Naknada za odvodnjavanje.

ja sam cuo da beograd nije dobio za gradjevinsko zemljiste ali zato novi sad jeste . licno mislim da placanje vodoprivrede porez na imovinu pio zdravsto mesnoj zajednici i to sve na tert jednog hektara je premnogo. da realno oporezuju hektar zemlje ljudi bi placali ovako ovo je cista otimacina i vode u propast i ovako ojadjenog srpskog seljaka
 
Pa Beograd nesmeju da diraju, oni mogu i da sruše vlast ako se dignu, a mi ostali, konas Je...
 
Ja cu da platim, ovo je moja zemlja, mislite da u drugim uredjenijim zemljama isto ne placaju ? Placaju i to mnogo, mnogo vise. Treba dati i za plate svim tim ljudima koji su na budzetu.... Eno citam, u Nisu su nekoj prodici prodali kucu na licitaciji, nisu placali struju godinama, jel tako treba ?
 
Nije Dušane problem da se plati ono što treba konkretno u mom slučaju odvodnjavanje poljoprivrednog i gradjevinskog zemljišta za 2014. godinu znači za 2104. godinu su ubacili u zakon gradjevinsko jbg šta se tu sad može platiću. Za 2013. godinu neču da platim nek me tuže imam rešenje i uplatnicu za tu godinu da sam izmirio obavezu i za tu godinu NEMA GRADJEVINSKOG. Zakon ne mogu retroaktivno primenjivati.
To je kao sad kad bi ti došao komšija trgovac iz prodavnice preko puta i rekao E komšo sva roba što si prošle godine kupovao kod mene je sad skuplja moraš da doplatiš razliku. Kažem ti pitam šalterušu da mi da cifru da im platim za gradjevinsko od 1986-te ONA GLEDA KO TELE U ŠARENA VRATA znači nemaju pojima koga zajebu zajebu. Ne radi se tu sad o par hiljada dinara mada je i to nekom mnogo ali neću da me prave budalom ako me tuže baš da vidimo na osnovu čega.
 
ja sam cuo da beograd nije dobio za gradjevinsko zemljiste ali zato novi sad jeste . licno mislim da placanje vodoprivrede porez na imovinu pio zdravsto mesnoj zajednici i to sve na tert jednog hektara je premnogo. da realno oporezuju hektar zemlje ljudi bi placali ovako ovo je cista otimacina i vode u propast i ovako ojadjenog srpskog seljaka

Bg ne treba odvodnjavati, jer bi propao projekat "bg na vodi". Bilo bi bg na suvom! :haha:
 
U BG se gubi vlast tu moraju pažljivo da zavuku ruku u džep gradjanima da ne primete ko Hudini
 
2013 placali smo vodoprivrednim organizacijama pa su onda promenili ziro racun da se plati ministarstvu finasija. koliko je bilo problema ko je preplatio da pare prebacuje. ukinuli finasiranje lokalne samouprave ali im dali porez na imovinu . da li su zastitili seljaka od nelojalne konkurencije imali zastitnih cena polj. proizvodima ovo je smesna kvazi drzava .
 
Na zenu stiglo da plati za 2014 odvodnjavanje za 20 ha.Niti ima zemlju,niti ima u zakupu...niti je nosioc gazdinstva ...ma veze nema sa nikakvih 20 ha.Ajde sad idi i plati.
 
Evo, ko ne plati na mostu, platice na cupriji.
Hitno mi je trebalo poresko resenje, i naravno u poreskoj nece da ga izdaju dok se ne plati porez, jbg, ne znam ni koji, nesto na tatu, nesto na mene, uglavnom upravo su mi izbili 65.000,00 din
 
Dušane šta si platio 65.000,00 din porez ili ovo odvodnjavanje?
 
Meni je nedavno stiglo resenje za odvodnjavanje 1570 din/ha, suboticka opstina, za 2014. godinu. Dobio sam i porez od 2670 din/ha za 2015. a prosle godine je porez bio 3270 din/ha! Koliko je kod vas?

Ja cu da platim, ovo je moja zemlja, mislite da u drugim uredjenijim zemljama isto ne placaju ? Placaju i to mnogo, mnogo vise. Treba dati i za plate svim tim ljudima koji su na budzetu....
Bar da ide za to. Vecina tog novca ide u privatne dzepove. Inace bi sve bilo transparentno. To znaci da se JAVNO objavljuje svaki dinar koji udje u budzet i svaki dinar koji izadje, za koga ili za koju firmu i po kojem ugovoru. Zatim da se javno objavi svaki ugovor. E, tako se radi u uredjenim zemljama a ne ovako da mi samo placamo a da ne vidimo kuda ide nas novac.


Druga stvar, zasto ja nemam pregled koliko sam uplatio koje godine, koliko sam duzan a koliko sam preplatio. Da znam tacno, a ne da posle stize od pre 5 godina plati ovo i ono sa kamatama. To su sve prljava posla.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh