Naknada za odvodnjavanje.

Sve to ide za finansiranje stranaka.
 
Sve je to lopovluk ,a molim vas lepo ajde gde u blizini njive ima jarak ili kanal pa moze da se izvrsi odvodnjavanje ali sta ja sa tolkim njivama koje nemaju u blizini jarak ili kanal kako ce oni tu da mi izvrse odvodnjavanje,da nece par sluzbenika poreske uprave da dodju sa asovima pa da prekopaju kanal?
 
Ma svima je jasno da od odvodnjavanja nema nista,nasli majmuni nacin da uberu koji dinar za krpljenje sita od budzeta.I nemaju vise ni morala ni obraza,a nikada ga vala nisu ni imali,na koji nacin ce sve da oporezuju najugrozeniji resor privrede ove drzave.A jesmo najugrozeniji.Imamo proizvodnju koja je najskuplja na svetu,nemamo nista zagarantovano,osim da ce nam cene repromaterijala svake godine ici na gore a cene nasih proizvoda tapkati u mestu ili ici nadole.Ko ne radi visi na nekoj soijali,nacionalne manjine zasticene,povlascene,obican srpski seljak prepusten nemilu i nedragu,kao da je teret i nepotreban balast ovoj drzavi.Sve ovo sto nam spremaju grobari srpske ekonomije je samo normalan tok istorije unistavanja Srbije,njenog seljaka i postenog gradjanina zarad nekih (necijih) morbidnih interesa.Pozornica je odavno postavljena,mi smo nemi gledaoci,a ustvari i pasivni ucesnici ovog scenarija iz loseg horora,sa losim krajem za nase uloge.
 
Odvodnjavanje je super. Samo da se dogovorimo:
Kako se prave planovi.
Ko kontroliše rearizaciju.
Ovako niko ne zna godišnji plan, a o održavanju kanala i evidenciji, koje vode partiski ljudi svi imamo MIŠLjeNJe. Neka se jave ljudi koji imaju saznanje o pravim načinima da se ovaj ozbiljan dovede na prihvatljiv ili daj sreće dobar posao za sve.
 
I, hocete li placati lil ne, prvi rok je 15.02. Za neplacanje dospelih obaveza zaracunava se kamata, a zatim se izvrsava prinudna naplata itd.....
 
I, hocete li placati lil ne, prvi rok je 15.02. Za neplacanje dospelih obaveza zaracunava se kamata, a zatim se izvrsava prinudna naplata itd.....
Placeno je cim je stiglo bar kod mene, jer ipak vise nema zavitlancije sa tim, ako hoces da imas zemlju to sve sto oni "traze" ces morati platiti, jer ce oni to naplatiti prinudnim putem, i to nista lakse jer im odgovara sve, pokretna i nepokretna imovina, a najlakse im je da sacekaju da se to nagomila sa kamatom, i onda samo stave hipoteku na zemlju da namire sebe, a zemlja ode na dobos, vlasnik zemlje snosi sve te troskove...
Zato po meni bolje plati, jer nisu to neke pare, ako realno gladamo spram neceg drugog ( 1kj - Arenda 300e i vise, a na prodaju od 5000e-10000e kako gde ), kada vec posedujes zemlju da kasnije ne bih bilo problema i cimanja oko toga...
 
Bio danas da regulisem odvodnjavanje posto smo u pretplati i to podosta.

Morao sam da podnesem zahtev da mi se pare sa starog racuna prebace na taj nihov novi racun. I sada sve to treba da prodje kroz pisarnicu u poreskom ( a ispred mene vec ima par hiljada tih zahteva koji treba da prodju pre mog pokazala mi je zena gomilu ), pa onda oni to salju za beograd kada prodje kroz pisarnicu - rekla mi je da dnevno prodje oko 350 zahteva, pa onda u beogradu treba da se odobri taj zahtev, pa da ga oni posalju nazad u poreskoj tu gde sam, pa onda poresko meni treba da posalje resenje da je to odobreno, i kada mi to resenje stigne, pare ce biti prebacene u roku do 20dana.

A sto je najbolje i zanimljivo je to da Kamata neprestano tece jer su nas za 2014 godinu zaduzili od 01.01.2014. tako da znate 1 rata se placa u februaru a od 1 januara ide kamata, zlo kada sam to cuo. Vec imam kamatu od 200din za 20dana, a kada sa tom pretplatim izmirim prethodnu godinu, i dalje cu imati pretplatu, ali kamata ide.... Zlo od drzave.....:zli::zli:::jako_besan::
 
Ja nisam jos, platicu ovih dana prvi kvartal. Nego mi nije jasno da li placamo za svu zemlju ili samo za neke parcele, posto je meni do sada stiglo resenja otprilike za pola povrsina ????
 
Meni stigla opomena, verovatno iz 2012-2013, sa kamatom koja je sama 20000din+glavnica, ludilo, a tamna sam mislio da platim oko 15.02. prvu ratu za ovu godinu. To je samo na zemlju koja je na moje ime, a gde je tata, mama, deda......
 
Kad pogledam kakvo nam sudstvo,prelomim u sekundi da i dalje ne placam to odvodnjavanje kao i ostale dazbine!!!

Ne brini se smisljen je skoro sistem i za ne platise koji se vec primenjuje u nekim opstinama, kada se nakupi vecu dug (neki vec imaju vece dugove za godine i godine koje nisu placali pa + kamata + sudski troskovi + ....itd), stavljaju ti hipoteku na zemlju i ide na javnu prodaju tj.licitaciju da bih namirili tvoje dugove prema njima ( prvo ce biti ponudjena komsijama i suvlasnicima ).

Iskren savet je regulisite to na vreme, da se ne bih vukli po sudovima, ako ne morate.
 
Proverio, oslobodjeni smo 11 i 12, ovaj moj dug je stari iz 2010, sto je najgore imam zemlju u tri opstine, sada moram svuda da idem, povadim sva dugovanja mamat, tata,deda, ja znaci 3 opstine x 4 osobe =12 resenja i onda cu dati knjigovodji da rastumaci kome i koliko dugujemo, ja sam pogubljen skroz. I jos mi kaze gospodja, trebate sami uplatiti avans za 2014, za prvi kvartal, dok vam ne stigne resenje za ovu godinu. To me je tek dokosurilo, ala cu se naplacati...
 
Dušane, nama nisu poslali rešenje za 2010. godinu. Te godine je i deda umro, zemlja se vodila na njemu, bili smo malo u haosu. Tek krajem 2012. smo tražili razne uplatnice i rešenja i vidimo da nema rešenja za 2010. Odem ja u poresku upravu a oni nonšalantno vade kovertu koju nisu poslali. Naravno, posle provere u računaru obračunali su kamatu i platio sam neki 1500 dinara više.
 
Dnevnik.rs:

Шта је порез за одводњавање?

НОВИ САД - Већи број Новосађана обратили су се нашој редакцији јер су добили решење да плате порез на одводњавање, а како им је ово стигло први пут, не знају о чему се ради. У објашњењу нејасно стоји да се надокнада плаћа за пољопривредно, шумско и грађевинско земљиште и да су дужни да измире одређени износ у року од 15 дана.
video_icon.gif

Новосађанка Славица Путник забринута је због поште која јој је стигла из Пореске управе, а односи се на надокнаду за одводњавање. Она каже да јој је ово први пут стигло и да јој није јасно шта то треба да плати, с обзиром да су она и супруг власници куће, а не и земљишта.
porez-budzet-dinar_660x330.jpg

"Јуче сам добила решење да је потребно да платим око 700 динара за одводњавање за протеклу годину и то на име грађевинског земљишта од 230 квадратних метара, а наша кућа је на двоструко већем плацу. Не знам шта треба да платим, нисам једина, чујем да су многи у Новом Саду то добили. Плашим се да ускоро не добијем и решење за порез на непостојеће грађевинско земљиште или можда плаћам шахт испред куће", каже Славица.
Овај случај није усамљен. Наиме, нашој редакцији се јавио и забринути становник Футога, којем такође није јасно о каквој надокнади је реч, а дужан је да измири износ од око 1.200 динара.
"Не знам по којем критеријуму, за чега, нити су објављивали нити се шта чуло око тога, немам појма. Све намећу, намећу оџачарину, намећу порезе разне, па добро ако имам порез морам имати порезе то знам, али не баш мало мало па ти пошаљу да не знаш ни за чега ни шта", каже Стојан Панић.
У Решењу из Пореске управе које је стигло на многе поштанске адресе у Новом Саду наводи се да су грађани дужни да плате накнаду за одводњавање у року од 15 дана. У супротном извршиће се принудна наплата. Из Пореске управе још увек нисмо добили писмено образложење каква надокнада је у питању.

 
Meni danas stiglo resenje o odvodnjavanju za 2013-tu i 2014-tu godinu,placanja nikad dosta,moracu malo da preturam po papirima mislim da je to vec placeno.
 
Nazad
Vrh