zadovoljni rezultatima sto se tice stocnog kvasca,,,kod nas je cena 65din/kg,a dodajem ga u kolicini od 5% u koncentrate...
 
Da video efekte treba da malo prodje vremena pre svega vredi kravi zbog njenog zdrastvenog stanja, utice na proizvodnju .....
Ne mozes ocekivati da ce krava npr pojacati ne znam koliko vecu kolicinu mleka ali vredi regulise floru u buragu, za sebe veze mikotoksine ,dlaka dobije sjaj...
 
Treba samo paziti sa ruskoim kvascom jer u sebi sadrži neproteinski azot (ureju) 5-7% pa ako se vec dodaje ureja to uzeti u kalkulaciju.
 
Pazario danas De Heus dopunsku smesu za tov junadi.Pakovanje od 20 kg kosta 990 din.a ide ga 30% u smesu.Da probamo i ovo cudo...
 
Petre,zadovoljan sam koristim je i dalje i definitivno daje rezultate jer drugog izvora proteina trenutno ne dobijaju.inace pojeftinio je skoro 10 posto.
 
Nazad
Vrh