Naknada za odvodnjavanje.

Što se tiče navodnjavanja i odvodnjavanja , pošto je celokupan sistem prešao u javna preduzeća, moje pitanje glasi "Da li svako Javno Preduzeće je u obavezi da izda račun za izvršene usluge prema krajnjim korisnicima konkretno prema nama poljoprivrednicima, ako jeste onda nek nam izdaju taj račun i ja sam spreman da ga platim, u protivnom mislim da nisam u obavezi plaćanja obaveza pošto svako Javno Preduzeće ispostavlja račun (JKP za vodu, smeće i ostalo) " O ovom treba da se diskutuje sa ljudima koji pobliže poznaju Zakone i propise.
 
Željno sam čekao ovogodišnje rešenje za porez na imovinu i za odvodnjavanje i želja mi se ovih dana ispunila. Sad sam srećan čovek.Vidim da me država nije zaboravila kao neki.
 
Odbio sam da primim pošiljku od Vojvodina vode , pošto mi nisu ispostavili račun za izvršene usluge, kad mi ispostave račun u skladu sa Zakonom o izdavanju računa, platiću, stim da decidno navedu šta su i na koji način izvršili usluge.
 
Stigla neki dan resenja, platio danas prva tri kvartala.:svinja:. Srecom legao je i povrat pdv, pa sam samo ispeglao...
 
Pozdrav svima i srećan Božić.
Danas sredjujem neke papire i nadjem rešenje od Srbija vode neka naknada za odvodnjavanje za poljoprivredno i šumsko zemljište za period 2017-2018 godinu sa rokom placanja do 30.9 2019.
Pojma nemam kad je to stiglo, mora da je matori sa penzijom primio.
E sad nesto mi to ne štima, kako mogu oni meni da pošalju to rešenje kad ja živim u brdskoplaninskom predelu? Kanala nema ni na slici a kamoli u prirodi. Niti je kad bilo kakvih aktivnosti oko odvodnjavanja i sl.
Ili ovo se odnosi samo na zemljište nebitno gde se nalazi samo se cena razlikuje....
 
Pa nisam baš siguran da šalju za sve. Imam primer u više parcela se vodi jedan deo kao njiva 3klase a ostatak je 2 klasa trstik i močvara. Uvek odbiju trstik i močvaru od odvodnjavanje. Zemlja ekstra kvaliteta, ali je niska i zato se tako vodi. Pa nekada kada je jako kišovito hoće da pliva. Od kada je počelo odvodnjavanje nikada nisu naplaćivati na taj deo gde je trstik i močvara. Uvek umanje za tu površinu odvodnjavanje.
 
Stiglo rešenje... Oko 8.800 dinara, taman da legne 100 evrića od države.
 
Stiglo i meni, kažu da nemam duga iz prethodnih godina. Nikom ništa ne dugujem, samo dušu Bogu.
 
Dobih obaveštenje preko e-mail-a , da su omogućili pristup podacima , a tiče se naknade za odvodnjavanje, preko portala E Uprave...

Obavestenje

Svim fizickim i pravnim licima koji imaju otvorene naloge na portalu eUprava, omogucen je elektronski uvid u stanje na racunu javnih prihoda koje administrira ovo preduzece. Pored direktnog uvida u stanja na racunu, obveznici mogu odstampati i kartice u PDF formatu sa presekom stanja na taj dan.
Nakon uspesne prijave na portal eUprava, obveznici se preusmeravaju na server JVP Vode Vojvodine, a napred navedenom moze se pristupiti iskljucivo na internet stranici JVP Vode Vojvodine https://vodevojvodine.com na sledeci nacin:

pocetna strana/naknada za navodnjavanje/elektronski uvid u stanje na racunu naknade za odvodnjavanje (https://vodevojvodine.com/2023/07/17/elektronski-uvid-u-stanje-na-racunu-naknade-za-odvodnjavanje/) ili direktno preko linka https://odvod.vodevojvodine.com/Upit_stanja_odv?kc_idp_hint=oidc-idp1-p.

Sluzba za naknade
Vode Vojvodine
www.vodevojvodine.com
 
da stiglo pre neki dan

opet se nista ne zna da li se placa sve ili ne

moguce da ce trebati ulaziti na sajt u sledem periodu da ne bi doslo do nove naplate a samim ti i kamate

mada kada zanam da neki imaju pola miliona duga a ja sve naprimer platio....opet samtram sebe za budalu kao sto sam pisao u drugoj temi
 
Nazad
Vrh